Говорити як носій: англійські ідіоми та їх аналоги

Граматику підтягнули, вокабуляр розширили, помилки виправили — а носії мови все одно недовірливо дивляться на вас і запитують, чи важко було вивчати англійську. Вся справа в тому, що у звичайному житті практично ніхто не говорить «високою англійською», тобто літературною. Native speakers вважають за краще додати різноманітність у вигляді сленгу, фразових дієслів та ідіом. На останніх зупинимося докладніше.

«Зламати ногу», «вкусити кулю», «називати це днем» — англійські ідіоми часто звучать як набір слів і вводять студентів у ступор. Однак саме вони роблять мова більш природною і допоможуть вам з легкістю “зійти за свого” в компанії іноземців.

Ми підготували англійські ідіоми з перекладом, щоб спростити процес вивчення мови і додати фарб у вашу мову.

Поїхали!

Коротка довідка

Ідіоми (idiom) – це слово або фраза в переносному значенні, яке при спробі буквального перекладу втрачає будь-який сенс, адже значення його складових відрізняється від своїх словникових термінів. Тобто, по суті, це стійкий вираз, який зрозумілий лише носіям мови.

Якщо ви хочете вивчити англійську, вам мало просто добре знати граматику та лексику – потрібно мати в арсеналі пару-трійку ідіом.

Вибирайте на власний смак!

#1 Better late than never

Почнемо із простого.

Better late than never — Краще пізніше ніж ніколи.

Цей вислів означає, що краще щось зробити пізніше, ніж зробити взагалі. Наприклад, ви довго думаєте, чи варто приходити на вечірку, яку організували ваші колеги, і нарешті ви вирішуєтеся. Вас зустрічають вітальним Oh here you are! Why are you so late?

На що ви відповідаєте Well, better late than never.

Або інший приклад.

Вам потрібно підготувати звіт, але щось пішло не так, і ви затягли з його здаванням (можливо, всьому виною та сама вечірка з прикладу вище). І у відповідь на розлючене This report was due yesterday! (Цей звіт повинен був бути готовий вчора/був на вчора!), Ви можете сказати Better late than never.

Хоча, звичайно, краще так не робити:)

#2 Cut corners

Приклад того, як англійські ідіоми та їх російські аналоги не збігаються.

Cut corners – зрізати кути? Не зовсім.

Запам’ятовуємо.

To cut corners — Робити (щось) тяп-ляп

Наприклад, під час зйомок фільму студія різко вирішила скоротити бюджет. Відповідно, грошей на круті спецефекти немає, і творці фільму роблять їх погано, тяп-ляп.

Або так.

У вашої команди залишилося мало часу на підготовку презентації проекту. І ви закінчуєте все похапцем, в рази гірше, ніж могли б зробити, якби у вас більше часу: I’m sorry, Dave, ми хотіли б cut corners here, так як ви збираєтеся, щоб бути битим, що ні.

Як бачите, англійські ідіоми можна використовувати у різних професійних сферах – втім, не лише професійних.

#3 To be not on speaking terms

Ще одна фраза, що підтверджує ваш рівень англійської мови.

To be not on speaking terms — Не хотіти спілкуватися з кимось (через образи)

Наприклад, ви посварилися з вашим другом, і зараз поставили спілкування на паузу:

Laura і Я не говорю про терміни після її crude joke. — Ми з Лорою не спілкуємося після її грубого жарту.

Тобто небажання спілкуватися з людиною викликане саме образою на нього.

#4 A penny for your thoughts

Сучасні англійські ідіоми можуть являти собою цілі фрази та пропозиції.

Наприклад, якщо ви хочете знати, про що думає ваш співрозмовник, скажіть:

A penny for your thoughts – Даю пенні за твої думки (Цікаво, про що ти думаєш?)

Цю фразу можна часто почути в американських піснях, фільмах чи серіалах.

#5 Bite your tongue

Ще одна ідіома, чий переклад збігається з такою самою фразою у російській мові.

Bite your tongue — Прикуси мову

Доречно використовувати цей вислів, коли ви хочете змусити людину замовкнути, наприклад, він сказав щось неприємне.

— Your friend is so annoying.. I mean she’s just..

– Oh bite your tongue!

Як правило, не вживається самостійно — лише як відповідь-реакція на чужі слова.

#6 To call it a day

Англійські ідіоми часто бувають кумедними в буквальному перекладі, ось як, наприклад, ця.

To call it a day — Називати це вдень

Вона означає, що робочий день закінчено, ставимо крапку, розходимося. Запам’ятовуємо:

To call it a day — Закруглюватись

Можна використовувати цю фразу, коли ви розумієте, що робота не йде, завдання сьогодні ви точно не закінчите, тому сьогодні краще зупинитися і поставити все на паузу:

Hey Jim, I’m done. I’ll call it a day and go home now. I’ll better get a fresh start доmorrow.

Загалом ідіома підходить для тих випадків, коли ви закінчили роботу/зміну/виконання обов’язків і вже йдіть.

#7 That’s the last straw

І знову: схожі англійські ідіоми – переклад іншої.

That’s the last straw — Це остання соломинка, яка нічого не нагадує?

Ні, йдеться не про розмову з баристою в кав’ярні, а про популярний вираз:

That’s the last straw — Це остання крапля

Та сама, завдяки якій проривається дамба ваших емоцій. Тож беріть фразу на озброєння — на випадок, якщо потрібно буде розповісти про свої переживання.

Його слова були останні straw. I’m tired. I’m leaving доmorrow.

#8 Cry over spilt milk

Оплакувати щось давно втрачене, сумувати за непоправним — ось що означає ця фраза.

To cry over spilt milk – Сльозами горю не допоможеш або Після бійки кулаками не махають

Ця фраза використовується у випадках, коли ми хочемо допомогти людині не зациклюватися на проблемах минулого та знайти в собі сили йти вперед.

Look, I know you could perform better. But please stop crying over spilt milk — ви потребуєте переміщення. — Знаю, що ти могла виступити краще. Але сльозами горю не допоможеш, треба рухатись далі.

#9 Pull someone’s leg

Як ми вже говорили, англійські ідіоми можуть бути досить кумедними у перекладі.

У цьому випадку ніхто нікого не тягає за ногу. А означає фраза таке:

To pull someone’s leg — Жартувати над кимось

В основному, мають на увазі добродушний гумор, без злих розіграшів. Наприклад:

Jimmy always pulls my leg and I never know when he’s sincere and when he’s just joking. — Джіммі завжди жартує з мене, і я ніколи не знаю, коли він говорить правду, а коли просто жартує.

#10 No pain, no gain

Говорячи про сучасні англійські ідіоми, неможливо оминути цю фразу.

Зі світу спорту — прямо в повсякденний лексикон. Дослівний переклад ідіоми – “Немає болю, немає мети”. Ми підібрали такі аналоги:‎

No pain, no gain — Без праці не витягнеш рибку зі ставка або Терпи, козаче, отаманом будеш

Фраза використовується у випадках, коли для досягнення мети слід докласти чимало зусиль. Так, спортсмени виснажують себе тренуваннями для гідних результатів. Студенти навчаються днями та ночами, щоб досконало розбиратися у обраній сфері (ну чи хоча б просто скласти іспит).

Ellie is getting ready for IELTS. Він вивчає день і ніч. Well, no pain, no gain.

Транскрипція англійських слів: хау ду ю рід інгліш?

Транскрипція слів – невід’ємна частина будь-якої мови. Хоча ви можете подумати, що познайомилися з транскрипцією лише коли почали вивчати англійську, насправді ви вже стикалися з нею ще у школі на уроках рідної мови. Пам’ятаєте, коли вчителі пояснювали, де ставити наголос і як читається той чи інший звук?

Якщо відкинути сферу науки, то у повсякденному побуті транскрипція потрібна студентам мовних курсів, щоб ознайомитися з правильною вимовою слів, особливо тих, які вони не чули раніше і не знають, як їх читати.

Транскрипція — як рентген слова, показує нам, як усе влаштовано всередині. У чому її користь для навчання англійської та як з нею працювати – розповідаємо нижче.

Як читати транскрипцію англійських слів?

У процесі вивчення англійської часто трапляються слова, написання яких дуже відрізняється від їхнього звучання. Взяти, наприклад, просто слово table. Більшість людей, які починають вивчати англійську, знають, що вона вимовляється як «тейбл» /’teibl/.‎ Однак, якщо людина вперше в житті зіткнулася з цим словом письмово, вона спробує прочитати її так, як воно написано — « таблі». З деякими мовами (і навіть з деякими словами англійською) такий підхід справді працює. Слова pen, lend, hop – тому підтвердження. Але все ж таки більша частина англійської лексики має різне написання та вимову.

Тут на допомогу приходить транскрипція англійських слів.

Це процес перекладу звуків мови у письмову форму, який знайомить іншомовних студентів із правильною англійською вимовою. Наприклад, літера а в англійській мові часто вимовляється як “ей” /ei/. Тому в транскрипції вона буде виражена двома звуками – e та i, ei. Мета транскрипції – зберегти правильну вимову слів за допомогою символів та символів.

Читати транскрипцію англійських слів нескладно. Ось якраз тут все в дужках як написано, так і вимовляється: brought / brbrunt /, weather / weir /, bridge / brd, / town /taʊn/.

Щоб спокійно працювати з транскрипцією, слід запам’ятати деякі звуки, характерні для англійської мови. Серед них:

Крім того, в письмовій транскрипції англійських слів поширені дифтонги – подвійні звуки: əʊ (low), aʊ (crown), aɪ (fight), eɪ (table), ɔɪ (boil), ɪə (ear), ʊə (poor), eə (Bear).

Що стосується приголосних звуків, то варто звернути увагу на такі:

Як зробити транскрипцію слів?

Одразу домовимося — не треба робити транскрипцію англійських слів російською. Можливо, колись вам допомагав спосіб написати над англійським словом його вимову російськими літерами. Зараз ми пропонуємо залишити таку звичку в минулому та вчитися працювати безпосередньо з англійською транскрипцією. Зрештою, ми прагнемо професіоналізму, так що залишимо «волюме» і «картунз» для жартів.‎

Транскрипція англійських слів пишеться в /дужках/, з наголосом і зазначенням тривалості звуку (є двокрапка – звук довгий, немає двокрапки – короткий). У довгих словах буває по два наголоси — верхнє і нижнє, але зараз не заглиблюватимемося в цю тему.

Часто транскрипція та переклад англійських слів стоять у словнику поряд. Тож якщо у вас виникають сумніви, краще зайвий раз перевірити. Вивчаючи англійську онлайн з нуля, вам буде важко правильно написати транскрипцію довгих слів. Втім, якщо ваша мета навчання — робота чи подорожі, вам не потрібно багато часу приділяти самостійному написанню транскрипції. Просто скористайтеся онлайн-ресурсами та зосередьтеся на вимові та написанні самих слів, а не їх транскрипції.

Як писати транскрипцію англійських слів на клавіатурі?

Звичайна клавіатура ноутбука чи комп’ютера не підходить для цього завдання. Тому якщо ви поставили собі за мету написати транскрипцію слів, пропонуємо кілька варіантів:

Допоміжний сервіс

Не знаєте, як вимовляється слово, а словника немає під рукою? Скористайтеся транскрипцією англійських слів онлайн!

Спеціальні сервіси допоможуть вам швидко перетворити страшне і незрозуміле слово на чітку транскрипцію. Ви навіть можете вибрати кращий варіант – британський чи американський – і вперед, до впевненої вимови.

Отже, ось кілька сайтів, де ви можете перевірити, як вимовляється слово:

  1. PhoTransEdit
  2. toPhonetics
  3. EasyPronunciation
  4. Myefe
Акредитовані курси англійської: що це означає

Вчителі-носії мови, оригінальна та ефективна програма навчання, не нудна англійська, акредитація – список «Чому ми?» у курсів англійської часто виглядає приблизно так. Але якщо користь від native speakers як викладачі ще зрозуміла, то важливість акредитації може бути загадкою для потенційних клієнтів.

Що ж, розбираймося.

Що таке акредитоване навчання у школі іноземних мов

Акредитація – це контроль якості, який застосовують у школах англійської мови. Цей захід допомагає переконатися, що курси відповідають стандартам, встановленим органом акредитації.

Наведемо найпростіший приклад. Ви записалися до школи, платите гроші та відвідуєте уроки. А ваш друг бере приватні уроки у сестри колеги друга (яка, до речі, була в Штатах). За кілька місяців ви вирішили порівняти результати. У результаті ви можете лаконічно і без помилок розповісти, наприклад, про свою роботу/захоплення/поїздки. Друг робить банальні граматичні помилки і знає кілька фразових дієслів, але не вміє їх використовувати в мові.

Звичайно, ситуації бувають різні, але суть одна: школа дає вам певні гарантії і несе значно більшу відповідальність, ніж приватний викладач.

Акредитовані курси англійської мають на увазі, що якість послуг, які вони надають, стабільно перевіряється вищим органом — акредитуючою організацією. Ці органи стежать за тим, щоб школи дотримувалися встановлених стандартів та контролюють їхню діяльність.

Як результат, акредитація – це прерогатива лише тих курсів, які надають високу якість послуг. Така позначка гарантує, що ви можете розраховувати на висококласний навчальний процес та бути впевненими відповідно до стандартів навчання.

У чому різниця між ліцензією та акредитацією

По суті, ліцензія та акредитація — це дві грані одного цілого. Вони націлені на забезпечення належної якості послуг, можуть існувати окремо, але не можуть замінити один одного.

Як ми вже розповіли вище, акредитовані курси англійської мови означають, що цей навчальний заклад отримав підтвердження відповідності встановленим вимогам. Ліцензія ж загалом дає право займатися навчальною діяльністю. Тобто ліцензовані школи отримали зелене світло на свою роботу, а акредитовані отримали сертифікат якості контролюючого органу, який підтверджує, що заклад робить свою роботу на високому рівні.

Ліцензування мовної школи – це видача дозволу на провадження освітньої діяльності від державного органу. Ліцензія підтверджує відповідність школи законодавству та стандартам якості та безпеки. Державний орган, який видав ліцензію, перевіряє, чи має школа відповідні ресурси та умови для проведення навчання, а також вимагає від школи дотримання правил та стандартів у своїй діяльності.

Акредитована школа іноземної мови підтвердила якість надання освітніх послуг та відповідність школи певним стандартам, необхідним для отримання акредитації. Акредитаційний орган зазвичай перевіряє якість навчання, кваліфікацію викладачів, доступність ресурсів, стандарти безпеки та багато іншого. Зазвичай акредитація проводиться приватними організаціями, які мають спеціалізовані знання та досвід у певній галузі.

Компанії одержують ліцензію одноразово. Акредитація стає невід’ємною частиною діяльності організації: школа повинна проходити перевірку кожні кілька років.

Переваги акредитованих курсів

Акредитоване навчання у школі іноземних мов означає, що навчальний персонал регулярно проходить перевірки та градації, щоб кожне заняття було на високому рівні.

Це особливо важливо для курсів за методом Callan: кожен викладач повинен дотримуватись певних стандартів, щоб процес навчання працював чітко як годинник. Серед стандартів Callan-методу — високий темп та однакова структура уроків, чітке дотримання програми, пояснення нового матеріалу лише англійською та багато іншого. Якщо один викладач вестиме урок строго за методом, а інший вирішить внести різноманітність і, наприклад, перетворити половину заняття на розмовний клуб, прогрес групи студентів суттєво сповільниться. Тому важливо контролювати якість навчання та віддавати перевагу акредитованим курсам англійської.

Ми зможемо вас навчити

Ліцензія, акредитація, багатий досвід, прагнення розвиватися – у нас є все це, і ми знаємо, як навчити вас говорити англійською.

Smile School – це акредитована школа іноземної мови, яка проводить навчання методом Callan. У 2013 році ми стали першими, хто отримав визнання рівня кваліфікації наших викладачів та кого Callan Method Organisation (UK) нагородили сертифікатом якості. З того часу ми рухаємося тільки вперед — організовуємо тренінги, проводимо моніторинг занять та підвищуємо кваліфікацію персоналу.

Наша акредитація дозволяє студентам займатися онлайн у спеціальному навчальному кабінеті, а також додатково займатись на інтерактивній платформі.

Будемо знайомі?

Як швидко вивчити англійську: на старт, увага, марш!

Бажання новачка швидко вивчити англійську рівносильно бажанню підготуватися до марафону за місяць, враховуючи, що раніше ви бігали хіба що у школі. Освоєння нової навички – це завжди далека дистанція, що вимагає від вас часу та зусиль. Втім, є кілька лайфхаків, якомога трохи прискорити цей процес — ефективно і безболісно.

Ми підготували невелику статтю, де поділилися своїми спостереженнями та порадами, що можна зробити, щоб вивчити англійську трішки швидше.

Поїхали.

Мотивація – ключ до успіху

Щоб дати відповідь на запитання «Як швидко вивчити англійську», потрібно в першу чергу зрозуміти, навіщо це вам взагалі потрібно. Це той момент, коли спотикається більшість студентів. Навчання передбачає постійну роботу над собою, труднощі з розумінням граматичних правил та додаткові вправи вдома замість звичного перегляду розважальних відео на YouTube. Тому без чіткої мотивації вас вистачить на місяць-другий, а далі почнуть закрадатися на кшталт думки «Мови — це не моє», «Не час вчитися» і «Обійдуся Google-перекладачем». Для повноти картини згадайте школу: коли ви вчили той чи інший предмет «під палиці», щоб отримати заповітну четвірку або п’ятірку за підсумкову контрольну. Як багато ви зможете зараз згадати зі шкільної програми – питання. Так що робимо висновок: стресове вивчення предмета працює тільки в короткостроковій перспективі.

У свою чергу, чітка мотивація дозволяє як швидко заговорити англійською, так і піднятися до високого рівня на зразок B2 без зайвих зусиль. Як мотивацію можна вибрати різні речі, але найпоширеніші — це робота, навчання та туризм.

У кар’єрному плані знання мов майже завжди означає вищий прайс на ваші послуги. Ви зможете спілкуватися з іноземними партнерами, охоплювати ширшу аудиторію та переймати досвід своїх колег за кордоном. Популярним стимулом вивчати мову часто виступає швидке відрядження, через що люди починають вивчати англійську інтенсивно онлайн або офлайн.

Вступ до іноземного ВНЗ – також досить популярна тема. У багатьох зарубіжних університетах заняття проводяться англійською, тобто студенти занурені в мовне середовище більшу частину свого часу. Щоб розуміти все, про що говорить викладач, виконувати завдання та успішно складати іспити, необхідно мати за плечима базу англійської. На курсах студенти стикаються з англомовним середовищем у «тепличних умовах», що допомагає мінімізувати стрес при попаданні в іноземний університет.

Туризм — ще один привід задуматися, як швидко вивчити англійську. Звісно, майже всі мандрівники знають мову на мінімальному рівні. Однак у поїздках не завжди виходить сказати одну фразу англійською — і відразу отримати бажаний результат. Часто люди вступають у діалог із вами, задають уточнюючі питання чи допомагають вирішити проблему. Тому ви можете впасти у ступор, навіть банально купуючи квиток на автобус.

Але якщо у випадку з періодичними поїздками можна просто вивчити найпоширеніші фрази або користуватися перекладачем, то переїзд в іншу країну — набагато складніший задум. Іноді людям доводиться вивчати англійську з нуля, вже перебуваючи за кордоном. Отже, адаптація може зайняти більше часу, ніж якби іммігрант попередньо повчив якісь основи мови. Це дуже стресова ситуація, яка сильно тисне на психіку: ви начебто перебуваєте в повній ізоляції, незважаючи на те, що вас оточують люди. І для іммігрантів питання, як вивчити англійську мову швидко — не просто примха, а життєво необхідне завдання.

Ми радимо поставитись до питання мотивації дуже серйозно. Наведемо приклад.

Жінка емігрувала до Штатів і там записалася на мовні курси, щоб надалі знайти хорошу роботу. Навчання давалося їй не дуже легко, але воно не здавалося. Паралельно з цим жінка влаштувалася на роботу, щоб отримувати мінімальну зарплату на проживання. За кілька місяців, волею випадку їй довелося працювати в закладі — McDonalds. І не просто у McDonalds — у самому McDrive, де величезний потік клієнтів, а замовлення доводиться приймати через гучномовець. На адаптацію нашої героїні пішов місяць. Сказати, що було тяжко — нічого не сказати. Однак таке стресове занурення у мовне середовище дало свої плоди: місяць роботи дав у рази більше ніж кілька місяців на курсах.

Мораль – ваша мотивація дає вам зрозуміти, що шляху назад немає, і потрібно рухатися тільки вперед, наполегливо вивчати мову. Або не вивчати взагалі.

Choose your fighter.

Як вивчати англійську із задоволенням

Вище ми привели хоч і дієвий, але все ж таки не дуже приємний варіант освоєння іноземної мови. На щастя, можна створити куди комфортніші умови для вивчення, які не поступатимуться в ефективності.

Перше і найголовніше правило — додати більше… ні, БІЛЬШ англійської у свою щоденну рутину. Ніхто не вчився говорити рідною мовою, зазубрюючи слова та граматичні правила. Люди з дитинства перебувають у визначеноному середовищі, думають і говорять конкретною мовою. Вони дивляться відео, читають книги, спілкуються з батьками та між собою. Тож якщо хочете прискорити процес — оточіть себе англійською. Змініть мову телефону, прислухайтеся до тексту пісень, читайте новини, підпишіться на англомовних знаменитостей у соцмережах — відчуйте себе справжнім британцем чи американцем!

За цим же принципом можна вивчити англійську швидко за суперметодом Каллан. Вже з першого заняття ви говоритимете тільки англійською і вчитиметеся думати цією мовою (а не подумки перекладати пропозиції з рідної мови). Швидкість промови викладача максимально наближена до природної швидкості носіїв, щоб студенти якнайшвидше перебороли мовний бар’єр.

З чого почати вивчати англійську? Наприклад, з навчальних відео на YouTube. Зараз у відкритому доступі дуже багато уроків, де викладачі чи носії мови буквально до дрібниць розжовують правила та пояснюють структури, наводячи яскраві аналогії, щоб студентам було легше все запам’ятати. Також радимо щодня дивитися короткі відео у TikTok або reels у Instagram, присвячені темі вивчення мови. Згодом ви зможете дивитися повністю англомовний контент — не лише освітній, а й розважальний.

Ще одна популярна опція – курси іноземних мов. На відміну від самостійного навчання, поряд завжди буде викладач, який готовий пояснити всі незрозумілі моменти і миттєво виправити ваші помилки. Це в рази спрощує та прискорює процес, а також знижує ризик того, що якесь правило чи слово ви завчили неправильно. До того ж курси — це завжди здорова конкуренція. Чим не стимул вчитися?

Щоб був прогрес студентам важливо позбутися рамок та страхів у своїй голові. «Англійську треба було вчити в дитинстві», «А що, якщо я скажу пропозицію неправильно?», «Зроблю помилку, виставлю себе в безглуздому світлі» і багато інших нав’язливих ідей тільки створюють додаткові перешкоди на шляху до заповітної мети. У нашій практиці були студенти, які і в 60 років змогли вивчити мову з нуля до рівня B2. Як швидко вивчити англійську? Прибрати затискачі і перестати себе докоряти за зроблену помилку. Зрештою, не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Корисні ресурси

Щоб ще більше прискорити процес, ми зробили невелику добірку, яку можна почитати/подивитися для покращення англійської.

  1. Відео серії TED Talks. Різні теми, різні спікери, жива англійська — все, що вам потрібне. Вибирайте відео, яке вам найбільше подобається за тривалістю/тематикою/харизмою/рівнем і щодня прокачуйте свою англійську.
  2. Газети та журнали. The New Yorker, BBC, Vogue, Vanity Fair — про політику, моду, культуру та про все, що відбувається у світі.
  3. Адаптована література. Зараз у магазинах можна знайти багато популярних книг спрощеною англійською, відсортованих за рівнями. Також є книги з паралельним текстом – на одній сторінці текст в оригіналі, на сусідній сторінці – переклад на українську чи російську. Прочитайте світову класику мовою оригіналу!
  4. Подкасти та записи новин. Великий список подкастів ми вже давали у попередніх статтях. А новини можна послухати на ресурсах BBC та CNN. Так ви зможете покращити своє сприйняття мови на слух.
  5. Фільми і серіали. The Simpsons, The Lion King, Up, The Holiday, Shrek, Cast Away, The Matrix – на будь-який смак та рівень.

Підсумуємо

Щоб зрозуміти, як швидко вивчити англійську, потрібно перш за все чесно відповісти, чи готові ви працювати заради цього. На жаль, вивчити мову уві сні можна лише у казках. У реальному житті доводиться добре постаратися. Для досягнення результату важлива не стільки кількість, скільки якість витраченого часу. Десять хвилин усвідомленого перегляду навчального відео в рази корисніше години прослуховування уроку на фоні.

Не бійтеся робити помилки – чим швидше ви виправитеся, тим швидше ви вдосконалите свою англійську.

І найголовніша порада – заповніть 70% вашої щоденної рутини англійською. Слухайте новини (ось їх можна слухати навіть у фоновому режимі), заведіть собі друзів за листуванням (наприклад, тут), ведіть соцмережі та спілкуйтеся з колегами англійською. І так крок за кроком ви станете ближче до заповітного високого рівня.

Яку англійську краще вчити: американську чи британську. Корисні поради

«Британська чи американська англійська?» — фраза, що вже стала для студентів філософським питанням рівня Гамлета. А для тисячі відео на YouTube та TikTok різниця між варіантами мови є нескінченним джерелом натхнення. Деякі блогери роблять освітній контент, інші обіграють комічні ситуації на основі цієї різниці.

Що краще вчити? Який варіант є найпоширенішим у повсякденному житті? І головне — а чи взагалі існує ця різниця для самих носіїв мови?

Відповіді шукайте у нашій статті!

British English vs American English

У списку питань, які стандартно виникають у студентів, завжди є пункт «Який краще вивчати англійську — британську чи американську?»‎. Якщо ви належите до таких студентів, поспішаємо вас здивувати — з погляду лінгвістики англійська не підлягає такій класифікації.

Безумовно, як і в будь-якій іншій мові, в англійській є низка різних акцентів. Залежно від місця проживання та соціального статусу люди можуть говорити з бруклінським акцентом, нью-йоркським, лондонським, південно-американським, на діалекті кокні та багатьох інших. У світі існує маса варіацій англійської: шотландська, ірландська, американська, австралійська, фінська, норвезька і так далі.

«Окей, а яка англійська легша — британська чи американська?‎»‎

Відповідь дещо розчарує – жодна. Найголовніше, що потрібно запам’ятати студенту — еталонної англійської не існує.

Простий приклад.

Деякі студенти шукають «ідеальне звучання британської англійської» у промовах британських політиків. Втім, запис виступу Уінстона Черчілля може навіяти жах навіть найстійкішим студентам із рівнем С1.

Англійська, яку ми чуємо по радіо BBC або в новинах на CNN зрозуміла, але не еталонна: всі ведучі і гості родом з різних частин Штатів або королівства, а значить, говорять на різних діалектах. Примітно, що жителі Лондона швидше зрозуміють мешканців Нью-Йорка, аніж своїх сусідів-шотландців.

Тому питання «Яку мову краще вчити — британська чи американська?» некоректне. Мова одна – англійська, вчити вам потрібно її. Проте все ж таки потрібно враховувати деякі особливості, властиві жителям Сполученого Королівства та Сполучених Штатів.

Граматика

Тут відмінностей не надто багато.

Найяскравіший приклад — використання Have got у англійській англійській, тоді як американці віддають перевагу лаконічному do.

Так, на курсах англійської мови методом Callan студенти з першого рівня привчаються говорити фрази на кшталт Have you got:

Have you got a book? – Yes, I’ve got a book.

(У тебе є книга? – Так, є)

Has Susan got a pen? – Yes, she’s got a pen.

(У Сьюзен є ручка? – Так, у неї є ручка)

В американському варіанті ці пропозиції виглядатимуть так:

Do you have a book? – Yes, I have a book.

Does Susan have a pen? – Yes, she has a pen.

Крім цього, є невелика різниця і у вжитку часів. Наприклад, для американців типово використовувати Past Simple там, де британець скаже Present Perfect:

-I just finished the job, let’s go for walk. (American)

-I’ve just finished the job, let’s go for a walk. (British)

Ще один момент стосується збірних іменників, тобто іменників в однині, які мають на увазі групу людей. До них належать такі слова, як family, team, government, committee тощо. Для англійського варіанта англійської найбільш характерно розглядати ці слова у множині. Наприклад,

My family are very big. (British)

Американці ж кажуть так:

My family is very big. (American)

Замислюючись про те, якій краще вивчати англійську — британську чи американську, на думку так само спадає думка про різне написання слів. Деякі студенти вважають, що американський варіант набагато простіше, т.к. найчастіше містить менше літер. Порівняйте самі:

colorful (American) – colourful (British)

neighbor (American) – neighbour (British)

program (American) – programme (British)

traveling (American) — travelling (British)

Також є різниця у написанні таких слів як:

skillful (American) – skilful (British)

defense (American) – defence (British)

check (American) – cheque (British)

theater (American) – theatre (British)

…та інших.

Лексика

Тут відмінності суттєвіші.

Якщо ви коли-небудь задавалися питанням «Яку англійську вчать у школі в Україні?», то знаєте, що шкільна програма віддає перевагу британському варіанту. Відповідно, на курсах американської англійської у вас може виникнути непорозуміння, чому знайома flat раптово стала apartment.

І таких прикладів багато.

Шукайте їх у таблиці нижче 🙂

British EnglishAmerican EnglishTranslation
aubergineeggplantбаклажан
hobstoveдуховка
gherkinspicklesкорнишон
crispschipsчипсы
mobile phonecell phoneмобильный телефон
primary schoolelementary schoolначальная школа
liftelevatorлифт
petrolgas (gasoline)бензин
trouserspantsштаны
trainerssneakersкроссовки
undergroundsubwayметро
jumpersweaterсвитер
loorestroomтуалет

То що вчити?

Підсумуємо.

Однозначної відповіді на запитання «Яку англійську краще вчити?» немає, адже за підсумками студенти освоюють мікс з різних варіантів мови — так званий global English. Немає неправильної англійської, тому неважливо, називаєте ви печиво cookies або biscuits. Єдине правило – намагатися не міксувати варіанти слів та конструкції.

Так, якщо ви працюєте в американській компанії, зрозуміло, що вам варто віддавати перевагу вивченню американського варіанта написання та вимови слів. Якщо ви більш тісно працюєте з британцями, відповідно, зосередьтеся на британській. Розібравшись якій краще вчити англійську – британську або американську, ви зможете уникнути плутанини і незручних ситуацій у спілкуванні.

Для міжнародних компаній, де працює мало носіїв мови, принципової різниці немає. Проте все ж таки радимо утриматися від більш рідкісних варіантів англійської — навряд чи ваші колеги оцінять, скажімо, шотландський акцент.

Якщо ви тільки недавно записалися на курс англійської для початківців, ми радимо виходити з ваших початкових запитів, щоб розуміти, на чому сфокусуватися. Іншими словами, дайте відповідь на запитання «Я планую працювати і спілкуватися більше з жителями Штатів або Туманного Альбіону?»‎

Приклади вживання

Що можна почитати/подивитися/послухати, щоб краще відчути різницю між варіантами? Читайте нижче.

Британська англійська

Фільми

  1. 28 days later (28 днів по тому) — жахи
  2. Trainspotting (На голці) – драма, кримінал, комедія
  3. Four Weddings and a Funeral (Чотири весілля та один похорон) — романтика, комедія
  4. Love Actually (Реальне кохання) — романтика, комедія
  5. Bend It Like Beckham (Грай як Бекхем) — спорт, романтика

Музика

  1. Adele
  2. Hurts
  3. Labrinth
  4. Tom Odell
  5. Queen

Книги

  1. The Adventures of Paddington Michael Bond
  2. The Road Home Rose Tremain
  3. Bridget Jones: The Edge of Reason Helen Fielding

Американська англійська

Фільми

  1. Forrest Gump (Форрест Гамп) – романтика, драма
  2. Get Out (Геть) – жахи, трилер
  3. The Social Network (Соціальна мережа) – драма, біографія
  4. Pulp Fiction (Кримінальне чтиво) – кримінал, драма
  5. A Star is Born (Зірка народилася) – романтика, мюзикл

Музика

  1. Red Hot Chili Peppers
  2. Blondie
  3. Taylor Swift
  4. Eminem
  5. Maroon 5

Книги

  1. Moby Dick Herman Melville
  2. The Great Gatsby F.Scott Fitzgerald
  3. Invisible Man Ralph Ellison

Сподіваємося, тепер ви розібралися трохи більше і стали чіткіше розуміти, який варіант краще вчити — британський чи американський.

Як ефективно запам’ятовувати англійські слова

Одна з головних помилок шкільного навчання англійської мови – максимальний акцент на граматику із залишковим ставленням до лексики. Підхід докорінно невірний! Звичайно, граматика вкрай важлива, адже вона дозволяє нам говорити правильно, але ключове слово у цій пропозиції – говорити. Ви не зможете порозумітися з іноземцем, якщо ваш вокабуляр на рівні печерної людини. Знаємо, швидко запам’ятовувати слова, не таке просте завдання, але зробити це буде набагато легше, якщо не просто зубрити словник у хаотичному порядку, а систематизувати навчання. У цій статті ми розповімо, як швидко і надовго запам’ятовувати англійські слова.

Науковий підхід

Є кілька наукових теорій, як краще запам’ятовувати англійські слова. Важливо не кидатися від одного методу до іншого, а вибрати один-два варіанти. Але спочатку бажано визначитися, не як легко запам’ятовувати англійські слова, а скільки їх потрібно знати. Дитина п’яти років, яка виросла в англомовному середовищі, знає близько 4500 слів, тоді як випускник ВНЗ – понад 20 тис. А тепер приготуйтеся – випускник середньостатистичної української школи знає не більше 1,5 тисяч слів англійською. У разі щільного вивчення іноземної мови вокабуляр поповниться до 5000 слів. Засмутилися? Не потрібно, щоб зрозуміти носія мови, вам вистачить 2-2,5 тисяч слів. Так ви можете розібрати до 80% зі сказаного.

Словниковий запас  Розуміння суті
100072%
200080%
300085%
400087%
500089%
600090%
18 85098%

Як бачите, 2000 слів – це Рубікон, після проходження якого на тисячу слів припадає близько 3% розуміння змісту. Але як ефективно запам’ятовувати англійські слова, щоб досягти хоча б двох тисяч? Ось кілька наукових методів:

Багатьох мучить питання, як вивчати англійські слова? Деякі студенти просто беруть словник і зубрять від кірки до кірки. Усього за 5 хвилин ви зможете запам’ятати 5-6 слів, але вже наступного дня забудете їх. Краще витратити час на однокореневі або схожі слова іншими мовами. Також ефективним способом буде пошук антонімів. Це допоможе мозку краще ввібрати інформацію на тлі заперечення. У мережі без проблем можна знайти словники, які пов’язують лексику з різних мов.

Ще одним методом, як краще запам’ятати англійські слова, буде створення та використання двосторонніх карток. З одного боку ми пишемо англійське слово, з іншого – його значення російською. Мінус такого методу полягає в необхідності постійного виготовлення карток, з якими доведеться гасати всюди. Можна перенести їх на смартфон, але так ви втратитесь в ефективності. Виходом із ситуації буде купівля готових карток. Однак знайти справді якісні, які допоможуть створити асоціацію, буде складно. Та й коштують вони досить дорого.

Ще один традиційний метод, як запам’ятовувати англійські слова, – вивчення мови в контексті. Він полягає у перегляді улюблених серіалів за наступним планом:

Якщо вам трапляється незнайоме слово – не варто відразу виписувати його в блокнот. Напишіть всю фразу, так ви знатимете, в якому випадку його вживають. Такий метод вважається, хоч і не ідеальним, але дуже ефективним. Наприклад, німецький тренер футбольного клубу “Ліверпуль” значно розширив словниковий запас завдяки ситкому “Друзі”.

Нетрадиційні методи вивчення

Що ж до нетрадиційних вправ на запам’ятовування слів, можуть бути досить ефективними, але вибудувати алгоритм вивчення із складанням плану практично неможливо. Одним з таких методів є підбір слів, що аналогічно звучать рідною мовою. Його розробив професор Стенфордського університету Рон Аткінсон. Він пропонує не просто підібрати схоже слово чи словосполучення, але скласти пропозицію з ним.

Візьмемо “шаховий удар”, який по-англійськи буде “chess knock”, а російською мовою співзвучний з “часник”. Аткінсон пропонує з’єднати їх у пропозицію: «Він з’їв часник і завдав шахового удару». Найчастіше нетрадиційна техніка запам’ятовування англійських слів для дітей базується саме на такому методі.

Дорослим учням варто звернути увагу на «Метод повного занурення». Це таке собі відгалуження системи Станіславського, лише у напрямі вивчення іноземних мов. Вам потрібно уявити, що ви є громадянином Великобританії або іншої англомовної країни, придумати собі нове ім’я та біографію. Звісно, спілкуватися з вами будуть виключно англійською. Мінуси методики:

З переваг: ви не тільки навчаєтесь мови, але також розвиваєте театральні навички та соціальну активність.

Чому ми швидко забуваємо іноземні слова

Щоб навчання проходило ефективніше, варто наперед визначити проблеми у вивченні мови, з якими стикається більшість учнів:

Чому це відбувається? На думку психолога Германа Еббінгауза, ми надто мало повторюємо пройдений матеріал. Вчений вивів свою теорію завдяки простим досвідом. Він запропонував бездумно заучувати склади з двох приголосних та голосної літери без смислового наповнення. Вже за годину після уроку учень забував більше половини складів. Проходить 10 годин – у пам’яті залишається трохи більше 30-35% отриманої інформації. Чи зможемо ми ніколи не забувати слова? Еббінгауз вважав, що зможемо. Але за однієї умови – постійному повторенні пройденого матеріалу.

Алгоритм ефективного запам’ятовування іноземних слів

Шляхом проведення багатьох дослідів Герман Еббінгауз вивів таку теорію, як запам’ятати слова назавжди. Вона складається з п’яти етапів повторення вивченого матеріалу:

  1. За півгодини після першого уроку.
  2. Через 2-3 години.
  3. Наступного дня (бажано вранці).
  4. Через 1-2 тижні.
  5. Через 2 місяці після четвертого етапу.

Хоча цей спосіб піддавався сумніву багатьма вченими, він давав непогані результати. Але тільки щодо якості вивчення слів, а чи не їх кількості, оскільки постійно повторюючи певний вокабуляр, розширити його швидко вдасться.

Мнемотехніка

Останнім часом все більшої популярності набирає мнемотехніка. Вона передбачає створення ланцюжка: англійське слово – візуальна асоціація його значення. Він трохи нагадує перший нетрадиційний метод, описаний у нашій статті. Візьмемо слово “weather”, яке співзвучне з “вітер”. Складаємо логічний ланцюжок між вітром та погодою, запам’ятовуючи слово назавжди. До переваг такої техніки відносять:

Ефективність такої методики є досить високою. Під час частих тренувань ви зможете запам’ятовувати близько 150 слів за одне коло.

Але є й критики мнемотехніки. Вони запитують, як запам’ятати англійські слова назавжди, якщо ви використовуєте лише механічну пам’ять, а чи не користуєтеся логікою? Така техніка, на думку багатьох лінгвістів, робить із людини «собаку Павлова», у якої виділяється слина після включення лампочки.

Принципи підходу Callan

Одним з найкращих способів вивчати англійські слова онлайн вважається метод Каллана. Він пропонує повністю поринути у мовне середовище за допомогою постійного спілкування. Розмовна практика побудована на методі «питань-ответов», які займають 2/3 уроку. Саме заняття включає три етапи:

На першому етапі учні закріплюють пройдений раніше матеріал, освіжаючи у пам’яті лексику, яка була вивчена на минулому уроці. Це потрібно не тільки, щоб краще запам’ятовувати матеріал, та й виправити помилки.

Етап діалогу побудований на отриманні інформації від вчителя (нові слова) та вибудовуванні на її основі речень. Завдяки допомозі викладача ви зможете одразу практикуватися, не відкладаючи отримані знання на потім.

Оскільки Callan Method більше про діалог, то читання складає лише п’яту частину занять, а лист – не більше 10%. Однак, повністю викинути цей етап неможливо. Так ми уникнемо плутанини між словами, які звучать однаково, але пишуться по-різному (aisle-isle, air-heir та ін.).

Головна перевага такого методу для студентів – жодних домашніх завдань!

Висновок

Якщо ви все ще не знаєте, як вивчати іноземні слова, ми порадили б зупинитися на методі Callan, який пропонує Smile School. Його перевага в тому, що ви використовуєте як методику повторення, запропоновану Еббінгауз, так і повне занурення в мовне середовище. Згідно з дослідженнями, Callan Method характеризується найбільшою ефективністю та підходить для студентів з будь-яким рівнем знання англійської мови.

Які слова вчити насамперед?

Насамперед навчайте той лексикон, яким ви користуєтеся в житті. Якщо англійська потрібна для роботи – вивчіть професійну лексику. Не варто витрачати ресурси пам’яті рідкісний вокабуляр. Не потрібно вчити «мчати», якщо ви не знаєте, як «бігатиме».

Скільки слів треба знати?

Все залежить від рівня англійської мови, яку ви хочете досягти. Щоб розуміти понад 85% сказаної носієм мови, достатньо 3000 слів.

Як не забути слово?

Регулярне повторення, розроблене за алгоритмом Еббінгауза, дозволить надовго відкласти в пам’яті пройдений матеріал. А метод Каллана забезпечить застосування його практично.

Як швидко запам’ятати слово?

Найкращий результат для досягнення цієї мети дає мнемотехніка. Однак такий спосіб досить спірний, оскільки студент запам’ятовує матеріал без логічного прив’язування, а, по принципу рефлексу.

Словниковий запас англійської

В англійській мові налічується понад 300 тисяч слів. І він регулярно поповнюється новими лексемами, утворюється дедалі більше сленгових виразів. Крім того, вже існуючі слова набувають нових значень. І як же їх всі вивчити?

Насправді не варто панікувати, дивлячись на ці цифри. Для вільного спілкування не потрібно знати всі 300 000. Більше того, ні англійці, ні американці не знають усі слова, що існують в англійській.

Скільки слів потрібно знати, щоб заговорити і як поповнити словниковий запас англійської? Давайте розумітися!

Словниковий запас англійської за рівнями

В англійській мові шість рівнів володіння мовою:

Для кожного з них встановлено певну кількість слів, які має знати людина для володіння рівнем:

Необхідний словниковий запас англійської мови

Коли ви запитуєте: «Який мій словниковий запас англійської?» – Треба розуміти, що існує два види лексичного запасу: активний та пасивний. Під активним розуміють ту лексику, яку чи часто використовують у спілкуванні. Пасивний – лексика, яку ви знаєте, але практично не вживаєте у мові. Зазвичай він у 2 рази більший за активний.

Зверніть увагу! Якщо ви вирішите перевірити словниковий запас англійської мови на спеціалізованому сайті або у додатку, ви отримаєте інформацію про лексику, яку знаєте. Коли ми говоримо про необхідну кількість англійських слів для вільного спілкування, ми маємо на увазі активний лексичний запас.

Вчені-лінгвісти зазначають, що активний словниковий запас носія англійської становить приблизно 25 тисяч. Але в той же час, знаючи всього 1 000 найуживаніших слів, людина може розуміти на слух 80% всього, що їй кажуть, і підтримати розмову на побутовому рівні.

Для тих, хто хоче читати книги чи дивитися улюблені серіали в оригіналі, тисячі слів буде замало. Для цього потрібно знати близько 3000. А для комфортного навчання та роботи в англомовній країні лексичний запас має бути не менше 5000 слів.

Але варто розуміти, що просто знати популярні слова недостатньо. Завчити поширену лексику – значить навчитися говорити. Щоб заговорити, вам потрібні хоч би мінімальні знання граматики. Більше того, для комфортного спілкування ви повинні постійно практикуватися у розмові.

Що має входити до мого словникового запасу англійської для комфортного спілкування

Для спілкування з носіями мови на побутовому рівні вам потрібно знати:

  1. Займенники. У цьому як особисті, типу I, you, she, he, we, they, а й вказівні (this, that, such), і питання (what, where, why).
  2. Іменники, які позначають часовий проміжок. Йдеться не лише про слова future, past і present, а й про назви сезонів (summer, winter, spring, autumn/fall), днів тижня та місяців. Також знадобляться слова hour – година, minute – хвилина.
  3. Цифри та числа. Для повсякденного спілкування достатньо знати лише кількісні числівники (one, two, three). Але вивчити порядкові теж не завадить (first, second, third), вони точно вам знадобляться.
  4. Сполучники та прийменники. Зверніть увагу, що деякі прийменники можуть використовуватись у кількох значеннях. Наприклад, for може перекладатися як «для» і як «протягом». Тому важливо знати, у яких випадках яке значення вживається.
  5. Кольори та властивості предметів. Сюди входять і смакові якості продуктів.
  6. Слова на тему робота і хобі. Вам потрібно знати назви професій та види захоплень. Також варто вивчити лексику, яка допоможе охарактеризувати їх.
  7. Лексика для опису людини. Сюди входять і частини тіла, і прикметники для опису зовнішності, характеру та емоцій та назви одягу.
  8. Продукція. Тут необхідно знати назви фруктів, овочів та різних страв. Також варто вивчити назви столових приладів, посуду та побутової техніки.
  9. природа. У цій категорії потрібно знати лексику, що позначає тварин, рослини та природні явища (rain, snow тощо).
  10. Дієслова. Варто вивчити найуживаніші дієслова в англійській мові. Особливу увагу приділіть допоміжним та модальним дієсловам.

Також варто вивчити лексику для знайомства та вітання, назви транспорту та меблів. Знаючи хоча б 80% слів із перерахованих категорій, ви зможете вільно висловити свою думку у повсякденному спілкуванні.

Як поповнювати словниковий запас англійської мови

Способів, як розширити словниковий запас англійської мови є десятки, а то й сотні. Але не всі вони робітники. Також варто розуміти, що не кожен із існуючих способів підійде саме вам.

Smile School використовує під час занять один із найефективніших та універсальних методів збільшення словникового запасу. Школа працює за методикою Callan, яка розрахована на інтенсивне вивчення нової лексики та мови загалом.

Прості поради для збільшення словникового запасу

Як поповнювати словниковий запас англійської мови за методикою Callan:

  1. Вивчити нові слова та конструкції.
  2. Відпрацювати практично новий матеріал: прослухати, проговорити і прочитати у тексті нову лексику.
  3. Зробити письмові вправи із використанням нових слів.
  4. Через 2-3 дні використовувати вивчену лексику у спілкуванні.
  5. Повторити всі слова, зробивши вправи для розвитку різних компетенцій (лист, читання та аудіювання).

Повторюйте вивчений матеріал через кілька днів або тижнів. Використовуйте нові знання у своїй усній та письмовій мові. Це допоможе сформувати стійкі нейронні зв’язки та довести навички до автоматизму.

Для найкращого запам’ятовування нової лексики можна використовувати інтерактивні програми. У них ми рекомендуємо відразу ж відпрацьовувати вимову. Smile School має власну платформу, де ви зможете самостійно вивчати і тренувати англійські слова щодня в будь-який зручний час.

Усе це у комплексі як допомагає запам’ятовувати нову лексику, а й перетворює вивчений матеріал на активний словниковий запас. Це означає, що ви легше подолаєте мовний бар’єр і швидше заговорите.

Як дізнатися, скільки слів я вже знаю

Дізнатись точну цифру досить складно, тому жодна програма не зможе підрахувати на 100%. Перевірити зразковий словниковий запас англійської можна за допомогою спеціальних онлайн-програм. Але враховуйте, що більшість із них розраховано не більше ніж на 3000 найпопулярніших лексем.

Також ви можете перевірити себе, пройшовши тест на визначення рівня володіння мовою Smile School. Наш тест розрахований на перевірку всіх компетенцій та навичок, у тому числі і на знання лексики.

Питання відповідь

Як збільшити словниковий запас англійської?

Щоб збільшити лексику, спочатку виберіть кілька слів, які потрібні для спілкування. Намагайтеся запам’ятати їх значення. Складіть по 2-3 речення з кожним із них. Не намагайтеся одразу запам’ятати всі значення вибраних слів. Виберіть спочатку лише одне, основне.

Який словниковий запас англійської у носія?

За даними дослідження Сюзі Дант, активний словниковий запас носія англійської мови приблизно 20-25 тисяч. Пасивний вдвічі більше – 40 000 слів.

Який базовий словниковий запас англійської?

Дослідження довели, що у своєму житті англомовне населення використовує у повсякденному мовленні близько 3 тисяч слів. Саме такого запасу лексики вистачить, щоби вільно спілкуватися за кордоном.

Який мінімальний словниковий запас англійської?

Мінімальний словниковий запас із різних досліджень становить від 450 до 1600 слів. При цьому варто розуміти, що вільно ви зможете спілкуватися тільки на побутові теми: купити продукти в магазині, дізнатися про дорогу, заселитися в готель або зробити замовлення в кафе.

Як навчитися писати англійською

Англійська – міжнародна мова, що руйнує перепони. За допомогою англійської ви зможете працювати із зарубіжними клієнтами. Хочете розвиватися, читати інформацію з першоджерел — вивчайте мову.

Але лише розмовного рівня не завжди достатньо. Якщо треба вести ділове листування, рівень англійської потрібно регулярно підвищувати. Адже цей вид лексики має особливості.

Smile School відкриває набір курсів для будь-якого рівня. Прокачаємо з 1 рівня англійської до C2. Від нас ви отримаєте живе спілкування із носіями мови. На базі школи є клуб за інтересами, де ви спілкуєтеся англійською. Гарантуємо відсутність нудного навчання. Ми даємо тільки практику та знання, які допоможуть вам освоїти грамотний правопис. Телефонуйте +380 67 507-16-99, отримайте +1 безкоштовне заняття.

Як грамотно писати англійською

Якісна письмова мова – запорука успіху. Замість нього віддають перевагу розмовній мові, що є помилкою.

Як навчитися грамотно писати англійською:

Вищезгадані нюанси пов’язані. Це означає, що кожен зазначений вище пункт є важливим. Алгоритм досить простий. Спочатку ви вивчаєте слова, граматику та пунктуацію. Потім застосовуєте все це практично — будуєте пропозиції.

За правильного підходу навчання не буде складним. Але не варто забувати про регулярність. Насправді краще закріплюються знання. Smile School підвищить ваш рівень від початкового до intermediate лише за 6 місяців.

Розширюємо словниковий запас

Що більше знаєте слів, то чіткіше висловлюєте думки. Не забувайте про синоніми. Замість звичайних слів good, bad використовуйте, наприклад, wonderful. Це саме стосується ідіом. Останні додають пропозиціям забарвлення.

Не варто забувати про фразові дієслова. Вони роблять текст більш живими та природними. Є слова, які погано поєднуються. І якщо їх застосовувати в одному реченні, то сенс може відрізнятися. Треба вміти застосовувати вивчені слова практично.

Вчимо граматику та покращуємо правопис

Потрібно вивчити часи, модальні дієслова та мовні звороти. Також треба знати неправильні дієслова. Англійська – одна з небагатьох мов, в якій схожі за написанням слова означають різні речі. Отже, можливі серйозні помилки. Наприклад, пропозиція – We need some dye (Нам треба трохи фарби. Натомість можуть написати – We need some die (Нам потрібно, щоб деякі померли)).

Вивчаємо правила пунктуації

Одна кома змінює сенс речення. Є проста пропозиція – Let’s drink father. Від того, де стоятиме кома, залежать 2 речі. Чи питимете ви разом з батьком. Або ви вип’єте батька.

Рівень не має значення. Smile School – акредитований центр навчання. Вчимо новачків, прокачуємо скіл професіоналам. Заберемо мовний бар’єр. Навчаємо з будь-якого рівня за методикою Callan. Також є курси бізнес-англійської, починаючи з рівня B2 англійської – upper intermediate. Пишіть, допоможемо вам вибрати курс.

Як навчитися писати правильно англійською мовою

Лист як розмовна мова — регулярна практика. Є вправи, які допоможуть вам швидше та краще засвоїти правила. Якщо припустилися однієї помилки, пишіть слова знову. І так доти, доки не вивчіть. Через деякий час правильне написання стане звичкою.

Пишіть невеликі твори

Твори – ефективний спосіб освоїти листа. Запишіть план оповідання. Розкрийте кожен із пунктів. Для початку достатньо 15-20 пропозицій.

Розкажіть про своє хобі, про роботу, або поділіться переживаннями. Попросіть перевірити твір, вказати помилки. Працюючи у парі з носієм, ви швидше вивчите правила. Якщо 20 пропозицій мало, пишіть лонгрід. Тільки робіть це вручну, а чи не на комп’ютері.

Регулярно практикуйте правопис

Перерви загрожують безуспішністю. У навчання головне дотримуватись дисципліни. На початку шляху буде дискомфортно. Але важливо це перебороти у собі. І ви досягнете успіху.

Ведіть щоденник. Записуйте слова, які є у побуті. Перекладайте все, що прочитаєте. Це вирішить дві проблеми. Ви розширюєте словниковий запас. Застосовуєте знання практично.

Інтерактив – приємне з корисним

Грайте в програми, що розвивають. Так матеріал запам’ятовується краще. До того ж забезпечено гарний настрій. Завантажуйте онлайн-словники. Поновлюйте словниковий запас. Вивчайте граматики, граючи.

10 порада від Smile School

Більше читайте. Сам формат текстів не має значення. Вибирайте те, що вам зручно: статті в інтернеті, книги. Або ж поєднуйте. Читання – інструмент, що дозволяє зіставити знання із практикою. Читаючи, ви занурюєтеся. Запам’ятовуйте пропозиції, граматичні конструкції.

Використовуйте підручники

Є підручники для листа. Вони допоможуть якнайшвидше освоїти навички. Підходять не лише новачкам. Для людей зі знанням від B1 також є корисні матеріали.

Користуйтесь цільовими проектами

Письмо та читання взаємопов’язані. Це означає, що для покращення листа треба багато читати. У цьому допоможуть профільні ресурси. Наприклад, школа Smile School. Ви займаєтеся з носіями мови у зручній атмосфері.

Застосовуйте послуги для перевірки письма

З викладачем легше. Він дає завдання. Перевіряє результат, свідчить про помилки. З самостійним навчанням складніше. Для аналізу роботи необхідно використовувати спеціалізовані послуги. Ресурси дозволяють перевірити текст, а також вказують на помилки. Приклад – Grammarly.

Практика та диктанти

Напишіть диктанти. Якщо немає перевіряючого, пишіть онлайн. Головне – не зупинятися на досягнутому. Не забувайте про закріплення матеріалу. У Smile School ви можете писати диктанти в інтерактивній платформі з носієм мови. Вивчаєте те, що вам знадобиться у житті.

Аналізуйте стиль

У різних галузях своя стилістика. Складна англійська – юридична, технічна. Визначтеся, під яку аудиторію ви писатимете. Адже у формальної та неформальної мови суттєві відмінності.

Не забувайте про роботи

Smile School радить практикуватися в одному письмі. Наприклад, написали статтю. Вивчили нові правила. Розширили словниковий запас і знову відкрили вже створену статтю. Відредагували її, використовуючи нові знання. Такий підхід дозволить наочно відстежувати прогрес.

Мотивуйте себе

Вивчення має йти легко. Пишіть на ті теми, які вам цікаві. Це не лише покращить навички письма. Але й прокачає словниковий запас у тематиці. Спілкуйтесь на форумах, шукайте співрозмовника-іноземця у Facebook. Не соромтеся брати участь у дискусіях.

Складайте рецензії

Поділіться думкою з ком’юніті. Розкажіть, як вам фільм чи прочитана книга. Залишайте коментарі під цікавими матеріалами. Ведіть діалог із співрозмовником. На практиці ви покращите навичку.

Копіюйте автора

Після трудового дня не завжди хочеться писати твори. Є альтернатива – відкрийте книгу чи статтю. Вибирайте ділянку тексту. Перепишіть його до себе в зошит. Щодня пишіть невеликий уривок статті. Замість книжки можна взяти літературу, цитати. Головне робіть це регулярно. Є нюанс – шукайте грамотного автора. Інакше ви перепишете помилки.

Що ви отримаєте від Smile School

Безкоштовний аналіз рівня мови – пройдіть тест школи. З огляду на результати перевірки складемо план навчання для вас. Мінімум теорії, максимум практики. Ви не вчитимете тонни непотрібної інформації. Лише актуальна програма. Отримані знання можна застосовувати у житті.

Що ще:

Почати навчання англійської можна в будь-який момент. Якщо ви новачок, складемо спрощену програму. Для досвідчених – розширені, ускладнені курси. Проводимо індивідуальні заняття. Телефонуйте +380 67 507-16-99, отримайте безкоштовний урок.

Рівень англійської С1: when dreams come true

Дійти до просунутого рівня — все одно, що полетіти в космос.

Ну що ж, розпочинаємо запуск.

…А1…

…А2…

…В 1…

…В 2…

З 1!

Але не поспішайте наспівувати собі під ніс Ground control to major Tom — поки що це тільки відлік, хоч повноцінний політ вже й зовсім близько.

Advanced, або С1 рівень англійської, – це можливість комфортно проходити навчання в іноземному ВНЗ, жити і працювати в англомовному середовищі та розуміти всі тонкощі та приховані смисли сказаного чи прочитаного. Ви вже практично наблизилися до native speakers, але все ж між вами поки що залишається тонка стінка.

Про граматику та лексику С1, а також можливості, які він відкриває, розповідаємо нижче.

Поїхали!

Граматика С1

Grammar no problema – приблизно так можна описати ситуацію, говорячи про рівень англійської С1. На цьому етапі студенти, здається, вже пройшли все, що можна пройти. Їх не лякає 3-d conditional, Passive voice або група Perfect Continuous.

Однак ще залишилися граматичні конструкції, які можуть залишити виклик.

Наприклад, phrasal verbs – фразові дієслова. Короткі поєднання «дієслово + прийменник/прислівник», які набувають абсолютно різного забарвлення і зводять з розуму багатьох студентів. Так, звичне слово give (давати) раптово кардинально змінює значення, якщо до нього додається слово up — give up (припиняти, кидати). Фразові дієслова неможливо зрозуміти їх потрібно просто зазубрити, бажано відразу на практиці. Маючи контекст, вам буде легко запам’ятати, коли можна і потрібно використовувати ту чи іншу фразу.

Ще одна граматична тема – інверсія (Inversion). Інверсія – невід’ємна частина програми С1 – рівень англійської. Вона часто використовується в розмовній промові, щоб додати емоційного забарвлення і зробити акцент на сказаному.

Never have I met such a rude man. — Я ще ніколи не зустрічав такого грубіяна.

Також не програма не обходиться без тіснішого знайомства з modal verbs – модальними дієсловами. Студенти навчаються використовувати їх у різних варіаціях, висловлюючи припущення, впевненість, припущення, фізичні можливості та інше.

I may buy some new clothes next weekend. — Можливо, я куплю новий одяг наступних вихідних.

Для рівня В1 не є секретом, що звички потрібно виражати через Present Simple. Однак для рівня англійської С1 додаються ще два слова will і would.

Sarah love books, and will often spend the whole weekend reading. — Сара любить книги і часто проводить усі вихідні за читанням.

Досить багато часу присвячено листу, а саме переписці. Студенти навчаються розбиратися в тонкощах формального та неформального листування, знайомляться зі структурою листа та відповідною лексикою.

Вишенька на торті – Mixed conditionals. Освоївши перші три + Zero conditional, можна переходити до складніших поєднань. Mixed conditionals допомагають висловити більш витончені думки, коли одночасно зачіпаються минулі події та сьогодення/майбутні. Наприклад,

If I had gone to bed earlier yesterday, I would feel better now. — Якби я вчора ліг спати раніше, я зараз почував би себе краще.

If my job wasn’t so demanding, I would have come to your birthday dinner last week. — Якби моя робота не була такою напруженою, я прийшов би на твою вечірку на честь дня народження минулого тижня.

Лексика С1

Якщо ми говоримо про лексичну складову, то British Council описує рівень знання англійської мови С1 так:

За великим рахунком, теми С1 дуже схожі на теми В2, проте вони стають більш поглибленими і більше розкриваються. Більшість лексики спрямовано робочі питання — обговорення команди, робочі дзвони, робота з проектами тощо.

Ось зразковий список тем, які включені в С1 рівень англійської мови:

Сюди ж додаємо бізнес-англійську — корисні фрази для спілкування з колегами, замовниками та керівниками.

Розбавивши вокабуляр фразовими дієсловами, ідіомами та більш витонченими синонімами давно знайомих слів, ймовірність справити враження стає набагато вищою.

Але пам’ятаємо – це ще не межа.

Що дає С1 рівень англійської

Якщо ви дійшли до цього етапу, значить, ви вже можете спілкуватися з людьми англійською:

Ви спокійно і впевнено почуваєте себе в англомовному середовищі, геть-чисто забули звичку все перекладати з англійської рідною мовою і навпаки, а також почуваєтеся як риба у воді при спілкуванні з natives. Ви жартуєте та підтримуєте будь-яку тему. У вас практично не буває ступору у розмові, коли ви судорожно намагаєтеся підібрати потрібне слово.

Рівень знання англійської С1 відкриває двері у всі міжнародні компанії та університети. Зв’язки з іноземними замовниками перетворилися з тортур на цікаві квести, коли ви зосереджені на роботі, а не своєю англійською. На лекціях ви сприймаєте нову інформацію про предмет, а не шукайте кожне третє слово у словнику.

Ну і, зрозуміло, ви можете спокійно дивитися нові фільми та серіали, не чекаючи перекладу.

Just because you can.

Як дізнатися свій рівень

Тест на рівень англійської — найкращий спосіб раз і назавжди припинити ворожіння «У мене В2 чи С1?»‎

Ви проходите чотири блоки: аудіювання, читання, лист та говоріння. Ми рекомендуємо проходити тестування у школах або з викладачем, оскільки у звичайних онлайн-тестуваннях часто відсутній блок Speaking.

Ви також можете пройти тест IELTS, TOEFL або CAE (Certificate in Advanced English). Ці тести платні, проте сертифікат, який ви отримаєте, стане вам у нагоді при вступі до ВНЗ або пошуку роботи.

Загалом, можна сказати, що у вас рівень знання англійської мови С1, якщо:

Досягти рівня С1 непросто – у середньому це займає 300-400 годин плюс постійна практика поза заняттями. Але це той випадок, коли ціль абсолютно виправдовує кошти.

Рівень англійської мови: Advanced С1. Що потрібно знати

Підсумуємо все у таблицях.

Граматика

КонструкціяПриклад
Phrasal verbsOur trip to Berlin started with a challenge: we were lost and had to ask around to find our hotel.
InversionLittle did they know about me.
Modal verbsDavid might be Australian.She must have gone.
Will/would for a habitMost people here finish work at about 6 p.m., but Frank will stay at the office until 11 pm most days.  
When I was at university, I would get up at 5 a.m. every day and go jogging.
Formal/Informal writinginformal
Hi SophieThis is just a quick email to let you know about my plans for Mike’s 30th birthday on 17th August.….XO
Kate
formal (report)IntroductionThe aim of this report is to look at ways of making our bookshop more popular with young adult customers. In preparation for this, 250 local residents between the ages of 16 and 30 were interviewed, revealing three main issues.…..ConclusionIn light of the above, it appears that one priority should be to redecorate the shop using brighter and more attractive colours.


Mixed conditionalsIf Susan had studied harder when she was at school, she probably wouldn’t be unemployed now.
If you weren’t his brother, he would have been far angrier with you for taking his car last night

Лексика

Ваш словниковий запас має бути достатнім для того, щоб спілкуватися з носіями мови на рівних незалежно від теми розмови: сім’я, хобі, організація проекту, еко-активісти, мистецтво або особливості англійської літератури епохи Ренесансу.

Smile School рекомендує

Кожен другий студент ставить питання — як підняти рівень англійської з В2 на С1?

Що ж, ми підготували кілька порад, щоб допомогти вам у цій нелегкій справі.

Щоб відполірувати свій English ви можете:

Рівень англійської С2: Hail to the King

Proficiency можна порівняти із золотом Олімпійських ігор: колосальна робота, роки підготовки та тисячі годин відпрацювання складних елементів. І ось нарешті – перемога.

Як і до золотої медалі, до найвищого рівня володіння англійською доходять не всі. Не тільки тому, що це складно: більшість навчає англійську для роботи та навчання, а у професійній та освітній сфері можна комфортно поводитися і з рівнями В2 чи С1.

Однак саме С2 перетворює просте «Я знаю англійську» на «Я знаю англійську як рідну мову».‎

Важливе та цікаве про найелітніший рівень — читайте нижче.

Граматика С2

Дорогою до вершини студентам довелося зіткнутися з різними викликами та випробуваннями. І от коли заповітна вершина вже зовсім близько, до чого ще потрібно готуватися після Mixed Conditionals і фразових дієслів?

До винаходу нового граматичного часу?

Чумовий мікс Perfect+Continuous+Modal+Conditional?

Битві із драконом?

Насправді все набагато простіше. C2 рівень англійської не здивує вас неймовірними відкриттями у світі граматики, але швидше за структурує все те, що ви вже вивчили.

Студенти продовжують знайомство з листом — цього разу навчаються писати есе, статті та історії. Програма рівня включає розбір структури тексту, логічного оповідання та відповідного вокабуляра.

Особлива увага приділяється правильному використанню прийменників та артиклів – наприклад, у таких фразах, як in church, at hospital, to school. Студенти розбирають різницю між фразами at university та at the university, відточують навички використання певного артикля the.

Все ще триває боротьба із фразовими дієсловами — як із уже пройденими, так і новими. Щоправда, рівень англійської С2 робить їх не такими страшними.

Крім усього вищепереліченого, студенти більше уваги приділяють формуванню іменників. Вони знайомляться з поширеними суфіксами (-ness, -ment, -ence та іншими) та приставками (pro-, anti-, dis– та іншими).

З відносно нового – Reduced relative clauses (скорочені додаткові пропозиції). Так як у будь-якій розмовній мові люди тяжіють до спрощення структур, скорочені придаткові пропозиції досить популярне явище в англійській. Ви, напевно, стикалися з ними, але не звертали уваги.

Наприклад,

The girl who is wearing the yellow hat is my sister — The girl wearing the yellow hat is my sister.

На відміну від попередніх рівнів, C2 рівень англійської більше наголошує на стилістиці, а не на розбір граматичних часів.

Лексика С2

Якщо відповісти на питання «Що потрібно знати на останньому рівні вивчення мови» більш детально, ніж «Всі», то вийде приблизно такий список (згідно з оцінкою British Council):

На С2 рівні англійського слова стають складнішими, ніж С1. Ви просто продовжуєте поповнювати свою скарбничку корисною лексикою. Часто люди, які вчать мову, звучать офіційніше, ніж безпосередньо носії. Тому вашим завданням стає вивчення сленгових виразів, щоб зробити мову живішою. Іншими словами, вам слід відійти від зазубрених стандартних фраз і навчитися звучити так, ніби ви прожили 10 років десь у Манчестері чи Нью-Йорку.

А ось як це зробити – розповімо трохи нижче.

Вам варто звертати більше уваги на різноманітність акцентів та діалектів. Програми мовних шкіл передбачають два класичні варіанти — американський та британський, але це далеко не все. Тому навіть із рівнем Fluent ви ризикуєте відчути себе так, ніби ніколи в житті не вчили англійську.

Меч вже викований, його залишилося лише відполірувати — у вас колосальний словниковий запас, настав час переходити на відточування інших навичок, наприклад, вимови.

Що дає С2 рівень англійської

За великим рахунком, все те ж саме, що і С1, проте зі своїми перевагами. Дійти до фінального рівня вивчення мови — все одно, що дійти до фінального рівня важкої та цікавої гри: відчуваєш неймовірну гордість за себе і чекаєш, чим все закінчиться. В англійській немає фінального боса, зате є безліч варіантів, куди рухатися далі.

Fluent дає вам чудову можливість комфортно вчитися, працювати та жити практично у будь-якій країні на земній кулі. На досягнення таких висот доведеться витратити як мінімум 3 роки свого життя, проте після цього ви спокійно зможете називати англійську практично рідною. Вам необов’язково перебувати за кордоном весь період навчання, проте у вашій щоденній рутині мають бути всілякі англомовні ресурси для постійної практики.

Для надходження або влаштування на роботу вам може знадобитися сертифікат, що підтверджує ваш високий рівень за CEFR. Залежно від країни, це може бути оцінка від IELTS, TOEFL або Кембриджського іспиту (CELA).

У реальному житті ви розумієте 99% мовлення, включаючи термінологію, сленг та підтекст. Таким чином ви можете стати повноцінним членом англомовного суспільства.

Як дізнатися свій рівень

Тестування знання англійської допоможе вам перестати ворожити і дізнатися напевно, який у вас рівень.

Однак не плутайте стандартне тестування з чимось більш серйозним, як IELTS. Останній – це не тестування, а іспит, до якого ви готуєтеся не один місяць, а також платите гроші за спробу скласти.

Тест визначення рівня часто безкоштовний. Його завдання – показати ваш рівень знань, щоб ви розуміли, над чим вам працювати і куди прагнути. Простіше кажучи, тест моніторить ваш прогрес, проте його результати не можуть бути офіційним підтвердженням рівня для іменитих компаній та ВНЗ.

Тестування на С2 рівень англійської нічим не відрізняється від своїх «молодших братів». Ви також проходите чотири блоки – Listening, Reading, Writing, Speaking. Ви також можете зробити це самостійно онлайн або спеціалістом офлайн.

Головне для вільної розмовної англійської – це вміння:

Найголовніший критерій — ви повинні вміти спілкуватися без рамок і затискачів, як рідною мовою.

Рівень Proficiency. Що потрібно знати

Підсумуємо все у таблицях.

Граматика

КонструкціяПриклад
Prepositions and ArticlesJohn is at university (i.e., John is a student).John is at the university (i.e., John is in a particular place — university).
Word FormationRegarding most issues, I’m pro-government.
My antivirus program keeps my computer really safe.
The words loke “greatness”, “enjoyment”, “acceptance”, “correspondence”, “membership”, etc.
Essays, Articles, Reviews, Stories“For young single adults, living alone is a better option than sharing accommodation.” Discuss.
Most young single adults live either with family members or friends. However, these days, many are choosing to live on their own…
…In conclusion, I feel that living alone is not the best option. Humans are social animals, and I would always prefer to be around friends or family, despite how annoying they can occasionally be.
Reduced relative clauses The pen which is on the table is mine — The pen on the tableis mine. 

Лексика

Ваш словниковий запас має бути достатнім для того, щоб спілкуватися з носіями мови на рівних незалежно від теми розмови: сім’я, хобі, організація проекту, еко-активісти, мистецтво або особливості англійської літератури епохи Ренесансу.

Smile School рекомендує

Найвищого рівня досягнуто — а що далі?

Усвідомлення того, що ваш рівень англійської С2 не повинно розслаблювати вас. Мова — це жива істота, яка до того ж досить примхлива. Він динамічно змінюється, тому вам потрібно постійно працювати над покращенням своєї англійської, відточуючи навички та вивчаючи щось нове.

У світі існує безліч варіацій англійської — наприклад, акценти: британська, американська, австралійська, шотландська та інші. Є ціла низка діалектів, які теж непросто зрозуміти. Так що ви ставите не крапку, а три крапки.

Ось кілька корисних звичок:

Рівень англійської А1: новачки йдуть у бій

Кожен професійний танцюрист починав із простого пліє, кухар — із яєчні, а художник — зі скетчей. Без доведення базових елементів до автоматизму не можна рухатись далі. Це все одно, що намагатися побудувати будинок без фундаменту: довго він не простоїть, та й до того ж виглядатиме дивно.

Все починається з основ, і, при належному зусиллі, перетворюється на відточену навичку, гідну захоплення.

Кожен, хто починав вивчати іноземну мову, стикався з особливим позначенням рівнів: замість “середненько” – B1, замість “як нейтив” – C2 і так далі.

Сьогодні ми обговоримо рівень Beginner (початківець), він же рівень А1 англійської, розберемо необхідну граматику і лексику, а також сформуємо загальні вимоги для статусу Beginner.

Поїхали!

Граматика А1

Так само, як не можна вимагати від початківця гімнасту виконати петлю Корбут, не можна очікувати від студента-початківця зрозуміти 3-d conditional, інверсію або модальні дієслова для вираження впевненості.

Рівень англійської мови А1 – це точка відліку, де формується міцна база знань. Він часто визначає, як складуться ваші справи далі, наскільки англійська вам «зайде» або «не зайде».

Ще не настав час громіздких і витончених конструкцій – в А1 ви знайомитеся з найпростішою граматикою і відточуєте її використання до автоматизму.

Насамперед студенти знайомляться з Present Continuous та Present Simple. Вони навчаються відчувати різницю між дією, яка виконується прямо зараз, і дією, яка є частиною повсякденної рутини.

Наприклад, I am sitting on the chair now (Я сиджу на стільці зараз) і I sit on the chair in the lessons (Я сиджу на стільці під час занять, тобто кожного разу, коли приходжу на урок).

Незмінною частиною Present Continuous є дієслово to be (бути, виявлятися). Вивчаючи рівень А1 англійської, студенти знайомляться з різними формами цього дієслова. Так як він видозмінюється в залежності від іменника, до якого він прив’язаний, важливо зазубрити всі його форми.

Наприклад, I am a teacher. – Я (є) вчитель.

You are a student. – Ти (є) студент.

He is a doctor. – Він (є) лікар.

У всіх трьох реченнях ми використовували дієслово to be, але скрізь воно представлене різними формами — am, is, are.

Наступний пункт – обчислювані і незліченні іменники. Щоб успішно закінчити рівень англійської А1, необхідно розуміти, що, наприклад, water (воду) не можна порахувати, а ось glasses of water (склянки води) можна.

Модальні дієслова також є у програмі, проте на початковому етапі їм не приділяється багато часу. Вони поступово додаються — наприклад, студенти запам’ятовують, що є can (може) і must (повинен), і що після них не ставиться частка to.

Крім цього, програма А1 включає знайомство з займенниками, Possessive adjectives (присвійними прикметниками) і Possessive pronouns (присвійними займенниками).

Самостійно та правильно вивчити такий пласт важливої граматики складно, тому найкраще розпочати знайомство з англійською на курсах іноземних мов.

Лексика А1

Активний словниковий запас на початковому рівні вивчення англійської становить приблизно 700 слів, а пасивний — вдвічі більше, близько 1400. Визначити точну кількість складно, та й, якщо так замислитись, не потрібно. Зрештою, можна знати напам’ять весь словник, і навіть не вміти правильно використовувати лексику.

Тому ми пропонуємо зосередитись на темах, які включені до рівня англійської А1:

Студенти спілкуються короткими пропозиціями. Головна мета на даному етапі – правильно донести свою думку, без зайвих деталей. Англійська для початківців відразу привчає новачків до розмов. Багато шкіл зосереджують свою увагу саме на говорінні. Якщо раніше 90% занять найчастіше проходило в режимі «сказати рідною мовою — перекласти — завчити», то зараз студенти занурюються в англомовне середовище з першого уроку. Такий підхід у рази ефективніший: вже після перших кількох занять, студенти можуть підтримати простий діалог англійською.

І без усякого зубріння!

Що дає А1 рівень англійської

Beginner – це вступний курс. Закінчивши його, ще зарано замислюватися про бізнес-курси, підготовку до вступу до закордонного ВНЗ або пошук роботи в іноземній компанії.

Ви повинні усвідомлювати, що зараз відбувається закладення фундаменту. Від того, наскільки він буде міцним, залежить ваш розвиток в англійській. Погодьтеся, незручно вийде, якщо ви знатимете найскладніші вирази з фразовими дієсловами та ідіоми, але при цьому робитимете купу помилок у Present Simple або модальних конструкціях.

Після А1 ви можете продовжити вивчати англійську онлайн. Попереду ще багато цікавого, а наступним етапом для вас буде рівень А2 англійської. Тут ви вивчите минулий час Past Simple і минулі форми дієслова to be, навчитеся порівнювати прикметники (easy – easier – the easiest (легкий – легше – найлегший) і багато іншого.

До того ж, А1 є надихаючим рівнем. Тут англійська ще не кидає вам виклик і не заплутує різними відтінками одного й того самого слова. Натомість ви починаєте говорити іншою мовою і почуваєтесь впевненіше — у житті, поїздках та роботі.

Як дізнатися свій рівень

Найточніший варіант – тестування. Ви можете пройти онлайн тест на рівень англійської або записатися на свого роду співбесіду в мовній школі. Зверніть увагу, що другий варіант є більш надійним, оскільки онлайн-тести часто не здатні оцінити ваш розмовний рівень.

Якщо ви ніколи раніше не стикалися з англійською, вам не потрібно проходити тестування перед записом на курси – ви автоматично потрапляєте під програму Англійська з нуля.

Можливо інша історія. Наприклад, ви давно вчили англійську в школі, проте 99% інформації вже забули і хочете ще раз все повторити, щоб заповнити прогалини. Тут вам підійде програма з нуля.

Закінчивши курс, ви складаєте тестування, щоб отримати офіційне підтвердження рівня. Однак навіть без офіційної перевірки ваш рівень англійської — А1, якщо:

Шлях до рівня А1 займає в рази менше часу, ніж до більш «дорослих» рівнів. В середньому вам знадобиться 60-80 годин навчання. У Callan-методі А1 — це перші два стейджі, тобто 24 уроки. Однак, враховуйте, що для кращого засвоєння матеріалу на один урок книги може піти 2-3 заняття в класі.

Рівень англійської А1: що потрібно знати

Підсумуємо все у таблицях.

Граматика

КонструкціяПриклад
Present Continuous (ствердження-запитання-заперечення)I am writing. – Я пишу.Am I writing? – Я пишу?I am not writing. – Я не пишу.
Susan is speaking. – Сьюзен розмовляє.Is Susan speaking? – Сьюзен розмовляє?Susan is not speaking. – Сьюзен не розмовляє.
Present Simple (ствердження-запитання-заперечення)You like coffee. – Ти любиш каву.Do you like coffee? – Ти любиш каву?You don’t like coffee. – Ти не любиш кави.
Peter reads a lot. – Пітер багато читає.Does Peter read a lot? – Пітер багато читає?Peter doesn’t read a lot. — Пітер не багато читає.
Модальні дієсловаI can swim. — Я вмію плавати.We must study. — Ми повинні вчитися.
Possessive Adjective + Possessive PronounThis is her bag. — Це її сумка.This bag is hers. — Ця сумка — її.
Форми to beI am — Я є.You are — Ти є.He/She/It is — Він/Вона/Воно є.We are — Ми є.You are — Ви є.They are — Вони є.
Обчислювані/незліченні іменникиI read many books. — Я читаю багато книг.He doesn’t drink much coffee. — Він не п’є багато кави.

Лексика

ТемаПриклад
Про себеMy name is Kate. I’m 24 years old. I am a manager. I like walking and reading.
ВітанняHello Kate! Nice to meet you!How are you today?
Сім’яMr Brown has got a wife and two children — a son and a daughter.
ПогодаThe weather is cold today.It is sunny.
Предмети гардеробуThis is a coat.The hat is red.The shirt is big.
Замовлення їжіI want to have some pizza.Give me some bread please.

Smile School рекомендує

Ми сподіваємося, що А1 рівень англійської зарядить вас на подальше вивчення та вселить впевненість у своїх силах. Кожна людина може заговорити іншою мовою – хтось раніше, хтось пізніше. Те, скільки ви залишатиметеся новачками, залежить від вашої мотивації та готовності працювати.

Документальні фільми на Netflix, романи Стівена Кінга та розуміння тонких жартів в оригіналі ще попереду. А поки що працюємо над міцним фундаментом.

Ось що ви можете зробити:

Робіть більше вправ на граматику. Ваше головне завдання в А1 – засвоїти граматичні конструкції. Тому якщо ви щось не зрозуміли на занятті, рекомендуємо перепитувати в класі і робити тематичні вправи вдома.

Подкасти для вивчення англійської: ненудно, пізнавально, з вогником

Викладачі воліють відходити від запорошених підручників зі штучними діалогами та однотипними вправами. У програмі шкіл іноземних мов з’являються продукти HBO та Universal Pictures, твори Кінга та Фаулза, пісні популярних гуртів XXI століття. Справді, черпати нові слова з Sex and the City або пісень Arctic Monkeys набагато цікавіше та корисніше, ніж читати про чергового неіснуючого Джона та його покупки.

Але якщо ви думали, що здивувати вас більше нема чим — як би не так. Є ще один козир у рукаві.

Подкасти для вивчення англійської – це native speakers біля керма, цікаві тим і відсутність заїждженої лексики. Все це виглядає досить привабливо, але як справи насправді?

У цій статті ми розберемо, в чому суть подкастів, який від них толк і де шукати придатні трансляції.

Поїхали!

Що це?

Суть закладена у самому понятті, яке сформувалося зі слів iPod та broadcast (трансляція). Грубо кажучи, це такі собі радіопередачі, які вийшли за межі девайсів Apple.

З’явилися вони дуже до речі. Часто ми знаходимося в дорозі — на роботу, навчання, відрядження. Доросле життя – не цукор. Ми щодня зайняті вирішенням робочих питань, домашньою рутиною або просто занадто втомлені для того, щоб відкрити підручник і пройти пару-трійку блоків. Тому аудіо-формат – незамінний помічник студентів, оскільки не потребує особливого залучення. Вони грають у плейлисті замість музики, коли ви їдете в метро або стоїте у пробці, займаєтеся спортом або готуєте їсти. Начебто присутні на лекції або інтерв’ю з селебріті.

За секретом: якщо слухати подкасти, англійська стане практично рідною.

Чому варто звернути увагу?

Як би ви не намагалися підсолодити пігулку, гірка суть все одно залишається. Подивитися новий епізод серіалу, прочитати розділ книги або чекнути останні новини на The Wall Street Journal звучить як неприємна домашка. Адже треба викинути турботи з голови, сісти та зосередитись на діяльності — здається, простіше перенести це на завтра, адже сьогодні й так багато треба встигнути.

Але завтра все не приходить.

Подкасти — хитріший спосіб вивчити іноземну мову. Завдяки йому, ви:

Найбільший плюс – ваша вимова вийде на новий рівень. У вас є приклад наслідування, ви чуєте, як звучать ті чи інші звуки. Якщо ви не знаходитесь в англомовному середовищі, цілком природно, що ви говоритимете з яскраво вираженим акцентом. Щоб наблизитись до рівня носія, потрібно повторювати за спікером, імітувати його вимову, стежити за тим, чи правильно ви говорите особливо складні звуки на кшталт ð або θ. Цей момент схожий на Callan Method, де також потрібно швидко та правильно промовляти фрази та цілі пропозиції. Записуйте свій голос на диктофон, переслуховуйте, знаходите та усуваєте помилки. Додайте до свого щоденного списку справ 10-хвилинну розминку, і вже за місяць ви побачите результат.

Smile School рекомендує

Онлайн-вивчення та практика англійської мови будуть ще ефективнішими, якщо додати трохи матеріалу від native speakers. Як ми вже зазначили вище, подкасти для вивчення англійської стануть ідеальним філером між відвідуваннями уроків. Всі учні мріють про вільне володіння мовою в стислі терміни. На жаль, так не буває. Проведемо класичну аналогію зі спортом: ви мрієте скинути вагу та накачати кубики преса. Але заняття у спортзалі по два рази на тиждень не наблизять вас до мрії, якщо ви не робите жодних додаткових зусиль — наприклад, не перестали їсти на ніч або не даєте собі якісного фізичного навантаження у перервах між тренуваннями.

Так само й тут.

Поставити заповітну галочку у списку досягнень і дописати рядок  в резюме виходить не раніше, ніж через рік-півтора. Однак у наших силах скоротити цей термін. Почніть з Elementary, закінчіть Advanced: нижче ми склали список джерел для різних учнів.

Вибирайте свій.

Висновки

Прокачати навички аудіювання, поповнити вокабуляр, розширити кругозір, підняти вимову на рівень amazing, а самооцінку на рівень well-done – це неповний перелік того, що ви отримуєте від онлайн-трансляцій. Але попереджаємо: часте прослуховування подкастів для вивчення англійської призводить до невідворотного підвищення вашого рівня знання мови. Пам’ятайте, що це не заміна повноцінного курсу, адже щоб заговорити на рівних із носіями, потрібна комплексна практика. Дізнайтесь вартість вивчення англійської мови, виберіть оптимальний курс і почніть працювати над покращенням знань вже зараз.
Якщо ви вже студент — послухайте кілька подкастів, поки ви чекаєте наступного заняття розмовної англійської онлайн. Тільки потім обов’язково поділіться, про що йшлося, окей? 😉

Upper-Intermediate: що являє собою рівень англійської В2

Спокійно підтримати розмову з англомовним співрозмовником через місяці та роки навчання – особливий вид задоволення. У пориві крутості так і хочеться надягати темні окуляри, пошелестіти плащем і мовчки злетіти вгору, до нових вершин, як це зробив Кіану Рівз у відомому фільмі. Що ж, Нео, ти вже не тікаєш від Агентів, але все ще недостатньо сильний, щоб з ними впоратися.

Upper Intermediate – це рівень англійської, перед яким відкриваються двері закордонних ВНЗ та компаній. З ним ви можете комфортно подорожувати, спілкуватися з носіями мови, але при цьому для цього рівня нормально відчувати невеликий дискомфорт: часто студентам не вистачає словникового запасу, знання сленгових виразів або досвіду швидкої побудови складних граматичних конструкцій.

Що потрібно знати для рівня англійської B2, а також, що він дає — розповідаємо нижче.

Граматика В2 English

Щоб гордо говорити “Мій рівень англійської – Upper-Intermediate”, потрібно знати і вміти використовувати в розмові наступні граматичні теми:

Всі часи англійської, а саме:

Якісь часи використовуються частіше, якісь рідше, але суть одна — вам потрібно навчитися доречно використовувати їх у повсякденному мовленні.

Якщо ви відчуваєте, що не все з цього списку вам знайоме чи не в кожній темі ви почуваєтеся впевнено, вам слід прокачати свої навички на курсах іноземних мов.

Лексика В2 English

Багато онлайн-джерела часто пишуть, що необхідний словниковий запас для рівня Upper Intermediate – 3000-4000 слів та виразів.

Ми не будемо проводити підрахунок вивчених слів, натомість пройдемося за темами, ключовими виразами та поділимось загальним враженням від розмови зі студентом, чий рівень англійської В2.

Тематика курсу стосується тих, з якими доводиться мати справу щодня:

В2 англійська – це впевнене використання фразеологізмів, фразових дієслів і складнішої лексики, що дозволяє зробити мову більш насиченою та інформативною. Студенти використовують у розмові ідіоми на кшталт give the green light (дати зелене світло, схвалити щось), earn a living (заробляти на життя) або on the house (за рахунок закладу). Крім того, B2 Level of English має на увазі використання фразових дієслів на зразок take off, let smb down, break down або cheer up.

Щодо спілкування, студент з рівнем Upper Intermediate спокійно підтримує розмову на будь-яку повсякденну тему з англомовним співрозмовником без особливого дискомфорту. Для цього рівня все ще припустима наявність помилок, проте в основному студент сам розуміє, де він зробив помилку і може самостійно виправитися. Рівень англійської В2 дозволяє вигадати монолог на кілька хвилин з докладним описом своїх думок. Мова студента при цьому зв’язкова, без довгих пауз та запинень.

Буває, що студент має багатий вокабуляр, але при цьому йому складно спілкуватися з носіями англійської мови. У такому разі розговоритися допоможуть Speaking clubs та заняття у школі. Ціна курсів англійської залежить від частоти занять, програми та тривалості уроку.

Що дає рівень англійської В2

Як ми заявили на початку статті, В2 – мінімальний рівень, який іноземні компанії хочуть бачити у своїх співробітників. Якщо хочете відчути себе впевненіше перед співбесідою, радимо придивитися до курсів ділової англійської. Також це рівень, який дозволяє вступити до англомовного університету та комфортно проходити навчання. Багато організацій просять офіційне підтвердження рівня, так що якщо ви плануєте перебиратися за кордон, можливо, вам потрібно буде скласти тест IELTS або TOEFL.

Upper Intermediate дає розуміння перспектив та необхідної кількості ресурсів, які потрібні для того, щоб вільно заговорити англійською. З В2 ви вже досвідчений студент і можете оцінити свій результат у дії – ви бачите реальні результати свого навчання, розуміючи свого співрозмовника та доносячи йому свої думки англійською. А це, своєю чергою, дає мотивацію йти далі — до рівня Advanced.

Як дізнатися свій рівень

Найпростіший спосіб – пройти онлайн-тест на визначення рівня. Однак враховуйте, що часто онлайн-тестування не в змозі дати об’єктивну оцінку вашим знанням, оскільки Speaking Test відсутній. Студент може знати англійську на рівні Upper-Intermediate — якщо справа стосується читання, вибору правильних варіантів відповіді чи аудіювання. Однак у розмові студент зазнає складнощів.

Більш об’єктивну оцінку вашого рівня може надати школа іноземних мов. Тестування проводить викладач чи офіс-менеджер. Вони запитують, просять студента розповісти про себе чи висловитися на задану тему, оцінюючи словниковий запас, знання граматики та правильне використання різних структур. На відміну від онлайн-тестів, фахівці точніше можуть сказати, чи дійсно ваш рівень англійської В2.

Скільки потрібно уроків, щоб досягти рівня B2

Як завжди — ми не беремо до уваги надто bright чи надто slow students. Середньостатистичного студента потребує близько 4-5 місяців, щоб із середнього рівня Intermediate піднятися на сходинку вище – до Upper-Intermediate. Розклад у такому разі – 3 заняття на тиждень по 1-1,5 години.

Якщо ви займаєтеся двічі на тиждень, термін збільшується приблизно на місяць. І навпаки — за інтенсивного курсу англійської ви можете скоротити вдосконалення свого інглиша до 3-х місяців і менше (залежно від того, наскільки добре ви засвоюєте матеріал). Якщо ви готуєтеся до вступу або всерйоз плануєте шукати роботу за кордоном, радимо брати уроки англійської десь за півроку до події. При цьому неважливо, чи ви навчаєте англійську онлайн або офлайн.

Найголовніше, що треба засвоїти: англійська – це не гонка, а Upper-Intermediate – не фінал. Зосередьтеся на якості, щодня приділяйте час вивченню англійської, і ви помітите, як процес вивчення зміниться на краще.

Smile School рекомендує

Пара порад, що можна зробити для покращення рівня англійської та наближення до бажаної B2 англійської:

Pre-intermediate: що являє собою рівень А2

Коли в голові міцно закріпилися кілька розмовних фраз…

Коли ви можете пофантазувати англійською про те, що було б, якби ви були мільйонером…

Коли набір красивих звуків поступово починає перетворюватися на зрозуміле мовлення…

…значить, ви впритул наблизилися до рівня Pre-intermediate. На горизонті вже маячить такий потрібний для роботи Intermediate, а вчорашнє «Сорі, ай донт спік інгліш» перетворилося на впевнене ‘I speak little English and can understand you well enough’.

‎Головне про Pre-intermediate level — розповідаємо нижче.

Що таке рівень А2

Pre-intermediate — це рівень нижче середнього. Іншими словами, ви вже трохи торкнулися англійської, покрутили її в руках, але все ще не можете вільно спілкуватися з носіями мови. Коли студенти говорять на курсах, що пам’ятають ще щось зі школи, зазвичай мають на увазі А2 англійську мову.

Ці знання дозволяють розібрати на слух прості короткі тексти, непогано орієнтуватися на побутовому рівні та розуміти суть статей у газетах. Студент, як і раніше, може відчувати дискомфорт і страх у повноцінній розмові з носіями, проте Pre-intermediate рівень виявляється достатнім для простих розмов у супермаркеті або на вулиці, коли вам потрібно дізнатися дорогу.

Якщо ви непогано знаєте основну граматику, розумієте загальний зміст сказаного, але не можете швидко включатися в розмову та спілкуєтеся лише короткими фразами — ласкаво просимо на онлайн-курси англійської мови Pre-intermediate. 

Яку граматику охоплює pre-intermediate level

Трохи філософії: перед тим, як розпочати навчання, ви повинні візуалізувати свою мету, тобто піти від абстрактного до конкретного. Тому поставимо запитання: англійська А2 — що потрібно знати?

І перший пункт у нашому списку — граматика.

На рівні А2 студенти повинні закріпити в пам’яті основу основ — часи груп Present та Past, а саме:

Без впевненого знання та використання цих часів студенту буде складно спілкуватися англійською, адже саме на них будується 80% всього повсякденного спілкування.

Граматика А2 англійської не зупиняється лише на цих часах. Тут ви:

І нехай вас не лякають ці списки — А2 англійська закладає основу для вашого впевненого спілкування з носіями. Уявіть, як ви спілкуватиметеся на рівних з англомовним співрозмовником — і тумблер перемкнеться зі страху на натхнення.

Яку лексику охоплює pre-intermediate level

Для цього рівня актуальна лексика, яка стосується основних сфер життя, а саме:

Крім вищезгаданих, рівень Pre-intermediate включає низку інших тем, націлених на те, щоб ви впевненіше почували себе в побуті і могли підтримати прості розмови. 

Що дає рівень англійської pre-intermediate

Через А2 проходить будь-яка людина, яка вирішила вивчити мову. Часу на навчання йде багато, до просунутого рівня ще далеко, і поступово ентузіазм починає згасати. Щоб цьому завадити, давайте розберемо, що корисного дає Pre-intermediate рівень.

По-перше, цей рівень дає розуміння про перспективи вивчення мови та необхідну кількість ресурсів для того, щоб вільно заговорити англійською. Тут вивчення англійської починає набирати обертів: граматика поступово стає складнішою, речення — довшими, а отже, ви вже можете відчути себе трішки native.

По-друге, Pre-intermediate — це рівень, на якому ви засвоюєте всю базу англійської: основні часи, основну лексику, основні граматичні конструкції. Від того, наскільки міцним ви зробите фундамент зараз, залежатиме, наскільки швидко ви зможете дійти до високого рівня. 

По-третє, деякі компанії вже готові наймати співробітників з рівнем Pre-intermediate. Зазвичай це вакансії, для яких англійська є не основним, а допоміжним інструментом: наприклад, раз на місяць потрібно написати короткий лист для розсилки або прочитати коротку статтю і двома словами переказати про що вона.

Ми наполегливо рекомендуємо приділити багато уваги та зусиль саме рівню А2, оскільки без цього ви продовжите робити елементарні помилки в мовленні та відчувати труднощі на майбутніх рівнях.

Як дізнатися свій рівень

Перш ніж вибрати програму навчання, необхідно дізнатися свій рівень.

Крім Pre-intermediate, існує ще 5 рівнів вивчення мови: Beginner, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced і Proficient. Ми вже розповідали, чим відрізняються рівні англійської, тому не будемо зупинятись на цьому питанні.

Щоб вивчення було комфортним для вас, мало самостійно вирішити «Швидше за все, у мене Pre-intermediate» або «Для А2 потрібно багато всього знати, напевно, у мене рівень нижче». Хороший помічник тут — онлайн-тест, а найкращий — тестування на курсах або з викладачем. Розберемо плюси та мінуси обох варіантів.

Онлайн-тестування — це:

Мінуси:

Тестування з викладачем — це:

Мінуси:

Для того, щоб правильно визначити ваш рівень, ми радимо проходити тестування у парі зі спеціалістом, який зможе більш точно оцінити ваші знання. Розуміння, на якому рівні ви зараз перебуваєте, дає вам внутрішню мотивацію: знаючи відправну точку, вам простіше побудувати маршрут, скажімо, від Pre-intermediate до Proficient.

Як ми допоможемо покращити англійську до рівня pre-intermediate

Після того, як ви визначили свій рівень, наступний пункт у to-do list — визначитися з програмою навчання. Школи пропонують безліч різних варіантів: класичне вивчення мови за підручниками, вивчення на основі серіалів, знаменитих книг, розмовні методики. Вибирайте свою!

Школа Smile — це Callan-школа, де центральне місце займають розмовні навички. Ми викладаємо англійську мову онлайн за методом Callan, а це означає, що 70% уроку присвячено практиці мовлення. Заняття проходять у форматі запитання-відповідь. На рівні Pre-intermediate студенти навчаються правильно будувати речення та використовувати граматичні конструкції у живій розмові, не замислюючись про переклад. Викладач говорить швидко, як справжній носій мови, завдяки чому студенти звикають до природної швидкості мови та прибирають мовний бар’єр.

Метод не передбачає домашніх завдань. На заняттях студенти повторюють весь матеріал кілька разів, кожен новий урок починається з повторення вже пройдених слів і конструкцій. Отже, ви без проблем зможете заповнити всі прогалини у знаннях.

А щоб А2 англійська перетворилася на впевнене В2 і вище, ви можете додатково займатися на нашій інтерактивній платформі для практики англійської

FAQ

Скільки уроків потрібно, щоб досягти рівня А2?

Якщо вивчати англійську з нуля до Pre-intermediate, вам знадобиться близько 5-6 місяців (при графіку 2 заняття на тиждень по 100 хвилин).

Чи потрібно займатися самостійно?

Сидіти за столом і вчити уроки не обов’язково, але вам слід зробити англійську невід’ємною частиною свого життя. Слухайте радіо, читайте газети, дивіться фільми, спілкуйтеся з друзями англійською. Зубріння швидко вбиває мотивацію, тому зробіть самостійні заняття максимально органічними. 

Скільки потрібно займатися вдома та як робити це ефективно?

Кожен день. Приділяйте англійській хоча б 15-20 хвилин. Найпростіше, що ви можете зробити, — переключити мову телефону на англійську. Гармонійно впишіть навчання у свою повсякденну рутину. 

Вам подобається бути в курсі подій? Читайте газети англійською. Також слухайте радіо, наприклад, ВВС. 

Ви полюбляєте музику? Закиньте собі в плейлист пару пісень англійською, прочитайте їхній текст і переклад і спробуйте наступного разу вслухатися в слова. Наприклад, для рівня Pre-intermediate будуть корисними пісні The Cure — Friday I’m in love, White Stripes — We’re going to be friends, Kansas — Dust in the wind.

З фільмів можете спробувати подивитися The Holiday (Відпустка по обміну), The Lion King (Король Лев), Forrest Gump (Форрест Гамп). Не засмучуйтесь, якщо не зможете все зрозуміти з першого разу. Перегляд фільму дозволяє чути реальні акценти людей та звикати до природного мовлення.

Мені важко дається вивчення англійської. Дійти до рівня А2 взагалі реально?

Реально, як і до будь-якого рівня англійської мови. Pre-intermediate може здатися складним через велику кількість важливих граматичних часів і конструкцій. Однак усі граматичні часи на цьому рівні керуються однією логікою. І як тільки ви засвоїте один час, вам буде в рази простіше вивчити решту. Головне — не здаватись і шукати нові підходи до запам’ятовування матеріалу. На цьому етапі ви закладаєте фундамент своїх знань англійської мови. І лише від вас залежить, наскільки він буде міцним.

Домашні тварини – англійська лексика

Чи знаходитесь за кордоном і все ще не можете купити їжу або засоби гігієни для свого вихованця? Ми зараз виправимо це! Отже, англійська мова – домашні тварини, читайте та запам’ятовуйте базову лексику про домашніх улюбленців.

Купити корм для вихованця – це не складно!

Щоб замовити їжу для свого улюбленця в зоомагазині або онлайн, достатньо знати дві фрази: wet food і dry food – вологий і сухий корм для собак і котів. Якщо вам потрібен спеціалізований корм, наприклад, для вагітних або довгошерстих тварин, вам знадобляться наступні фрази:

Тепер ваші улюбленці голодними не залишаться! А щоб зміцнити здоров’я вихованця, вам знадобляться вітаміни для собак/котів – vitamins for cats/dogs.

Кішечки-собачки – це зрозуміло, а як бути з іншими тваринами?

Звичайно, кожен із нас зі школи знає про cat та dog. А як же сказати про інших тварин, спитайте ви. На щастя, корм для всіх тварин називають food. Наприклад, корм для хом’яків буде food for hamsters, корм для морських свинок – food for guinea pigs, а корм для папуг – food for parrots.

Якщо потрібна їжа для папуги певного виду, доведеться вивчити трохи більше. В англійській не всі назви збігаються. Наприклад, хвилястий папужка буде не wavy parrot, а budgie. А корм для хвилястих папуг буде – budgerigar food або food for budgie. Корм для корелл звучить як cockatiel food.

А ось назви видів Жако та Какаду в наших мовах збігаються, тому корм для Жако та Какаду буде food for Jaco і food for Cockatoos відповідно. А якщо сказати food for Ara, вас можуть зрозуміти неправильно. Справа в тому, що в розмовній англійській Ara – це людське ім’я, а вид папуг Ара звучить як Macaw. Тому корм для Ара буде food for Macaw.

Крім того, вам можуть знадобитися:

А як купити аксесуари для вихованців?

Тепер, коли наші домашні улюбленці ситі, настав час подумати про їхній комфорт! Для початку купимо переноску для кота чи собаки – dog чи cat carrier. Власникам пташок цей вираз не підійде, їм знадобиться клітка для папуги – cage for a parrot. Cage знадобиться і для хом’яків (hamsters), і морських свинок (guinea pigs).

Вдома котикам та собачкам знадобиться спеціальне місце для відпочинку. Якщо в квартирі місця замало, можна купити лежанку для собак/котів – dogs/cats bed. Якщо ваш вихованець звик жити в хоромах, можете замовити йому будиночок для котів/собак – cats/dogs house. Для кота обов’язково потрібний наповнювач для туалету – kitty litter. Зверніть увагу, що в жодному разі не filler.

Вам знадобляться нашийник та повідець для собаки – collar and leash for dog для прогулянок. Замість повідця (leash) можна використовувати рулетку для собак – a retractable dog leash.

Щоб влаштувати комфортне життя папужці, вам можуть стати в нагоді:

Для хом’ячка та морської свинки потрібні:

Лексика для походу до ветеринару

Рано чи пізно кожен власник вихованців звертається до ветеринарної клініки – veterinary clinic чи vet clinic. Для планового огляду у ветеринарного лікаря (veterinarian, veterinary чи vet) слід запам’ятати вираз – preventative visit. Лікування ж англійською буде treatment.

Щоб зробити щеплення, достатньо знати слова shot або vaccine. А щоб підібрати засіб від бліх та кліщів, потрібно запам’ятати фразу flea and tick remedy.

Тепер ви точно зможете зробити життя свого вихованця комфортним навіть за кордоном! Він сто відсотків завжди буде ситий, здоровий і щасливий!

Терміни та поняття для українських біженців англійською

Багато українців були змушені покинути свої будинки та виїхати за кордон. При цьому більшість із них погано розмовляють англійською, або не знають мову зовсім. Вони стикаються зі складнощами заповнення документів для законного перебування у країні, вони не знають терміни для українських біженців англійською мовою. Крім того, вони мають труднощі зі спілкуванням на побутовому рівні. 

У цій статті ми докладно розберемо англійську лексику статусів і термінів, без якої українці, які евакуювалися, не зможуть обійтися за кордоном. Навіть якщо ви не погано володієте розмовною англійською, без них – вам не обійтися.

Що робити та говорити, коли тільки прибув до чужої країни

При перетині кордону українці, які евакуювалися, відразу ж отримують тимчасовий захист – a temporary protection. За правилами перетину кордону (border crossing rules), якщо громадянин залишається в сусідній з Україною державі temporary protection цілком достатньо, і оформлювати статус біженця необов’язково.

За правилами в’їзду (entry rules) до прикордонних держав тимчасовий захист надає українцям:

Цього цілком достатньо для тих, хто не планує далі пересуватися Євросоюзом.

Оформляється тимчасова протекція у відповідних органах. У деяких державах це можна зробити прямо на кордоні (on the border), а в деяких необхідно звертатися до Федерального відомства у справах мігрантів та біженців – The Federal Office for Migration and Refugees.

Коли потрібно набувати статусу біженця і як це зробити

Цей статус необхідний тим, хто не хоче залишатися в державах, що межують з Україною, а планує переміститися далі територією ЄС. Після прибуття в країну потрібно зареєструватись (register) у координаційному центрі для новоприбулих – focal point for newcomers. Тут громадян України розподіляють за населеними пунктами.

Після прибуття до призначеного міста необхідно зареєструватися у Земельній службі у справах біженців – Land Office for Refugees. У вас знімають відбитки пальців (fingerprints) та проводиться медичне обстеження (medical examination).

Після закінчення реєстрації видається підтвердження прибуття – arrival confirmation. Цей документ є посвідченням особи на час розгляду заявки. По ньому можна отримати допомогу – aid.

Наступний крок – розміщення у закладі прийому біженців (refugee reception facility). Це ваше місце проживання (place of residence) терміном від 6 тижнів до 6 місяців. Також у разі відмови у наданні захисту ви повинні залишатись тут до репатріації (repatriation).

Як відбувається процедура надання притулку

Відповідно до процедури отримання захисту (asylum procedure) після реєстрації претенденту на отримання статусу біженця (applicant for refugee status) потрібно:

Зміст розмови протоколюється. Перед підписанням протоколу ви можете вимагати переклад рідною мовою – request (protocol) translation into native language.

Після закінчення засідання компетентний орган (competent authority) ухвалює рішення. Варто зазначити, що в процесі розгляду заяви про надання тимчасового притулку або статусу біженця (особлива увага приділяється наступним категоріям громадян:)

Які документи необхідно надати

Щоб подати заяву на отримання притулку вам необхідно обов’язково надати:

Які права надаються українським мігрантам

Після отримання протекції та дозволу на перебування в країні (permission to stay in country) ви матимете:

Зауважте, що залежно від держави правила перебування мігрантів відрізняються. Тому в деяких регіонах ЄС не надають безкоштовний проїзд та безкоштовне харчування.

Отже з спеціальними термінами для українських біженців англійською мовою розібрались. Тепер, опинившись за кордоном, ви почуватиметеся впевненіше, а процес оформлення паперів стане трохи простішим.

Знайомтеся, Intermediate: все про рівень англійської мови

Він — мета більшості новачків, які вчать англійську з нуля.
Він — бажаний рядок в резюме та обов’язковий пункт опису вакансії.

Він — рівень англійської Intermediate.

Якщо уявити рівні англійської як музичні жанри, Intermediate був би поп-виконавцем: він у всіх на слуху, зрозумілий широкій аудиторії і лише трішки стосується серйозних тем, сильно в них не заглиблюючись.

Про те, що таке Intermediate Level і як до нього прийти, розповідаємо нижче.

«У вас Intermediate‎»: що це означає

Почнемо здалеку.

Ми вже розповідали, що, згідно з міжнародною шкалою CEFR, є наступні рівні англійської мови:

Intermediate — це середній рівень володіння англійською мовою, якого досить часто достатньо для поїздок за кордон і спілкування в побуті. Такий рівень дозволяє впевнено обговорювати робочі питання без використання спеціальної лексики, а також вести листування з діловими партнерами, клієнтами та колегами. З цієї причини практично всі роботодавці вказують в описі вакансій рівень володіння англійською мовою не нижче Intermediate.

Головні характеристики цього рівня — розуміння 80% сказаного носієм, досить великий вокабуляр (2000-3000 слів), періодичні проблеми з підбором правильного слова та міцні знання основної граматики. Іншими словами, якщо загалом ви знаєте більше ніж 10 граматичних конструкцій, розумієте співрозмовника і можете спілкуватися з ним на прості теми, періодично підглядаючи слова у словнику, то, швидше за все, ваш рівень англійської — Intermediate. А щоб переконатися, пройдіть тест на рівень англійської В1.

За скільки реально досягти рівня

«Я зупинився на шкільному рівні, за скільки я зможу підтягнути англійську до рівня B1?» — традиційне запитання, яке виникає у більшості студентів, що вивчають мову з нуля.

Варто відзначити, що в ідеальних умовах шкільний рівень — це Intermediate. Закінчуючи 11 клас, випускники повинні володіти англійською на середньому рівні В1, а учні профільних класів — на рівні В2. Але це в ідеальному світі. Насправді ж шкільних знань часто недостатньо, а за відсутності практики навіть ті знання, що були, з часом вивітрюються з пам’яті.

Щоб відповісти на запитання «За скільки реально вивчити англійську до рівня Intermediate?, ми пропонуємо розібрати середньостатистичний приклад, не роблячи акцент на занадто лінивих або на дуже старанних студентах.

У вас є конкретна мета — B1 англійська. Ви самостійно або на курсах визначили свій рівень англійської на даний момент (наприклад, ваш рівень Beginner, практично нульовий). Ви хочете вміти вільно спілкуватися і вирішили практикувати розмовну англійську. Записалися на курси, займаєтесь 2 рази на тиждень. Ви чітко розумієте, що середній рівень англійської потрібен вам не тільки для розваг, а й для роботи — більшість роботодавців шукають кандидата, який міг би листуватися або спілкуватися з партнерами та клієнтами за кордоном. Ви майже ніколи не пропускаєте заняття та намагаєтеся робити додаткові вправи поза курсами. За таких умов ви отримаєте рівень intermediate приблизно через 9 місяців. Якщо ми збільшимо частоту занять до 3-х разів на тиждень, термін скоротиться до 6-7 місяців.

Проста істина: тим чіткіше ви розумієте навіщо вам потрібна англійська, тим більше часу ви приділяєте її практиці. Чим більше часу ви приділяєте практиці, тим швидше ви досягаєте поставлених цілей. Думка «Хочу середній рівень англійської для роботи» звучить навіть наполовину не так привабливо, як думка «З Intermediate я зможу подвоїти свою ставку і стати цінним співробітником».

‎Make your choice.

Частота занять

Зазвичай для досягнення рівня B1 онлайн-школа англійської мови пропонує дві класичні програми: стандартну та інтенсивну.

Стандартна програма передбачає два заняття на тиждень. Тривалість занять — 60-100 хвилин. Як ми вже згадали раніше, за такого розкладу ви пройдете курс з нуля до Intermediate приблизно за 9 місяців. Стандартна програма підходить людям, для яких англійська — хобі, а не термінове завдання. Також ця програма підходить для людей, які досить швидко засвоюють пройдений матеріал.

Інтенсив — це три і більше занять на тиждень. Тривалість занять — 60-100 хвилин. Такий графік занять дозволяє дійти до Intermediate level максимум за 7 місяців. Інтенсивний курс підходить людям, яким потрібно вивчити англійську в стислий термін (наприклад, для складання іспиту або відрядження), а також для тих, кому важко дається вивчення мови та потрібно більше практики.

А що по домашнім завданням?

Домашні завдання дозволяють закріпити пройдене та краще розібратися в конструкціях мови. До того ж на занятті ви можете не встигнути вивчити весь матеріал, який викладач підготував для уроку. Домашні завдання дозволяють триматися у межах графіку вивчення мови та сприяють самодисципліні. Однак у дорослих студентів часто немає часу на домашку, адже вони зайняті роботою та побутовими справами. І тут потрібно шукати альтернативу.

По-перше, можна забезпечити додаткову практику без відриву від рутинних завдань. Головне правило у вивченні мови — зробити її частиною свого життя. Наприклад, ви можете знайти ресурс для учнів та слухати подкасти рівня B1. Також дуже допомагає перегляд серіалів та фільмів англійською — з ними ви не тільки чуєте реальні голоси улюблених героїв та серйозно поповнюєте вокабуляр, а й навчаєтесь сприймати англійську мову на слух. B1 — рівень англійської мови, коли важливо навчитися бути присутнім у розмові з носієм мови, щоб не чути білий шум замість його мовлення. 

По-друге, є розмовні курси, які дають студентам достатньо практики на заняттях, що дозволяє спокійно обходитися без домашніх завдань. Наприклад, онлайн-школа англійської мови Smile проводить навчання за методом Callan, наголошуючи увагу на розмовній англійській та веденню діалогів. За час заняття студенти встигають потренувати всі 4 важливі аспекти: усне мовлення, письмо, читання та аудіювання. Кожне наступне заняття починається з повтору вже пройденого матеріалу, а отже, ризик, що ви щось пропустите і не запам’ятаєте знижується практично до нуля.

Так що B1 англійська без домашніх завдань — цілком реальна мета.

Позакласні заняття

Для прискорення процесу навчання потрібні додаткові вправи, наприклад, різні додатки для практикування англійської щодня. Можна обійтися і без них, задовольняючись лише заняттями з викладачем. Але врахуйте, що в цьому випадку наближення до бажаного Intermediate може трохи затягнутися. Скажімо, якщо ви займаєтеся за графіком понеділок-четвер, то перерва між заняттями може помітно вплинути на ваш прогрес. Щоб цього не допустити, приділяйте англійській хоча б 15-20 хвилин на день. Слухайте подкасти, дивіться YouTube-відео, читайте статті чи книги, повторюйте пройдений матеріал за підручником. Необов’язково робити по 20 однотипних завдань на граматику, але переконайтеся, що англійська є стабільно присутньою у вашому житті.

Щоб навчитись вільно розмовляти і трішки наблизитись до B1, спробуйте спілкуватися зі своїм другом, колегою або одногрупником тільки англійською — хоча б по 30 хвилин на день. Не хвилюйтеся, якщо спочатку ви говорите повільно, підшукуючи правильне слово. Стабільна щоденна практика допоможе вам відчути себе впевненіше та вийти за рамки письмової англійської чи повторення за викладачем.

Ефективна самостійна робота

Що можна робити у перервах між заняттями з викладачем?
Work on your Intermediate, звичайно.

Як ми вже сказали, YouTube може стати хорошим помічником у вивченні мови. Тут ви почуєте живу мову носіїв, почерпнете для себе корисні слова та фрази і перестанете впадати у ступор, намагаючись розібрати, що каже ваш співрозмовник. Добірку корисних ресурсів ми вже робили ось тут.

Послухали про що говорять блогери? Час поговорити і самим.
У цьому вам допоможуть Speaking Club’и та конференції англійською. Рівень англійської Intermediate — ідеальний рівень, з якого можна починати практикувати такі види діяльності. Не соромтеся брати участь, кажіть, робіть помилки, прислухайтеся до виправлень. Зрештою, ви вчите англійську не для того, щоб вас похвалив вчитель, а для того, щоб вас розуміли англомовні люди. Так що повний уперед!

Найсерйозніша самостійна робота — це життя за кордоном. Ви можете поїхати туди у відрядження, навчання, за особистими обставинами. В умовах війни багато українців опинилися за кордоном і оселилися в англомовних сім’ях. Intermediate — рівень для комфортного спілкування у побуті. Якщо ваш рівень нижче, ви можете записатися на курси або день за днем ​​прокачувати свою англійську, спілкуючись із місцевими. Навіть у Німеччині, Польщі чи Чехії багато людей знають англійську, що дозволить вам отримати хорошу практику.

English Intermediate: це взагалі реально?

Будь-яку мету реально досягти, якщо все правильно спланувати і що немало важливо — дотримуватися плану.

Ми підготували невеликий план вивчення, завдяки якому ви зможете підняти свій рівень англійської до Intermediate за 7 місяців:

  1. Визначитись, як ви вчитимете англійську. На початковому етапі ще рано говорити про самонавчання, тому що у вас часто виникатимуть питання, а вашу вимову і правильність мовлення повинен хтось контролювати. Ви можете записатися на курси або індивідуальні заняття з викладачем, українським фахівцем або носієм мови, у вашому місті або навіть за кордоном;
  2. Підібрати правильну програму навчання. Визначтеся, скільки часу ви реально готові витрачати навчання. Не можна прогулювати заняття, а потім вивчити мову за одну мить. Тому одразу визначтеся, чи готові ви тричі на тиждень приходити на заняття та зосереджуватися на навчанні по півтори-дві години. До того ж сходіть на пробні заняття і підберіть цікаву для вас програму — розмовну англійську, ділову англійську, вивчення мови за книгами/фільмами, англійську для вступу до ВНЗ та ін.;
  3. Не чекайте на миттєві результати. Якісь теми будуть складними для розуміння, а якісь висловлювання ні за що не схочуть триматися у вашій пам’яті. Не хвилюйтеся, що все ніяк не можете швидко підібрати слово або правильно скласти речення у розмові. Це все прийде у процесі вдосконалення англійської. А поки що — відзначайте маленькі перемоги та підтримуйте інтерес на шляху до рівня Intermediate;
  4. Приділяйте 20-30 хвилин на день практиці англійської. Навіть коли у ваших планах на сьогодні немає уроку, не забувайте про англійську. Що треба робити — ми розповідали вище;
  5. Більше розмовляйте. Ви не запам’ятаєте вивчені слова та конструкції без постійної практики. До того ж, в одного англійського слова може бути кілька різних значень. Щоб не потрапити в незручну ситуацію, перепитуйте, якщо вам щось незрозуміло. Краще вас виправить викладач чи випадковий співрозмовник зараз, ніж іноземний партнер на важливій презентації.

Зміна роботи vs Вивчення англійської

Рівень англійської Intermediate потрібен завжди незалежно від виду діяльності. Роботодавці звертають увагу на англійську, коли наймають офіціантів, менеджерів, водіїв, SMM-фахівців, айтішників. 

З початку війни багато компаній вирішили або припинити свою діяльність, або суттєво скоротити штат. Як результат, люди залишилися без роботи та без чітких планів на майбутнє.

Багато хто, особливо ті, хто був не дуже задоволений своєю компанією, серйозно замислюються про кардинальну зміну виду діяльності. У той же час, Intermediate настільки часто присутній в описі вакансій, що змушує задуматися вже про вивчення мови. По суті ви встаєте перед вибором: додати один паззл, якого бракує, або почати збирати зовсім іншу картину з нуля. З англійською ви будете бажаним співробітником, а ваша ставка буде вищою, ніж у кандидатів без знання мови.

Якщо ви багато років працювали бухгалтером, а зараз вирішили стати менеджером проектів, врахуйте: ви починаєте нову кар’єру в зовсім іншій сфері, а значить, не чекайте на ту зарплатню, до якої ви звикли. Вам доведеться витратити багато часу на вивчення нової сфери, а потім ще багато часу на здобуття досвіду. До того ж може виявитися так, що це просто не ваше, і ви прийшли лише через гучну рекламу про високу зарплатню в тій чи іншій сфері.

Вирішити піти в іншу сферу діяльності складно. З одного боку, це шанс змінити життя на краще. З іншого боку, нова робота може виявитися надто складною або нудною. Ви витратите час, гроші та зусилля на вивчення того, що є актуальним для конкретної професії. А знання англійської актуально завжди.

Мотивація вивчення англійської мови: як не перетворити навчання на тортури

— Чому, містере Студенте, чому? В ім’я чого? Що ви робите? Навіщо намагаєтеся вивчити англійську? Невже ви вірите в якісь бонуси, чи вам просто страшно бути гіршим за своїх колег? То в чому ж місія, можливо, ви відкриєте? Це кар’єрні можливості, навчання за кордоном, можливо, імміграція, чи банальне бажання дивитися голлівудське кіно мовою оригіналу? Ілюзії, містер Студент, примхи сприйняття. Вам час це побачити, побачити й зрозуміти! Ви не можете почати говорити англійською, продовжувати боротьбу безглуздо. Чому, містере Студенте, чому ви впираєтеся?

— Тому що це мій вибір.

У процесі вивчення англійської є лише одна річ, страшніша за граматику та аудіювання — це мотивація вивчення англійської мови. Неосяжна і міцна на початку, з часом мотивація йде, залишаючи студента віч-на-віч з нереалізованою мрією. Для багатьох вивчення англійської припиняється там, де починаються серйозні труднощі та зникає впевненість, що заговорити англійською взагалі можливо. Проте продовжити навчання та прокачати свій рівень до Upper-Intermediate, а то й Proficient — вибір, який легко зробити, якщо розуміти, заради чого це все.

У цій статті ми обговоримо, куди зникає мотивація вивчення англійської мови, як її зберегти та що потрібно зробити, щоб нарешті заговорити англійською. І все це — без бізнес-порад та слів про «успішний успіх».

Поїхали!

Що заважає продовжувати навчання

Неприємна ситуація, в яку масово потрапляють студенти, — це коли англійську доводиться вчити роками. Різні методики, різні книги, різні викладачі — а гідний рівень володіння мовою так само залишається десь там, за горизонтом. Зрозуміло, що за таких умов мотивація вивчення англійської мови стрімко падає.

Що ж, ворога треба знати в обличчя, а тому виведемо основні причини, які знижують мотивацію:

Звичайно, це не повний список, але ми впевнені, що ви зможете доповнити його самостійно. 

Ми розібрали кілька причин зі списку, щоб зробити підвищення мотивації на уроках англійської мови більш доступною перспективою. Якщо уявити, що всі причини закинути вивчення мови — це завал, що закриває прохід, то наша мета — прибрати камені так, щоб вони не заважали нам рухатися далі. Адже на кожен аргумент можна дати контраргумент.

Наприклад:

Останнє, але також важливе — без чіткого розуміння, навіщо ви взагалі дійшли навчання, мотивація вивчення англійської мови довго не проживе. Тож чесно дайте собі відповідь на запитання — заради чого це все?

Як конвертувати мрію в ціль

Є хороша фраза: «Метою є мрія з конкретним терміном виконання‎»‎. Щоб прискорити процес вивчення мови, встановіть чіткий дедлайн. Наприклад, пообіцяйте собі, що через три місяці з моменту старту вивчення ви перестанете боятися говорити англійською або почнете легко сприймати англійську мову на слух. Ставте реальні цілі: якщо ви вчите англійську з нуля, не треба сподіватися, що через пів року ви успішно здасте IELTS для просунутих студентів С2. До рівня носія ви не дійдете, зате будете сердитись на себе і розчаруєтеся у вивченні мови в принципі. Воно вам потрібне?

Крім цього, замінюйте абстрактні ідеї на реальність. Мотивація вивчення англійської мови потребує чогось більшого, ніж просто фантазії — особливо коли почалися труднощі у навчанні. Скажіть «Вивчу англійську, буду молодець» — і нічого. Скажіть «Вивчу англійську, зможу перейти на посаду мрії в крутій компанії — ось якраз вони розмістили вакансію, а тут потрібен рівень В2…‎» — і рука сама собою тягнеться до навчальних матеріалів та корисних відеоуроків. А відточити розмовні навички та проконтролювати правильність вимови вам допоможуть курси англійської

‎До речі про курси — важливим буде обрати правильну програму навчання. Виберіть кілька курсів із різним підходом до вивчення мови, запишіться на пробні заняття. Десь викладачі роблять більше акценту на граматику, десь будують програму на фільмах та серіалах, десь в пріоритеті розмовні навички. Хоч як крути, але мотивація учнів під час уроків англійської на половину залежить від викладача, тому до питання вибору правильних курсів потрібно поставитися серйозно.

А щоб ви могли побачити результати свого навчання та додатково попрактикувати свою англійську, не бійтеся спілкуватися з іноземцями — наприклад, на таких ресурсах як Interpals, Coffeestrap та Busuu.

Як не втрачати мотивацію

Підвищення мотивації на уроках англійської мови можливе, якщо ви не перетворите навчання на нудну рутину. Постійно кидайте собі виклик та хваліть себе навіть за невеликі перемоги. У групі тримати себе в тонусі допомагає здорова конкуренція з іншими студентами. Це працює навіть у тому випадку, якщо ви вирішили вивчати англійську онлайн. Вам має бути в міру тяжко на уроках. Якщо навчання дається вам надто важко чи надто легко, спробуйте вибрати групу іншого рівня.

Постійно шукайте щось нове, що підігріватиме ваш інтерес і зберігатиме мотивацію вивчення англійської мови. Це може бути новий застосунок, улюблений фільм або серіал англійською, онлайн-ресурс з корисною інформацією або англомовний співрозмовник. Все це дозволяє не просто вивчити мову і потренувати пам’ять, а й розширити світогляд, адже ви знайомитеся з багатим культурним кодом іншого народу. 

Знати англійську — все одно, що вийти з Матриці. Ви починаєте бачити речі по-справжньому. Ви розумієте: багато чого навіяли перекладачі, а вони часто щось адаптують, щоб доступніше передати посил. Скільки важливої ​​інформації пройшло повз вас і скільки корисних ресурсів криється в англомовному інтернеті. Час брати справу у свої руки. Адже якщо ви не вивчите англійську — хто це зробить за вас?

Діятимемо так

Операція «Врятувати мотивацію вивчення англійської мови» починається прямо зараз. Нижче ми склали невеликий план, який допоможе вам досягти результату та не втратити інтерес до навчання.

  1. Раз на два дні дізнавайтеся нові для себе слова — з фільму, книги, статті чи подкасту. Виписуйте та вивчіть їх у перший день, повторіть та використовуйте їх у житті на другий день. Наприклад, напишіть email із цими словами або згадайте їх у розмові.
  2. Робіть нотатки англійською — нехай навіть простими словами. Якщо не знаєте слово, перегляньте його переклад в онлайн-словниках та запам’ятайте його.
  3. Запишіть на диктофон те, як читаєте текст вголос. Не хвилюйтесь, якщо в перші рази ви будете незадоволені своїм читанням. Постійна практика допоможе покращити вимову та швидкість.
  4. Читайте за сніданком одну-дві статті або новини англійською. Ось тут ви можете обрати новину, зручну для вашого рівня.
  5. Слухайте подкасти BBC Learning English та дивіться відео TED.
  6. Пишіть невеликі пости англійською.
  7. Приділіть хоча б годину часу, щоб поспілкуватися англійською з другом/колегою/одногрупником. Ви також можете переписуватись in English у месенджерах.
  8. Знайдіть текст своєї улюбленої пісні англійською, прочитайте та перекладіть його. Наступного разу, коли її слухатимете, спробуйте підспівувати (або хоча б промовляти текст).
  9. Сподіваємося, мова ваших гаджетів та програм вже давно англійська? 😉 

Декілька порад від Smile School

Наприкінці ми б хотіли додати три наші головні поради.

  1. Не бійтеся помилитися. Повторюємо думку, яку вже обговорювали раніше у статті та фіксуємо, що помилятися — це нормально. Дитина падає десятки разів, коли вчиться ходити, але вона все одно встає і пробує знову. Це важливий життєвий урок, який багато хто з нас забуває прихопити з собою у доросле життя.
  2. Зробити перепочинок на день або два — це теж мотивація вивчення англійської мови. Ви повинні розуміти, що вчите мову не для когось, а для себе. Тут не буде оцінок за досягнення та умовлянь «Поставте мені 12!». Тут важливим є результат. І якщо ви відчуваєте, що сьогодні ви втомилися на роботі, не можете зосередитись на чомусь чи просто хочете вийти на прогулянку — не відмовляйте собі. Усього має бути в міру, як відпочинку, так і навчання. Англійська повинна асоціюватися у вас із захопливим проведенням часу, а не нудним зобов’язанням.
  3. Шукайте натхнення в інших — історії успіху людей, які з нуля змогли вивчити англійську, заряджають та дають зрозуміти, що все можливо. До того ж ви можете знайти відповіді на питання, які мучать вас зараз.
Вивчаємо англійську, лежачи на дивані

Перегляд фільмів англійською для вивчення мови – унікальна можливість покращити аудіювання, відточити вимову, досліджувати нову лексику. Подібний інструментарій із розваги перетворюється на ефективну мотиваційну програму. Інтеграція в природне лінгвістичне середовище відбувається швидко та просто. Все, що потрібно, – вибрати відповідні фільми із субтитрами. Можливо, деяким учням підійде кіно і без текстового перекладу, головне — жанр, що інтригує, і улюблені актори. Так швидкісне освоєння англійської стане реальним.

Що вибрати, кіно чи мультфільм?

Однозначної відповіді немає. Фахівці рекомендують братися за прості сюжети, поступово переходячи до складніших. Важливо, щоб послідовне збільшення навантаження. У цьому контексті логічніше практикувати розмовну англійську для початківців за переглядом мультфільмів, пізніше додати до програми художні картини, серіали, науково-популярні та документальні передачі.

Відзначимо один важливий нюанс: мультики підійдуть як дітям, так і дорослим, у той час як деякі фільми мають вікові обмеження. Врахуйте це при доборі англійських фільмів для вивчення мови для себе та дитини.

Як це відбувається?

Дійте зараз! Для цього необхідно завантажити фільм, що супроводжується англійськими субтитрами, на одному з найпопулярніших сайтів. Часто такі веб-ресурси пропонують зробити це безкоштовно, гарантуючи 100% безпеку. Зайдіть у категорію «Анімаційні фільми для вивчення англійської мови з субтитрами» та натисніть кнопку «Завантажити» або «Відтворити онлайн».

Користу від такого проведення часу важко переоцінити. Фільми із субтитрами для вивчення англійської мови дозволяють сформувати асоціативні зв’язки між словами та їх значеннями. Засвоєння контексту, у якому використовуються ті чи інші фрази, у рази полегшується, як і вимова складних слів.

Мультфільми

Початковий рівень

Базовий та середній рівні

Просунутий рівень

Фільми

Для початківців

Англійські фільми з субтитрами для вивчення мови – базовий рівень

Фільми із субтитрами для вивчення англійської мови — середній рівень

Просунутий рівень

Серіали англійською для вивчення мови

Початківцям і для базового рівня

Середній рівень

Англійські фільми для вивчення мови: рекомендації

Перше правило — об’єктивно оцінити власні знання та завантажити фільми з англійськими субтитрами для вивчення мови не надто складні у плані сприйняття. На початковому етапі підійдуть стрічки, де за сюжетом персонажі вивчають іноземну мову. У цьому випадку їхня дикція буде максимально чіткою.

Також радимо звернути увагу на фільм англійською для вивчення мови в романтичному жанрі, але якщо ви маєте просунутий рівень, то гостросоціальна, кримінальна, психологічна драма або кіно в стилі артхаус — оптимальний вибір.

Для максимального ефекту рекомендується система навчання – Callan Method – розмовна англійська мова. Програма доступна на базі Smile School, першої акредитованої школи Callan в Україні. Тут досвідчені викладачі професійно, захоплююче та весело проводять уроки англійської мови онлайн. Тож вашій лексиці та вимові дуже скоро позаздрять навіть носії мови!

Вивчаємо англійську з аудіокниг

Наполегливо намагаєтесь викроїти час для освоєння іноземної мови між звітами та конференціями на роботі, побутовими клопотами вдома? Але все марно? Не кидайте навчання! У нашому блозі ви дізнаєтеся, як опанувати англійську швидко, отримавши від процесу максимум задоволення. У цій справі допоможуть аудіокниги англійською мовою з паралельним перекладом, які здатні прокачати скіли як розмовної, так і письмової мови. Такий підхід до навчання розширює словниковий запас, покращує розуміння слів та речень на слух, сприяє запам’ятовуванню лексичних конструкцій та контексту, в якому вони вживаються.

Особливості процесу

Щоб аудіокниги англійською мовою «працювали», важливо дотримуватися деяких правил. Прослуховувати матеріал слід невеликими уривками тривалістю до 10 хвилин. Так вдасться вловити сюжетну лінію і не випустити з уваги дрібні деталі.

Після кожного прослуханого уривка необхідно відкрити його друкований варіант та повторити процес. Використовуючи аудіокниги англійською мовою з текстом та перекладом, акцентуйте увагу на незнайомих мовних оборотах, промовляючи їх. Не зациклюйтесь на окремих словах. Візьміть блокнот і записуйте в нього всі конструкції, які ви чуєте і бачите вперше. Поруч має бути переклад. Ви також можете по ходу заучувати незнайомі слова, складати з ними речення, кілька разів прочитати їх уголос або про себе.

Продовжуйте слухати аудіокниги англійською для початківців, починаючи день з попереднього уривка. Так вдасться не тільки заглибитись у сенс, матеріал з більшою ймовірністю відкладеться у свідомості. Щоб прискорити освоєння аудіокниги англійською мовою, спробуйте складати письмовий переказ кожного розділу. Тренуйте сприйняття та правопис, записуючи за диктором речення. Так, слухати аудіокниги англійською мовою у такий спосіб — трудомісткий процес, який забирає більше часу. Проте лінгвістичний аналіз тексту окупиться сторицею.

Наскільки це ефективно?

Будь-яка методика, у тому числі і аудіокниги англійською мовою, має як позитивні, так і негативні сторони. Щоб зрозуміти, наскільки корисним виявиться прослуховування твором в оригіналі, зверніть увагу на його плюси та мінуси.

Плюси:

Мінуси:

Як бачите, освоїти англійську онлайн за допомогою прослуховування літературних творів можна з максимальною ефективністю та досить швидко. А щоб нівелювати мінуси, необхідно серйозно поставитися до вибору диктора та аудіокниги англійською мовою, не лінуватися та паралельно вести записи.

Як підібрати книгу відповідно до свого рівня знань?

Щоб навчання приносило користь і задоволення, важливо зрозуміти, вам потрібні аудіокниги англійською мовою для початківців або базового, середнього, а може, і для просунутого рівня знань. Відповідь на це питання безпосередньо впливає на особливості жанру і тематики, обсяг твору.

Що вибрати?

Учням з рівнем A1 або A2 (Beginner/Pre-Intermediate) підійдуть дитячі аудіокниги англійською мовою:

Якщо у вас рівень B1 (Intermediate), зверніть увагу на ці аудіокниги англійською мовою з текстом та перекладом:

Якщо рівень знань відповідає B2 (Upper Intermediate), список творів може бути таким:

Головне правило – рухатися від простого до складного. Якщо ви новачок у вивченні англійської мови, почніть з дитячої літератури та невеликих художніх творів. Далі переходьте до серйознішої літератури. Слухайте класику та відбирайте тексти за принципом «подобається – не подобається». Пам’ятайте, не завжди «заходить» література в оригіналі, навіть якщо вона до душі у російськомовній версії.

Де завантажити?

Додайте у програму «Розмовний англійський для початківців» улюблені літературні твори прямо зараз. В Інтернеті за запитом «аудіокниги англійською мовою скачати безкоштовно mp3» маса пропозицій. Віддайте перевагу перевіреним сервісам, де скористатися послугою можна безпечно, не підчепивши при цьому вірус.

Кілька слушних порад наостанок

Щоб аудіокниги англійською мовою з паралельним перекладом стали чудовим доповненням навчального комплексу, візьміть до уваги ці прості правила:

  1. Наголошуйте на тематиці, яка вам ближче. Існує маса літературних творів, здатних принести максимум користі завдяки тому, що їхня тематика, рівень англійської та обсяг підходять саме вам. Якщо вибрана книга не сподобалася для прослуховування, замініть її іншою. Навчання має захоплювати. Дитяча література, пригоди, фентезі, фантастика, детектив, романтика — неважливо, чому ви надаєте перевагу, головне — інтерес і користь.
  2. Перш ніж зупинитися на будь-якій аудіокнизі англійською з перекладом, проаналізуйте диктора. Зверніть увагу, наскільки він чітко вимовляє слова, які у нього акцент і ритмічність прочитання. Зупиніться на книгах, які продекламували диктори з Великобританії та США. Однак і серед українців є чимало професійних читців. Іноді змінюйте їх. Так, незалежно від тембру мови, ви зможете однаково розуміти суть оповіді.
  3. Акцент – на творах, які довели свою ефективність під час навчання. Учням зі скромним багажем знань слід відразу прийматися за класику, літературу з багатою термінологією, повної неологізмів. Першочергове завдання – звикнути до англійської мови, і тільки потім – пізнати всю її глибину та різноманітність.

Ми рекомендуємо все ж таки знайти час і записатися в школу іноземних мов Smile School. Тут застосовується метод Каллана, у якому відбувається повне занурення у мовне середовище. Програма відрізняється від класичних практик, дозволяючи в 4 рази швидше та ефективніше освоїти англійську. Ви здивуєтеся тому, як легко і просто почнете говорити та писати мовою Холмса та Далі. При цьому все відбуватиметься природно та у захоплюючій формі.

Рівні англійської мови: все по порядку

А2, В1, С2 — ні, це не шахові ходи і навіть не поля з Морського бою. Ці заповітні поєднання визначають ваш рівень володіння мовою. Звичайно, завжди можна сказати «Мій інгліш соу-соу», але фраза «Я знаю англійську на рівні Elementary‎» звучить куди більш представницько і відразу викликає пошану. Рівень англійської мови можна спробувати визначити навіть самостійно, а знання свого рівня полегшить вибір програми навчання та стане гарним рядком у резюме.

Хто визначає рівні англійської мови, скільки їх всього і як дізнатися свій — читайте нижче.

Навіщо потрібно знати свій рівень

Оцінка рівня англійської виходить далеко за рамки «погано», «середньо» і «добре». Це занадто абстрактний опис, який не дає чіткого уявлення про ваші навички в мові. 

Рівні англійської мови дозволяють побачити більш повну картину того, на якому етапі навчання знаходиться студент. Вони додають більше конкретики та допомагають курсам і приватним викладачам правильно підібрати програму. Оцінка типу «погано»/«добре» дуже суб’єктивна: хтось вважає свій рівень низьким через повільну швидкість мовлення, а хтось говорить швидко, з купою помилок і недоречних слiв, вважаючи свій рівень «середнім». ‎Тому, щоб не було плутанини, студентам слід звертати особливу увагу на рівні знання англійської мови. Жодні курси іноземної мови не можуть визначити, наскільки добре ви знаєте англійську, просто подивившись на вас: їм потрібно поговорити з вами, поставити кілька запитань і лише потім відправити до групи, яка найближча вам за рівнем. Тестування важливе ще тому, що для ефективного навчання всі студенти у групі мають приблизно однаково знати (а може, й не знати) англійську. Якщо в групу потрапить студент із рівнем нижче загального, йому буде надто важко, що погано позначиться на мотивації. І навпаки: студент із рівнем Середній та вище швидко зрозуміє, що курси початкового рівня англійської не для нього.

Крім того, рівні володіння англійською мовою вимірюють ваш прогрес у навчанні, тому ви можете краще бачити, чого досягли за певний відрізок часу. Іншими словами, ви докладно бачите свій шлях з точки А до точки Б. Якщо порівняти з поїздкою на машині, то замість вказівок «Загалом, нібито треба їхати прямо і десь там праворуч» ви отримуєте першокласний GPS-навігатор, який і маршрут побудує, і кількість кілометрів озвучить, і про можливі проблеми на дорозі повідомить. А це значно полегшує поїздку, чи не так?

Знати рівні англійської мови корисно і при влаштуванні на роботу: рекрутери часто просять вказати мови, які ви знаєте, та рівень володіння ними. 

Як визначити свій рівень

Для правильного розуміння рівня студента потрібно оцінити чотири мовні навички: аудіювання, читання, письмо та говоріння. Так як це не повноцінний іспит, весь процес не займає багато часу. 15 хвилин і жодної магії — тест на рівень англійської мови закриває це питання краще ніж Сортувальний Капелюх з серії про Гаррі Поттера. Будь-які курси, на які ви хочете записатися, насамперед просять вас пройти невеликий тест, щоб краще розуміти, що ви вже знаєте, а чого вам належить навчитися. Виняток становить лише той варіант, де ви плануєте розпочати вивчення мови з нуля. В інших випадках без тестування не обійтися.

Але без паніки: тут ніхто не буде засуджувати або виставляти оцінки. Тести на визначення рівня англійської мови — корисний інструмент, який допоможе вам підібрати ідеальну групу та програму навчання. Зазвичай тестування відбувається таким чином. Викладач або адміністратор ставить кілька загальних запитань на різні теми: наприклад, як вас звати, ким ви працюєте, чи можете порахувати до 10, чи правильно говорити ‘He like to cook‘, як сказати англійською «книжкова полиця» і т.д. Поступово складність запитань зростає. Тест закінчується, коли студент відповів на всі або якщо не може впоратися із новими запитаннями. Результати тестування студентів дозволяють визначити їх рівні володіння англійською мовою.

Крім невеликої розмови студента також просять письмово відповісти на кілька запитань та написати невеликий текст про себе чи на іншу просту тему. Іноді студентам потрібно прочитати текст (наприклад, статтю) та коротко розповісти про що він.

Дізнатися свій рівень можна і без курсів. Для цього знадобиться пройти онлайн-тест на рівень англійської мови. В інтернеті є ціла низка різних тестів, але далеко не всі гарантують 100%-достовірний результат. До того ж онлайн-тести часто не оцінюють усну частину, а це важливий етап. 

Ви також можете спробувати визначити рівень англійської мови самостійно, скориставшись інформацією в наступному блоці.

Як ми говорили раніше, тест на рівень англійської мови оцінює чотири основні навички. На курсах студенти одержують загальну оцінку рівня. Проте є більш просунуті тести, які дозволяють окремо оцінити кожен вид мовної діяльності. Вони займають більше часу, зате дають детальніші результати. Наприклад, у деяких студентів навичка читання може бути на середньому рівні, а навичка говоріння — на початковому. Такі тести допомагають побачити слабкі місця та зрозуміти, що саме студенту потрібно покращити.

Скільки рівнів в англійській мові 

Для оцінки рівня англійської найчастіше використовується класифікація CEFR: The Common European Framework of Reference. Або інакше — Загальноєвропейська шкала мовної компетенції. Відповідно до цієї шкали, існує 3 основних рівня володіння мовою: 

Всі ці рівні знання англійської мови діляться ще на два: 

Якщо ви хочете самостійно оцінити рівні англійської мови — таблиця допоможе вам у цьому. Зважайте на те, що більш об’єктивну оцінку вам зможе дати лише викладач чи адміністратор мовних курсів.

Рівні англійської мови. Таблиця

РівеньЧитанняПисьмоГоворінняАудіюванняГраматикаСловниковий запас
А1. Beginner + ElementaryПрості речення до 10 слів (My name is Elle. He is working at home). Короткі тексти з невеликою кількістю слівНевеликі диктанти, які містять просту лексику. Коротка розповідь про себе (ім’я, день народження, рід діяльності, хобі)Привітання, прощання, подяка, запитання на особисті теми (як звуть, про роботу, про уподобання — Do you like tea or coffee?Невеликі речення з простою лексикою (What is your name? Do you learn English?)Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Future Simple500-1500 слів. Елементарна лексика на кшталт назв предметів (table, apple, book), займенників (I, you, he), простих дієслів (go, read, touch), цифр
А2. Pre-IntermediateТексти до 500 слів з невеликим змістом незнайомої лексики (до 3-х слів)10-15 речень з використанням вивченої лексики. Можна подивитись 2-3 слова у словнику Короткі діалоги на побутові теми: що купити в магазині, як пройти кудись, прохання про послугу. Студент може коротко висловити свою думку на певну тему, використовуючи вивчену лексикуКороткі тексти, що містять знайомі слова та з мінімальною кількістю нової лексики (наприклад, репортажі новин з субтитрами)Past Continuous, Present Perfect, Conditionals (1,2), Verb + ing, модальні дієслова (can, must, have to), порівняльні прикметники, герундійДо 2000 слів. Теми: робота та працевлаштування, сім’я, хобі, знаменитості, їжа, спорт
B1. IntermediateТексти без спеціальної лексики, але такі, що містять до 10% незнайомих слів. При цьому студент розуміє, про що йдеться моваОсобистий/діловий лист на 20 речень. Невелика зв’язна розповідь без використання словникаМонолог на 2-3 хвилини, де студент може впевнено висловити свою думку, враження чи досвід (з використанням прикладів). Спонтанний діалог у типових ситуаціях (похід до магазину, випадкова зустріч із сусідами, small talk в офісі)Студент вловлює суть розмови та розуміє значення незнайомих слів із контекстуPassive Voice, Present Perfect Continuous, Conditional Clauses, 3-d ConditionalДо 3000 слів. Теми: освіта, робота, кіно, подорожі. Студент вміє описувати людей, розповідати детальний сюжет фільму/книги, детально говорити про робочі моменти
B2. Upper-IntermediateСтатті, звіти, інтерв’ю, художні тексти з майже повним розумінням Знайомство зі стилями письма (формальний/неформальний) та відповідною лексикою. Статті та есе на широкий діапазон тем (з використанням більш складних граматичних конструкцій)Студент вміє описувати події у найдрібніших деталях, а також висловлювати свою думку, підкріплюючі її прикладами. Студент може підтримати діалог з носієм мови та повністю розуміти його мовленняВідносно вільне розуміння довгих текстів (наприклад, подкасту) без регіональних особливостей — акценту чи лексики. Починаючи з В2, рівні знання англійської мови дають можливість відвідувати лекції англійськоюMixed Conditionals, Modal Verbs, правильне використання прийменників, фразові дієслова та ідіоми, герундій або інфінітивДо 4000 слів. Теми: хвороби та лікування, емоції, старі звички, одяг та мода, політика, злочини 
C1. AdvancedНеадаптовані статті та художні твори з повним розумінням, про що йдеться. Здатність вільно аналізувати прочитанеБізнес-листування, наукові статті та есе, а також тексти на будь-яку тему, використовуючи складнішу, стилістично забарвлену лексику та просунуті граматичні конструкціїВільне використання стилістично забарвлених слів, виразів та фразових дієслівРозуміння чужого мовлення з регіональним забарвленням (акцент, лексика)Стилістична інверсія, різниця в оформленні листів, Causative FormДо 6000 слів. Теми: наукові конференції, лекції в університеті, технології, культура, професійні форуми
C2. ProficientВільне розуміння будь-якого тексту: наукового, художнього, на бізнес-тематику, постів у соцмережах з використанням сленгу та абревіатурСтудент вміє без підготовки написати формальний або неформальний текст, з детальним аналізом отриманої інформації та глибоким зануренням у темуМонолог та діалог на будь-яку тему (до таких вузьких професійних, як медицина). Студент активно використовує стилістичні фігури мовлення, а його словниковий запас і акцент дозволяють спілкуватися на рівні nativeПовне розуміння мовлення на слух, навіть якщо співрозмовник говорить дуже швидко. Студент може спокійно дивитись будь-які фільми без дубляжу (історичні, науково-популярні, фентезі), а також слухати регіональні подкастиЗакріплення вже вивченого матеріалу. Відпрацювання фразових дієслів, граматичних конструкцій та особливостей сленгу6000+ слів. Знання багатьох значень слова та розуміння правильного залежно від контексту. Знання сленгових слів і виразів, що дозволяє звучати менш академічно та більш природно

Що робимо далі

Тепер ви знаєте все про рівні знання англійської мови, але що далі?

Діятимемо так.

Насамперед, визначте свій рівень. Якщо ви пройшли онлайн-тест, нехай ваш рівень перевірить ще й викладач, для надійності. Як мінімум, він зможе правильно оцінити письмову та усну частину. 

Done?

Ура! Тепер у вас є відправна точка. Ви розумієте, де зараз перебуваєте і можете ставити перед собою цілі. Наприклад, ви хочете за рік піднятися з Intermediate до Upper-Intermediate. Знаходьте курси англійської у Києві або іншому місті, приєднуйтеся до групи рівня B1 і починайте свій шлях до мети. За рік ви можете скласти тест, який підтвердить ваш рівень. Результати тесту відмінно доповнять ваше резюме або стануть вагомим аргументом для підвищення на роботі.

Таблицю, де прописані рівні англійської мови та іспити з них, залишаємо нижче. 

І пам’ятайте: будь-який С2 колись був Beginner.

РівеньCEFRIELTSTOEFLCambridge Tests
Beginner/ElementaryA12.0-2.5310-432
Pre-IntermediateA23.0-3.5433-486KET Key
IntermediateB14.0-5.0487-566PET Preliminary
Upper-IntermediateB25.5-6.5567-636FCE First
AdvancedC17.0-8.0637-677CAE Advanced
ProficientC28.5-9.0CPE Proficiency
Міжнародні іспити з англійської мови

Кожному студенту, хто вивчає англійську мову, так чи інакше хочеться, щоб його старання оцінили. Здобути похвалу від викладача та повагу від знайомих, звичайно, приємно, але справжньою перемогою можна вважати складання міжнародного іспиту.

Не кожен готовий зробити такий крок. Більшість студентів задовольняються своїми оцінками за тест або фразами ‘Your English is good!’ від англомовних співрозмовників. Однак бувають ситуації, коли цього недостатньо, і потрібно підтверджувати свої знання англійської на вищому рівні.

Кому може знадобитися складати міжнародний іспит і які вони взагалі бувають — розбираємо нижче.

Кому і навіщо може знадобитися складати іспити

Витрачати час на підготовку, гроші на оплату іспиту та нерви на його складання — погодьтеся, на це піде лише людина, яка має певну мету. Для всіх вона різна, але, узагальнивши, отримаємо наступний приблизний список:

Той факт, що у школі або на курсах ви отримували хороші оцінки з англійської, на жаль, не має жодного значення для зарубіжних компаній чи навчальних закладів. Вони хочуть бачити більш серйозний сертифікат.

Оцінити рівень знань досить складно. Наприклад, у школах вчитель може поставити оцінку «авансом»: або розуміючи, що учень добре знає мову, але випадково зробив помилку, або сподіваючись у такий спосіб дати стимул вчитися краще. Якщо ми говоримо про онлайн тести, які можна легко знайти в Google, ситуація не стане кращою, адже навіть якщо тест складений добре, він не зможе достовірно оцінити ваші розмовні навички та навички письма. Міжнародні іспити, у свою чергу, дозволяють отримати об’єктивну оцінку ваших знань. А щоб не довелося червоніти за отриманий бал, потрібно як слід підготуватися.

Які іспити бувають

Не всі американські ЗВО розглядають кандидатів із британським сертифікатом про знання мови та навпаки. Уточнити, який саме сертифікат схвалений у тому чи іншому університеті можна на офіційному сайті.

Якщо вам потрібен сертифікат для того, щоб влаштуватися на роботу, ви маєте більше свободи вибору. Багато роботодавців не такі категоричні в питаннях іспиту, який складали їхні іноземні співробітники. Втім, варто взяти до уваги, що в штатах все ж таки віддається більше переваги екзамену TOEFL, у той час як у Великобританії, Новій Зеландії та Австралії котирується IELTS.

Для навчання, роботи чи міграції також підходить Кембриджський іспит. З його результатами ви можете вступити до безлічі європейських та американських ЗВО, а також підвищити свої шанси на успіх, надсилаючи резюме до міжнародної компанії на кшталт Coca-Cola або Nestle.

Є іспити для викладачів, які планують виїхати за кордон. Знову ж таки, для іншої країни недостатньо диплому про закінчення педагогічного університету. Знання та навички мають потрібно оцінити за міжнародними критеріями.

Крім перерахованих вище, існують ще іспити з бізнес-англійської та дитячі іспити.

Але про все докладніше.

Досьє: TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL — американський іспит, який перевіряє рівень вашої академічної англійської мови. Тобто екзаменатори дивляться, наскільки вільно ви можете спілкуватися на наукові та освітні теми. Проводиться у форматі комп’ютерного тесту. Для складання цього іспиту вам доведеться робити акцент саме на американському варіанті англійської.

Наприкінці ви отримуєте одну підсумкову оцінку — максимум 120 балів.

Де приймають

У більш ніж 8500 університетах, включаючи 100 найкращих ЗВО світу. Для переїзду в США або Канаду вам доведеться складати саме цей іспит.

Етапи

Читання. Вам пропонується прочитати 3-5 коротких текстів. Потім ви переходите до питань, що стосуються змісту текстів, де повинні вибрати правильний варіант відповіді із запропонованих. Час: 20 хвилин на кожен уривок.

Письмо. Ця частина складається із двох завдань. Перше полягає в тому, що вам потрібно написати твір на задану тему обсягом 300-350 слів. Для другого завдання вам потрібно прочитати текст і прослухати лекцію на одну тему, щоб потім узагальнити їх. Ви можете робити позначки, які потім використовуватимете у своєму тексті. Необхідний обсяг — 150-225 слів.

Говоріння. Потрібно прослухати фрагменти тексту або діалоги, а потім відповісти на 6 запитань, які стосуються прослуханих уривків. Усі відповіді ви повинні записати на комп’ютері. Тривалість кожного – 45-60 секунд.

Аудіювання. Ви прослуховуєте уривки на різні теми. Це можуть бути як лекції, так і повсякденні розмови студентів. Тривалість уривків — 40-60 хвилин. Під час прослуховування ви можете робити позначки, які стануть у нагоді при виконанні завдання. Після того, як ви прослухали аудіозаписи, вам потрібно вибрати правильну відповідь на запитання із запропонованих варіантів.

Термін дії

Сертифікат діє 2 роки після видачі. Цього періоду достатньо, щоб вирішити нагальні питання: вступити до ЗВО чи влаштуватися на роботу.

Хто видає

Некомерційна американська організація Educational Testing Service (ETS).

Вартість

Приблизно $245.

Досьє: IELTS (International English Language Test System)

IELTS — іспит, який перевіряє, наскільки добре ви знаєте англійську мову для роботи, навчання або імміграції в англомовну країну. Є два варіанти іспиту: General (загальний) та Academic (академічний). Іспит проводиться як у комп’ютерному, так і в паперовому варіанті. 

Тут робиться акцент на знання британського варіанту англійської мови.

В кінці ви отримуєте оцінку за кожен блок від 1 до 9.

Де приймають

Більш ніж 9000 ЗВО. Рідше цей іспит потрібний, щоб отримати канадську або австралійську імміграційну візу. Із країн: Великобританія, Австралія, Нова Зеландія.

Етапи

Читання. Потрібно прочитати три уривки на академічну тематику, а потім виконати завдання: заповнити пропуски в тексті, зіставити слова тощо). На кожен уривок виділяється 20 хвилин.

Письмо. Як і TOEFL, у цьому блоці потрібно виконати два завдання. Спочатку ви пишете твір на задану тему (обсяг 200-250 слів), а потім описуєте інфографіку.

Говоріння. Ви спілкуєтеся безпосередньо з екзаменатором. Для розігріву ви відповідаєте на загальні питання: про себе, хобі, сім’ю, інтереси. Потім ви переходите до монологу на певну тему, яка вибирається рандомно. Це має бути розповідь на 1-2 хвилини, після якої екзаменатор ставить вам кілька запитань на цю тему. Останнє завдання — це невелика дискусія на різні теми: робота, довкілля, сучасна література тощо.
Тривалість всього блоку — 12-14 хвилин.

Аудіювання. Ви прослуховуєте аудіозаписи і можете відразу відповідати на запитання в міру проходження блоку: на відміну від TOEFL, тут всі запитання вже видно.

Термін дії:

Два роки.

Хто видає

Спільне володіння: British Council, IDP Education, Cambridge English Language Assessment.

Вартість

Близько €200.

Досьє: CELTA, DELTA, TKT

CELTA, DELTA та TKT — іспити для викладачів англійської мови, які хочуть отримати серйозну конкурентну перевагу або поїхати працювати за кордон. Сертифікати підтверджують кваліфікацію викладача та серйозно позначаються на його професійній цінності. 

CELTA — це перший етап, початкова кваліфікація.

DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) — курс для досвідчених викладачів. Для проходження курсу у вас має бути досвід роботи викладачем не менше 2 років. 

TKT (Teaching Knowledge Test) — гнучкий тест з методики викладання, який можуть скласти вчителі будь-якого рівня. Наголос робиться на знання викладача та оцінку його профпридатності.

Де приймають

Після закінчення курсів викладачі можуть працювати в США, Японії, Великобританії та багатьох європейських країнах.

Етапи

CELTA — це курс, під час якого оцінюється робота викладача, він не поділяється на конкретні етапи. 

DELTA складається з трьох модулів: іспит з основ лінгвістики та методики викладання, проведення 4-х відкритих уроків та написання дипломної роботи. За кожен потрібно набрати певну кількість балів, щоб отримати сертифікат.

TKT включає окремі модулі, які викладач може вибрати самостійно. Усього модулів 6 — три основних та три додаткові:

Термін дії

Безстроковий.

Хто видає

Cambridge English Language Assessment

Вартість

CELTA — 1054 GBP, DELTA (за всі три етапи) — 2729 GBP, TKT (за три основних модуля) — 176 GBP.

Досьє: Cambridge Exams

Кембриджські іспити — найскладніші в цьому списку. Фішка в тому, що не кожен кандидат може скласти цей іспит та отримати сертифікат. Ваш рівень англійської повинен бути досить високим для того, щоб пройти потрібний рівень для отримання диплому від Кембрідж. Якщо ви не набираєте достатньо балів для рівня вашого іспиту, ви отримуєте сертифікат рівня нижче: наприклад, не бажаний C1, а B2.

Найпопулярніші Кембриджські іспити — KET, PET, FCE, CAE, CPE.

Іспит будується на живій англійській, тож підготовка до нього буде вдвічі корисною. Це не запам’ятовування термінів і «тем», а вдосконалення навичок, необхідних для комфортного життя в англомовному середовищі. 

Де приймають

В університетах та компаніях таких країн, як Великобританія, США, Австралія, Канада та багатьох інших. Вам варто придивитися до Кембриджських іспитів, якщо ви плануєте переїхати за кордон на ПМП. 

Етапи

1 день. Читання, письмо, аудіювання. Тривалість кожного блоку — 1-2 години.

2 день. Говоріння. На цей блок йде близько 15 хвилин, а складаєте його разом з іншими студентами.

Термін дії:

Безстроковий.

Хто видає

Cambridge English Language Assessment.

Вартість

€165-255

Досьє: BEC (Business English Certificate) та TOEIC (Test of English for International Communication)

BEC — теж іспити із сімейства Кембрідж. Вони оцінюють рівень вашої бізнес-англійської мови і підходять для різних цілей: заповітного рядка у вашому резюме, який буде приваблювати роботодавців, проведення бізнес-тренінгів англійською, вивчення бізнес-дисциплін. Рівнів для складання цих іспитів три: B1, B2, C1.

TOEIC — це іспит для кандидатів, які хочуть здобути посаду в міжнародній компанії. Лексика на цьому іспиті базується на реальних ситуаціях із ділового світу.

Де приймають

У міжнародних компаніях по всьому світу, комерційних організаціях, освітніх установах.

Етапи

Складання BEC проходить у три етапи:

У TOEIC два етапи:

У блоці Читання кандидати читають тексти та виконують завдання до них (наприклад, заповнити пропуски, вказати, правильне чи неправильне ствердження тощо). У блоці Письмо кандидати мають написати повідомлення робочого характеру: email, нагадування, факс, де вони обговорюють ділові питання. У блоці Аудіювання кандидати слухають короткі розмови чи монологи, а потім виконують завдання: відповідають на запитання, заповнюють таблицю, дописують пропущену інформацію у текст. У блоці Говоріння кандидати мають висловити свою думку щодо певного питання, провести міні-презентацію, описати картинку, вирішити проблему чи підтримати діалог з іншим кандидатом.

Термін дії

BEC — безстроковий, TOEIC — 2 роки.

Хто видає

BEC — Cambridge English Language Assessment, TOEIC — ETS.

Вартість

BEC — від $111, TOEIC — $130

Досьє: YLE (Young Learners English)

YLE — Кембриджський іспит з англійської для дітей 7-12 років.

Існує три варіанти, залежно від рівня дитини:

Викладачі проводять іспит в ігровій формі, показуючи дітям, що тести — це зовсім не страшно і навіть захоплююче. Іспит підсилює інтерес дитини до вивчення англійської, уникаючи при цьому стресових ситуацій. Отже, можемо сміливо сказати, що між контрольною у школі та іспитом YLE — величезна прірва. 

Сертифікат отримують усі діти.

Де приймають

Із сертифікатом YLE ви не зможете відправити дитину вчитися до закордонної школи — мета іспиту в іншому. Він дозволяє об’єктивно оцінити рівень знань дитини, показати їй, що тести — це не страшно, а також дати стимул вивчати англійську далі. Діти вперше знайомляться зі структурою міжнародного іспиту, що стане їм у нагоді.

Етапи

1 блок. Читання, письмо, аудіювання. Дитина читає текст і заповнює пропуски або вибирає правильну відповідь. Дитина записує слова чи речення. Дитина прослуховує діалоги та відповідає на запитання до них.

2 блок. Усна частина — розмова з екзаменатором.

Термін дії

Безстроковий.

Хто видає

Cambridge Assessment English

Вартість

Від $66.

Замість висновків

Щоб результат іспиту вас не розчарував, необхідно серйозно підготуватися. Тут не вдасться виїхати на своїй репутації доброго студента та отримає «залік» тільки за ваш потенціал. 

Зверніться за допомогою до викладача, який готує безпосередньо до складання іспитів. Читайте більше англійських текстів: статті, академічні роботи, звіти. Розвивайте свої розмовні навички — наприклад, візьміть собі за правило говорити англійською мінімум по годині на день. Знайдіть в мережі список розмовних тем з минулих іспитів і попрактикуйтесь висловлювати свої думки на кожну з них. 

Ви не підготуєтеся до міжнародного іспиту за день, тиждень чи місяць. Але якщо ви відповідально підійдете до цього питання і почнете готуватися заздалегідь, то гарний результат вам гарантований.

Не курсами єдиними: де можна практикувати англійську онлайн

Головна умова при вивченні мови — постійна практика. Навіть найкращі курси з топовими викладачами і розмовними клубами від носіїв мови не зроблять магії, якщо ви будете займатися два рази на тиждень, а решту часу забувати про практику.

Сучасні люди, які хочуть вивчити англійську, — наче діти в кондитерській крамниці. Вони можуть вибрати всілякі методики, відео від українських і зарубіжних викладачів, підручники для будь-якого рівня і мети навчання. Але в питаннях вибору є дві проблеми: коли його немає і коли його занадто багато. У цій статті ми розберемо де можна практикувати англійську мову крім курсів, чому комунікативна методика є ефективною і як легко поєднати приємне з корисним.

Поїхали!

Бажання і можливості

Хочу: прийти на курси англійської з рівнем ‘My name is …’ і через пару місяців піти з рівнем «Розумію про що співає Eminem з першого разу».

Можу: прийти на курси англійської та залишитися там надовго.

Чому так відбувається?

Тут потрібно згадати теорію про те, що для вивчення будь-якої мови потрібно 1000 годин. За найбільш приблизними підрахунками, щоб прокачати мову з нуля до впевненого Upper-Intermediate вам знадобиться близько 5 років — цифра просто колосальна, особливо якщо врахувати, що вивчити англійську завжди потрібно якомога швидше.

Багато мовних курсів гарантують, що ви вивчите мову за 6-8 місяців. Однак викладачі не можуть навчити вас говорити як королева Єлизавета за 4-6 годин на тиждень. Отже, щоб високий рівень англійської не залишався примарною мрією, потрібно брати справу в свої руки.

Наші поради з практики англійської мови онлайн

Порада перша. Змініть розкладку свого телефону на англійську. Це не навчить вас говорити, зате ви поповните словниковий запас популярними словами і звикнете до того, що тепер англійська серйозно увійшла у ваше життя.

Порада друга. Налаштуйтеся на довгострокову і обов’язкову роботу. Посидіти пару годин на занятті та й піти додому, чекаючи, що одного разу ви чарівним чином почнете говорити англійською без помилок — не наш варіант. Раптові перевтілення бувають тільки в підліткових фільмах. У реальному житті потрібно докласти зусиль, щоб отримати результат.

Порада третя. Приділяйте англійській хоча б 20 хвилин на день. Це може бути що завгодно: перегляд відео, робота в онлайн- або офлайн-застосунку, прослуховування подкастів або аудіокниги. Головне — постійність.

Порада четверта. Віддавайте перевагу комунікативній методиці навчання. Тут акцент зміщений саме на прокачку розмовних навичок, а не на читання речень по черзі з подальшим перекладом. Комунікативні методики на кшталт Callan з перших занять занурюють студентів в англомовне середовище, повністю відмовившись від використання рідної мови на уроках. Як результат — ви зможете заговорити англійською набагато швидше, адже звикнете відразу думати і будувати речення ін інгліш.

Порада п’ята. Підберіть саме ті види діяльності, якими вам цікаво займатися і без англійської. Навчання у вільний час — явно не фаворит для багатьох із нас. Тому будемо хитрішими і об’єднаємо англійську з тим, що вам подобається. Нижче ми описали кілька варіантів, як це може виглядати.

Розмовні клуби онлайн

З появою карантину в нашому житті все мігрувало в режим онлайн — і Speaking Club не виняток.

Загалом, розмовний клуб в дистанційному форматі — це онлайн-конференція на платформі типу Zoom, де кожен може висловити свою думку на певну тему. Викладач стає ведучим дискусії, ставлячи питання, направляючи учасників і допомагаючи їм висловити свої думки. 

Основна мета розмовних клубів — практика англійської. Тут ви навряд чи вивчите нові слова чи граматичні конструкції, але точно зможете відточити те, що вже знаєте. У зв’язку з цим, ми рекомендуємо брати участь в розмовних клубах людям з рівнем англійської не нижче Pre-Intermediate.

Як правило, в одній групі Speaking Club рівень учасників плюс-мінус однаковий. Якщо ваш рівень ще недостатньо високий, ви навряд чи потрапите в одну групу з Proficient users. А ось з Intermediate — легко.

Розмовні клуби проводять багато шкіл англійської мови, тож ви можете підібрати ту, яка вас влаштує за вайбом або графіком. Наприклад, Smile School проводить розмовні клуби по суботах, для низьких і більш високих рівнів.

Мобільні застосунки для практики англійської

Тут є де розгулятися.

Можна знайти застосунок для практики граматики. Можна знайти застосунок для вивчення англійської з носієм. Можна знайти застосунок для поповнення словникового запасу.

Деякі з них розроблені в форматі гри. 

Тож незалежно від того, скільки вам років, ви можете підібрати застосунок для себе і вивчати англійську через яскраві та захоплюючі квести. Зрештою, дорослі — трошки діти, і пограти люблять всі.

Серед найбільш популярних застосунків ми виокремили наступні:

  1. Duolingo

Безкоштовна платформа для вивчення мови. Згідно Вікіпедії, 34 години на Дуолінго дають стільки ж навичок читання і письма, скільки дає початковий семестровий курс в американському вищому навчальному закладі, а це — близько 130 годин. Вивчати англійську допомагає здорове суперництво з іншими користувачами, а на кожному занятті проходить змагання за бали, практика розмовної мови, а також навичок аудіювання, перекладу і читання текстів. Застосунок вказує на ваші помилки і радить як поліпшити результати.

  1. LinguaLeo

Ігрова механіка у вивченні мови. Користувачі вивчають англійську за аудіокнигами, відео TED, піснями і різними текстами. Основний підхід застосунку полягає в роботі з живою мовою, усвідомленому навчанні, задоволенні від процесу вивчення англійської, а також в імітації носіїв мови. Всі навички доводяться до автоматизму за рахунок зорової, слухової та моторної пам’яті.

  1. Busuu

Вивчення лексики за допомогою словника і вправ на закріплення. Застосунок дозволяє прослуховувати діалоги і проходити інтерактивні тести в кінці невеликих рівнів. Крім цього, програма дозволяє спілкуватися з іншими користувачами і обмінюватися досвідом вивчення мови.

  1. Додаток Callan Method

Інтерактивна платформа для вивчення англійської за методом Callan. Застосунок допомагає закріпити вивчений матеріал, отримати додаткову практику, поліпшити вимову і попрацювати над інтерактивними вправами для прискорення прогресу в навчанні. Доступні 4 Callan-курсу з доступом до платформи: розмовна англійська, бізнес-англійська, англійська для дітей, розмовна іспанська.

YouTube-блогери: хобі та інтереси ін інгліш

Гармонійно поєднати хобі з навчанням — що може бути приємнішим?

Вам не доведеться змушувати себе вчити англійську, якщо вона буде вам в кайф. Зарубіжні блогери можуть розповісти багато нового про сферу ваших інтересів. Наприклад, якщо ви шаленієте від кіно, то завдяки англомовним блогерам ви будете в курсі всіх новинок ще до того, як вони дійдуть до вашої країни.

На YouTube можна знайти англомовні канали на будь-який смак: про риболовлю, полювання, виховання дітей, автомобілі, в’язання, книги та подорожі. Ви можете дивитися футбольні матчі, церемонію Оскар або відеорецепти. Можна знайти канал про моду, історію або культуру.

Та й взагалі, завжди цікаво послухати точку зору людини, яка виросла і живе в іншій країні. Це значно розширює горизонти і може навіть поміняти світогляд.

Ось наша міні-добірка:

  1. Сasey Neistat: влоги про життя і на побутові теми.
  2. Zoella: шопінг, організація затишного домашнього простору і просто small girl talk 🙂
  3. Bo Burnham: для шанувальників стендапу, музики і гумору (іноді на грані).
  4. Channel Awesome: Ностальгуючий Критик і його відео про кіно — хороше і не дуже.

Соцмережі і сайти знайомств

Познайомитись з кимось в соцмережах — мало не поганий тон, особливо якщо згадати безглузді загравання і намагання завести розмову з незнайомою людиною за допомогою фрази “What’s new?” 

Однак зав’язати знайомство на основі спільних інтересів — дуже навіть перспективний захід. В мережі є маса пабліків, фан-сторінок і форумів, де можна знайти англомовного співрозмовника, з яким у вас вже буде щось спільне. Таким чином, ви вб’єте відразу декількох зайців: познайомитеся з новими людьми, попрактикуєте англійську і обговорите теми, які вас цікавлять.

Що стосується сайтів знайомств, то на перший погляд, в контексті вивчення мови, вони викликають відторгнення. В голову відразу закрадаються думки певного роду — «Знаємо ми, навіщо люди йдуть на сайти знайомств, там точно не до англійської». Але насправді на сайтах знайомств можна знайти цікавих співрозмовників, адже не всі прийшли туди тільки за покликом гормонів. Деяким людям банально не вистачає спілкування або цікаво знайти друзів в різних куточках світу. Вам не потрібно спілкуватися з усіма підряд: строго фільтруйте тих, хто вам пише і відразу обговорюйте свої цілі перебування на сайті. 

Безкоштовні розмовні заходи

Теж досить популярна практика, яка через коронавірус трохи пішла на спад. Так, безкоштовно попрактикувати англійську з носіями можна в American English Center

Ще один варіант — американська бібліотека НаУКМА. Ви можете відвідувати розмовні і кіноклуби, дивитися фільми з субтитрами і обговорювати їх з іншими учасниками. Правда, для участі вам доведеться оформити читацький квиток (ціна — близько 50 грн). Бібліотека знаходиться за адресою: вул. Волоська, 8/5, корп.4, оф. 116.

Language Exchange Club Kyiv — розмовні клуби, які часто проводять носії мови. На їх сторінці Facebook ви можете подивитися розклад і уточнити теми дискусій.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, уточнюйте графік роботи безкоштовних клубів заздалегідь.

Думка SMILE SCHOOL

Ні дня без англійської — ось ваш новий девіз з тих пір як ви прийняли рішення вивчати мову. 

Англійська, як і будь-яка інша мова, — дуже динамічна річ, і багато тут застаріває досить швидко. Те, чому навчали в школі в 90 і навіть 2000, в сучасній англійській звучить дико. 

Щоб ваша англійська не покрилася шаллю, яку поїла моль і від якої пахне нафталіном, вам доведеться приділяти увагу практиці поза уроками. Застосунки, YouTube-блоги, серіали, подкасти — обирайте свій ідеальний варіант. Не залишайте англійську в рамках занять з викладачем. Вивчення мови, точно прошивка телефону, вимагає постійних оновлень. І пропускати їх ні в якому разі не можна.

Перефразовуючи персонажа знаменитого фільму, «Знати мову і розмовляти нею — це не одне і те ж саме». Англійська — це не нудні уроки з викладачем. Англійська — це нова невід’ємна частина вашого життя.

Вивчення англійської мови за кордоном

Народна мудрість говорить:

«Щоб вивчити мову, потрібно їхати туди, де нею розмовляють»

І дійсно: вчити мову на курсах можна роками, але якщо поїхати на батьківщину її носіїв, прогрес прискорюється в рази. Native speakers відучать вас від звички використовувати застарілі слова, які запам’яталися вам ще зі школи і розкриють тонкощі мови у вигляді ідіом, сленгових слів та фразових дієслів.

У цій статті ми заглянемо за лаштунки вивчення англійської за кордоном і розберемо, чи обов’язково їхати в іншу країну, щоб нарешті заговорити like a boss native.

Як це відбувається зазвичай

Здавалося б — немає нічого простішого. Вибираєш країну, збираєш гроші на поїздку та проживання, купуєш квитки, бронюєш житло — і вперед, до підкорення англійської граматики і розширення словникового запасу.

Але, як це зазвичай буває, очікування рідко збігається з реальністю.

Насправді ви стикаєтеся з низкою труднощів, головна з яких — величезний стрес. Зміни і життя в чужій країні самі по собі викликають емоційну напругу, а якщо ще додати сюди той факт, що ніхто з оточуючих не говорить зрозумілою вам мовою… Зовсім біда. 

Інша проблема — спілкування тільки з тими людьми, хто говорить вашою рідною мовою. За кордоном дуже багато іммігрантів з країн СНД. Поїхавши вчити англійську до великого міста, ви обов’язково почуєте російську або українську мову. Відповідно, про підвищення рівня англійської тут не йдеться — ви просто перетворите поїздку на відпустку, а можливо, ще й запам’ятаєте чужі помилки. Далеко не всі іммігранти ідеально володіють англійською мовою, навіть якщо живуть в країні не перший рік.

Крім цього, якщо у вас зовсім немає бази англійської або у вас мінімальний рівень, вам буде дуже важко спілкуватися з компанією англомовних співрозмовників. Іноземці говорять дуже швидко, часто ігнорують якісь правила і не завжди вимовляють слова так, як написано в словнику. Тому бесіда може перетворитися для вас на білий шум.

З цього можна зробити висновок: якщо у вас не буде англомовного друга або колеги, який буде вам допомагати, ви просто будете «варитися у власному соку» — з якими знаннями приїхали, з тими й поїдете.

Як це повинно бути

Так само, як і з самонавчанням, ми дотримуємося тієї точки зору, що прокачувати рівень англійської за кордоном без сторонньої допомоги можуть тільки люди з рівнем В2 і вище. У них вже є міцна база, і все, що їм потрібно — «розговоритися» і поставити правильну вимову.

Для студентів з рівнем нижче або тим, хто тільки збирається вчити англійську з нуля, найоптимальніший варіант — знайти школу або курси англійської за кордоном. Нестачі варіантів точно немає, особливо у великих містах. Деякі престижні ВНЗ пропонують власні курси англійської, де ви точно можете не перейматися щодо якості навчання. Цей варіант особливо корисний для абітурієнтів, які планують вступати за кордоном. Ви отримуєте можливість познайомитися з культурою університету і деякими викладачами, а ще вам не доведеться здавати мовний іспит, обов’язковий для іноземців. Але на цьому бонуси, мабуть, закінчуються: абітурієнти, які проходили навчання на курсах англійської від університету, не отримують додаткових балів і при вступі оцінюються нарівні з іншими кандидатами.

Ви можете знайти курси за кордоном самостійно або через агентство за додаткову плату. Як і з плануванням подорожі, ви вибираєте найбільш оптимальний варіант: заощадити і зайнятися організацією самостійно або витратити більше грошей, довіривши всю організаційну роботу агентству.

Курси англійської за кордоном можна підібрати на будь-який смак:

У чому переваги

З ранку до вечора — інгліш, інгліш, інгліш.
Скільки це інглішу?

Багато.

Вивчення англійської за кордоном просто не залишає вам вибору. Вам доведеться говорити цією мовою, щоб функціонувати в суспільстві: ходити за покупками, їздити в транспорті, пояснюватися з людьми.

Ви не просто проводите пару годин на уроці, а потім повертаєтьсяповертаєтеся в звичне середовище. Ви отримуєте унікальну можливість відточити отримані знання тут же на практиці. 

Крім цього ваші викладачі — носії мови, до яких ви не зможете звернутися з проханням перевести щось на російську або українську. Вам доведеться активувати всі свої знання і вчитися пояснюватися англійською.

Головне правило у вивченні будь-якої мови — щоб говорити як нейтів, потрібно думати як нейтів. Через те, що ви чуєте англійську буквально звідусіль, з часом ви почнете навіть думати англійською, що позбавить вас необхідності витрачати купу часу на переклад (найчастіше ще й неякісний, адже англійська та російська/українська мають ряд відмінностей).

Ще з приємного — культурний обмін. Коли ви вчите англійську в країні носіїв, ви повністю занурюєтеся в їхню культуру. Ви дізнаєтеся місцеві традиції, менталітет, особливості побуту, а також можете скуштувати місцеву кухню. Найчастіше ці опції недоступні звичайному туристу.

Ну і, звичайно, знайомства. Неважливо, виберете ви індивідуальне навчання або групове, ви познайомитеся з новими людьми і заведете друзів серед іноземців. Тож коли ви повернетеся додому, вам точно буде з ким практикувати письмову англійську.

Скільки потрібно часу на вивчення мови за кордоном

Зазвичай середня тривалість курсів англійської за кордоном становить 2 тижні. У випадку з індивідуальними заняттями та проживанням в будинку носія все трохи інакше — тут тривалість навчання встановлюєте ви, але найчастіше це не менше 4-х днів.

За загальноприйнятою системою, всього існує 6 рівнів англійської:

Освоєння одного рівня буде забирати у вас набагато менше часу, ніж якби ви вчили англійську в рідній країні. Але врахуйте: чим вище рівень, тим більше часу ви будете витрачати на навчання.

Так, з нуля до впевненого рівня А1 (Elementary) ви підніметеся за місяць або півтора. А ось вже з В2 (Upper-Intermediate) до C1 (Advanced) — за 3-4. Для порівняння: на українських курсах для переходу з В2 на С1 вам потрібно було би близько року інтенсивної роботи.

Стандартний курс — це по 4 години англійської на день, і весь інший час ви можете присвячувати позаурочним заняттям: прогулянкам, хобі, домашнім завданням. Інтенсив може займати у вас до 8 годин англійської на день, плюс домашні завдання. Однак інтенсивний курс дозволить рази в два скоротити тривалість навчання.

Питання ціни

Вивчення англійської за кордоном, зі зрозумілих причин, буде коштувати набагато дорожче, ніж на українських курсах. Ціна варіюється в залежності від країни, де ви плануєте проходити навчання, формату, тривалості курсу та особистих побажань школи.

Не завжди вартість курсу включає проживання та харчування — це потрібно враховувати. Розважальна програма теж часто буде за ваш рахунок. Жодна мовна школа не стане оплачувати вам посиденьки в англійському пабі або шопінг. Але оплатити гіда та екскурсії — цілком нормальна практика.

Найдорожче навчання в США, Великобританії та Канаді. Тут вам доведеться заплатити близько $1500 за 2 тижні — включаючи збір школи, проживання та харчування. Бюджетний варіант в Лондоні буде коштувати близько $900 за 2 тижні (оплата курсу, збору школи і проживання, але без харчування). Мовна школа в Дубаї обійдеться вам трохи більше ніж в $1000 — також без врахування харчування. На Мальті можна знайти варіант за $825. Портленд, США, пропонує мовну школу за ціною від $1240.

При виборі школи звертайте увагу не тільки на вартість курсу і збір, але і на вартість життя в місті. Зрештою, вам тут жити, їздити і харчуватися як мінімум 2 тижні, а це все серйозні витрати.

Чи є альтернатива?

Є — комунікативна методика. Курси, які засновані на такій методиці, забезпечують повне занурення в мовне середовище і допомагають швидше подолати мовний бар’єр. На заняттях викладач не використовує рідну мову студентів, змушуючи їх вчитися думати і пояснюватися англійською. Одними з таких курсів є Smile School, де навчання проводиться за методом Callan.

На заняттях за Callan-програмою весь акцент зміщується із зубріння і письмового відпрацювання правил на живе спілкування. На відміну від розмовних клубів, тут студенти не просто спілкуються ні про що, без втручання викладача, а слідують чіткій системі. Callan-метод — це постійні повторення вивченого матеріалу, завдяки чому студенти доводять свої навички до автоматизму, не замислюючись кожного разу над перекладом.

Але якщо ви думаєте, що повторення — це занадто нудно, поспішаємо вас переконати, що це не так. Дати відповідь на розгорнуте запитання викладача швидко і без єдиної помилки практично неможливо з першого, другого і навіть п’ятого разу. Callan-заняття проводяться в динамічному темпі, де викладач говорить англійською швидко, як носій (а іноді і сам є носієм). Він задає питання — і одразу ж чекає на відповідь від студента, відповідаючи разом з ним і допомагаючи йому розговоритися. Це робиться для того, щоб у студента не було часу включити функцію Google Translate в своїй голові, а також щоб студент не боявся говорити англійською самостійно.

Практично весь час заняття приділяється практиці навичок Говоріння та Аудіювання: викладач не мовчить жодної секунди та постійно веде діалог зі студентами. Після повторення вивченого матеріалу йде презентація нового, з подальшим відпрацюванням. На початку і в кінці заняття студенти повинні поставити один одному запитання, отримуючи можливість побудувати речення без допомоги вчителя.

Callan-метод придуманий в Лондоні і з часом набув популярності і визнання у всьому світі.

Shall we try?

Яку мову слід вивчати після англійської

Коли мова заходить про вивчення мов, майже всі люди за замовчуванням вибирають англійську. Причин тому безліч. Як мінімум, це інтернаціональна мова, без якої не обійтися в подорожах, навчанні та роботі.

Але що як після курсів англійської вам хочеться чогось більш екзотичного і незвичайного?

Англійська залишається незмінною класикою — ми ж спробуємо додати трохи рок-н-ролу.
У цій статті ми розберемо, яку мову можна почати вчити після англійської, скільки це коштує і скільки часу вам доведеться присвятити навчанню.

Поїхали!

Що в теорії

Як ми вже казали раніше, люди вчать англійську по роботі або для комфортної комунікації в поїздках. Другу іноземну мову все ж таки вибирають саме для душі. І тут вже справа смаку: хтось мріє заговорити італійською як Челентано, а хтось кидає собі виклик і починає вивчати японську або китайську.

Поки задум не йде далі планів, все прекрасно. Ми починаємо уявляти, як скоро вивчимо ще одну іноземну мову, приїдемо до країни, де нею говорять і проникнемо в саме серце культури її носіїв. Адже щоб не загубитися в іншій країні, потрібно знати англійську, але щоб відчути цю країну, потрібно говорити на мові місцевих жителів.

Позиція така: ми вибираємо мову, ґрунтуючись тільки на власних перевагах і не думаючи про майбутні труднощі. Тим паче, ми вже трохи загартовані — рік-два-три вивчення англійської. Чого нам варто вивчити ще одну мову!

Що на практиці

Як і слід було очікувати, реалії виявляються не настільки безхмарними.

Зазвичай ми починаємо замислюватися про вивчення другої мови на тому етапі, коли починаємо робити успіхи в англійській — наприклад, нарешті вийшли на рівень Intermediate або вище. Нас не зупиняє навіть те, що ми можемо навіть й не бути впевненими користувачами. Ми готові до нових випробувань і починаємо підбирати другу іноземну мову для вивчення.

Тепер хвилинка теорії.

Всі мови відносяться до різних мовних груп. Так, англійська належить до германської групи, італійська — до романської, українська — до слов’янської. Якщо мови належать одній групі, вони мають багато спільних рис, і відповідно, їх набагато легше вчити. При вивченні мови іншої групи можуть виникнути проблеми: наприклад, складніше запам’ятати нові слова чи граматичні правила.

Щоб мінімізувати труднощі, лінгвісти радять вибрати другу іноземну мову з німецької або романської групи, адже у них є спільний прабатько — латина. 

Наприклад, після англійської ви можете розпочати вивчення німецької. В обох мовах є артиклі, модальні дієслова, ступені порівняння прикметників, вживання дієслова ‘sein’ (to be). Крім цього, лексика звучить досить схоже, тож ви зможете скоротити час, необхідний для вивчення нових слів. Порівняйте самі:

Якщо вам до душі більш мелодійні мови, вибирайте італійську, іспанську або французьку. Наприклад, в іспанській так само, як і в англійській, множина іменників формується за допомогою закінчення ‘s’ / ‘es’ та є іменники, що вживаються тільки в однині або множині — на кшталт childhood або trousers.

Складніші справи зі східними мовами — японською, китайською, корейською. Вам доведеться вивчити безліч символів і чітко знати різницю між інтонаціями, щоб ненароком не сказати щось надзвичайне. До того ж, запам’ятати лексику в східних мовах важко, адже неможливо побудувати аналогії або побачити схоже слово, як в німецькій, французькій або інших мовах германської та романської групи. Зате для багатьох роботодавців, які співпрацюють з прогресивними східними компаніями, ви станете бажаним кандидатом: дуже невеликий відсоток українських фахівців говорить китайською або японською.

Найперспективнішими мовами вважаються китайська, німецька та іспанська. Німецька — одна з головних мов ЄС. Знання китайської дозволить вам переїхати в одну з розвинених східних країн або спокійно вести бізнес-комунікацію з партнерами. Іспанська досить легка у вивченні і дуже поширена в світі: число носіїв — більш 477 млн, а в штатах цією мовою говорить більш 34,5 млн жителів.

Вибір за вами!

Ціна питання

Як і у випадку з англійською, ціна курсів іспанської, німецької, французької або будь-якої іншої мови залежить від таких факторів:

В цій статті ми наведемо лише приблизні ціни курсів.

Мінімальна ціна за курси іспанської стартує від 1300 грн/місяць. Ціна за курси німецької в Києві приблизно така ж сама — 1200 грн/місяць. Курси французької вам обійдуться в 1600 грн/місяць. За таку ж ціну реально знайти курси китайської мови. Трохи дорожчими будуть курси японської — 1680 грн/місяць.

Рідкісні мови на зразок норвезької, португальської, чеської чи шведської коштуватимуть близько 2800 грн/місяць.

Індивідуальні заняття вам обійдуться приблизно в 350-500 грн/урок, в залежності від популярності мови. Деякі школи встановлюють оплату відразу за семестр, який в середньому триває 2-4 місяці. Бонусом ви можете отримати допуск до розмовних клубів, вартість яких іноді буває включена у вартість курсу.

За який час реально вивчити другу мову

Існує теорія, що для того, щоб освоїти мову, потрібно витратити 1000 годин на її вивчення. Приймаємо це за правду, щоб вдатися до простих математичних підрахунків.

Приділяючи вивченню мови 1 годину на день, ви зможете вивчити її за 1000 днів, тобто, приблизно за 3 роки. Додамо сюди лінь, банальне небажання щось вчити або особливі обставини на кшталт хворої голови після корпоративу — і терміни вивчення мови збільшуються вдвічі.

Займаючись стабільно 3-4 години на тиждень, ви зможете закінчити початкові рівні А1-А2 за пару місяців. Починаючи з середнього рівня може знадобитися трохи більше часу — до півроку. Зрозуміло, що чим більш інтенсивне у вас навантаження, тим швидше ви вивчите мову. Це особливо актуально для людей, яким терміново потрібно підняти свій рівень перед відрядженням, вступом до університету або важливою поїздкою за кордон. Неймовірно, але факт: займаючись по 10-12 годин на день, реально вивчити будь-яку мову всього за 3 місяці. Але до такого навантаження готові одиниці.

Більшість людей вважають за краще вчити мови в розслабленому темпі. Стандартний графік курсів — 2-3 заняття на тиждень по 1,5-2 години. З таким графіком цілком реально вивчити мову з нуля до середнього рівня В1 приблизно за 6-8 місяців.

Не всі люди однаково легко можуть впоратися із вивченням мов. Матеріал, який хтось засвоює за одне заняття, потребує більше часу для іншого студента.
Але є рекомендація, яка актуальна для всіх: не намагайтеся бездумно зазубрити правила і лексику. Намагайтеся проводити аналогії, шукати логічні взаємозв’язки і приділяти багато часу практиці — включаючи прослуховування подкастів або перегляд відео тією мовою, яку ви вчите. Це позбавить вас від необхідності позбутися неправильної вимови або забути застарілі вирази. Віддавайте перевагу комунікативним методикам — тобто, тим, що спрямовані саме на розмовну практику.
Відразу вчіться говорити без перекладу з рідної мови. Так ви заощадите багато часу і нервів — і це факт.

Наша думка

«Дитячі» методи вивчення — тобто, ті, де ви навчаєтесь говорити іноземною мовою, не замислюючись і не зазубрюючи правила — за правом вважаються одними з найбільш ефективних. Ми розповімо про один з таких методів — Callan.

Вивчення мови за методом Callan — це постійне повторення пройденого матеріалу з нашаруванням нового за принципом снігової кулі. Заняття проходять у форматі «запитання-відповідь»: викладач двічі ставить запитання і допомагає студенту дати повну відповідь. Однак, незважаючи на повторення, Callan-заняття не можна назвати нудними і монотонними. Викладач завжди говорить швидко, як носії, пояснює матеріал тільки на мові, що вивчається і не переходить на рідну мову студентів. Все це забезпечує повне занурення студентів в мовне середовище і, як наслідок, подолання мовного бар’єру і більш швидкий прогрес у навчанні.

Smile School — перша сертифікована Callan-школа в Україні. Крім англійської, в Smile School є лінійка іспанської мови за методом Callan. Багато студентів школи записуються на курси іспанської паралельно або відразу ж після закінчення курсу англійської. Єдина відмінність Callan Español — менша кількість рівнів. Якщо на курсах англійської студенти проходять 12 рівнів — з нуля і до С2, то на курсах іспанської за методом Callan студенти проходять 6 — з нуля і до В1.
Заняття проводять носії мови.

Вивчаючи іспанську в Smile School, ви набагато швидше опановуєте мову і позбуваєтесь звички переносити структуру речення з рідної мови. Але найголовніше, що дає вам Callan-метод — це можливість розговоритися і навчитися думати як носій.

Локдаун: час нарешті заговорити англійською

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи, після яких люди й досі не змогли повернутися до звичного життя. Концерти нескінченно переносять, на кожному кроці маски й антисептики, ще й знову поповзли чутки про черговий карантин з черговими обмеженнями. 

Песиміст побачить в цьому шлях до апокаліпсису, а оптиміст — нові можливості. Локдаун дозволив багатьом людям переосмислити своє життя, позбутися якихось старих звичок, а може навіть повністю змінити вектор свого розвитку. Настав час виконати обіцянки, які ми дали собі та на які ніколи не вистачає часу. І одна з них — нарешті вивчити англійську.

У цій статті ми розберемо, як домовитися з собою і почати вчитися вдома, чому онлайн-курси англійської — це не завжди гидота і які позитивні риси має локдаун.

Поїхали!

Нові можливості

Намагаючись адаптуватися до нових реалій, навчальні організації та багато компаній впровадили віддалений формат роботи. І нехай є люди, які скептично до нього ставляться, ми впевнені в одному: правильно організована віддалена робота вирішує безліч питань. 

У контексті даної статті ми будемо говорити про дистанційне вивчення англійської.

По-перше, не потрібно витрачати час і сили на те, щоб дістатися з дому до офісу і навпаки. І якщо в невеликих містах такі дистанції зазвичай досить короткі, то у великих на кшталт Києва або Харкова вам доведеться витратити на все близько години, а то й двох. Ще й доводиться враховувати щоденні витрати на проїзд і незмінну каву, що досить відчутно б’є по гаманцю.

По-друге, запізнення практично повністю зникають з вашого життя. Вам не потрібно вставати о 6 ранку, щоб до 8 встигнути приїхати в офіс. Прокинулися, поснідали, відкрили ноутбук — і за роботу.

По-третє, ви самі створюєте собі настрій. Погодьтеся, набагато приємніше займатися англійською вдома, в кафе чи парку, з чашкою кави і в затишній обстановці. Особливо це актуально вранці і ввечері, коли після тягнучки на дорогах і стовпотворіння в поїздах метро єдине, чого вам хочеться, — нікого не бачити і не чути. Та й шансів зустріти вдома когось, хто зіпсує вам чудовий настрій, явно менше, ніж в громадському транспорті в годину пік.

Локдаун дозволив нам затестити дистанційний формат, а ми з часом навчилися працювати віддалено без втрати якості.

Онлайн-навчання гірше?

Йшов 2021 рік, а деякі люди, як і раніше, недовірливо ставляться до віддаленого формату навчання.

З цієї причини ми ділимося непохитною істиною: якість навчання десь на 80% залежить від викладача. Якщо ви не встановили з ним контакт, якщо він не компетентний, якщо вам некомфортно на заняттях — займайтеся ви хоч по 3 години індивідуально і в офісі школи, результату не буде.

Дистанційні курси — це все ті ж курси, з викладачем, контролем і практикою англійської. Те, що ви не перебуваєте з викладачем в одній кімнаті аніяк не позначається на якості його роботи і не знижує взаємну відповідальність за результат. Звичайно, є студенти, які вважають за краще залишатися сторонніми спостерігачами і відключають на час заняття камеру і мікрофон, щоб займатися своїми справами. В такому випадку, ні про який прогрес у вивченні мови не йдеться, зі зрозумілих причин.

Онлайн-уроки не стають менш серйозними і не перетворюються на розвагу тільки тому, що проводяться не в аудиторії. Тут доречно згадати про самодисципліну і відповідальність. Так, завдання викладача — навчити вас мови, але він не може зробити це самостійно. Якщо ви будете вчитися аби як і ігнорувати завдання від учителя, то і бажаний рівень С2 буде, як і раніше, недосяжним. 

Ту ж думку важливо донести й дітям. Вони повинні розуміти, що вчитель залишається людиною, яку потрібно уважно слухати. А відключення камери і звуку взагалі повинні бути суворо заборонені.

Безумовно, існують викладачі, у яких головне завдання — швидше провести заняття і відключитися. Від таких треба бігти якнайдалі.
Ми підготували невеликий список тривожних дзвіночків, які дозволять вам уникнути неякісних курсів:

Також погано, якщо вам надто комфортно, і заняття перестали бути для вас викликом. Це означає, що ви вчитеся в групі, яка не підходить вам за рівнем. Тут все просто: попросіть адміністратора перевести вас на рівень вище. Але перш за все точно переконайтеся, що ви впевнено знаєте матеріал поточного рівня і не робите елементарних помилок.

Відповідальність за результат ділиться порівну між викладачем і студентом. Якісна підготовка уроків з боку вчителя і серйозний підхід до навчання з боку студента — запорука успіху. Сам же формат навчання мало на що впливає. 

Як налаштуватися на навчання

Колектив — страшна сила. Коли бачиш, що всі навколо працюють, часто хочеться і самому долучитися до цього процесу.

Все змінюється, коли навколо нікого немає. Так, десь там, на іншому кінці міста або країни є викладач і інші студенти. Але тут, де перебуваєте ви, немає нічого і нікого, ну може, крім кота або собаки. Ваші родичі або друзі зайняті своїми справами, можливо, куди більш цікавими, ніж навчання. А вам доводиться дивитися в монітор і намагатися сфокусуватися на ході уроку і незрозумілих Conditionals.

Ситуація складна, але не безнадійна.

В першу чергу, візуалізуйте результати свого навчання. Зараз важко сказати, що саме вам принесе англійська, адже поки що вона приносить тільки постійні виправлення від викладача і домашні завдання. Але повірте, ці випробування того варті. Без перебільшень: автор статті іноді з жахом згадує довгі вечори, коли їй доводилося зубрити купу нових слів і робити однотипні вправи на відпрацювання граматичних конструкцій. Зате згодом знання англійської не раз виручали її в поїздках за кордон.

Уявіть, що через півроку ви отримаєте підвищення, бо розширите спектр своїх можливостей завдяки англійській. Спілкування з іноземними клієнтами вже через кілька місяців перестане бути для вас стресом. Через рік ви з початкового рівня підтягнеться до В2 і зможете вступити в іноземний ВНЗ. А як круто буде дивитися фільми і серіали без перекладу і розуміти тонкі жарти і гру слів? Думайте про те, що вам дасть англійська і чому ви взагалі почали її вчити. Тільки знаючи конкретну мету ви зможете знайти стимул до навчання.

Також важливо домовитися з усіма — і з собою в першу чергу — що такі 1,5-2 години ви будете з головою занурені тільки в навчання. Ніяких термінових дзвінків, ніяких питань типу «А що ти хочеш на вечерю?», Ніяких особистих драм — тільки English. На час заняття нехай вашої найбільшої драмою буде різниця між Present Perfect і Past Simple. Якщо ж відчуваєте, що зовсім не налаштовані на навчання — краще скасуйте або перенесіть заняття.

Англійська — це не завжди про веселощі і релакс, часто тут потрібно серйозно попрацювати.

Необхідний мінімум обладнання

Для онлайн-уроків ваш мінімум обладнання складається з якісного Інтернету та будь-якого девайсу — ПК, ноутбуку, планшету або смартфону.

Онлайн-заняття проводяться на платформі типу Zoom, Skype або Google Classes. Перед заняттям ви отримуєте посилання, переходите за ним і чекаєте, поки викладач почне урок. У випадку зі Skype ви просто заходите у встановлений застосунок, в призначений час викладач дзвонить всім студентам і підключає їх до конференції.

Гарне Інтернет-з’єднання важливо, адже постійно зависла картинка або затримка звуку сильно діє на нерви і вже точно ніяк не сприяє вашим бажанням вчитися. Тому подбайте про технічні моменти на зразок цього.

Деякі курси пропонують онлайн-платформи як для занять, так і для виконання домашніх завдань або для додаткової практики. Це дуже зручно і корисно для вашого прогресу у вивченні англійської. Тож якщо є така можливість — обов’язково скористайтеся нею.

На дистанційних заняттях вам навряд чи знадобляться надруковані підручники — у всіх сучасних посібників є цифрові версії. А письмові завдання і диктанти трансформувалися в онлайн-вправи і набір тексту на комп’ютері.

Що, до речі, дуже зручно.

Наші рекомендації

Локдаун — не час згортатися в клубочок і ліниво переглядати старі серіали або відео на YouTube. У наших силах використовувати цей період в своїх інтересах і відкрити для себе масу можливостей.

Майже всі школи пропонують онлайн-формат навчання англійської. Так чому б не виконати обіцянку, яку ви даєте собі вже котрий рік, і нарешті не заговорити англійською, як рідною?

Підберіть курси, які найбільш відповідають вашим інтересам і потребам. Якщо вас бентежить необхідність витрачати час на домашні завдання або хочеться якомога швидше почати говорити англійською — придивіться до методу Callan, який, завдяки інтенсивній програмі, спокійно обходиться без додаткових завдань додому і повністю будується на практиці розмовних навичок. Завдяки цьому методу, тисячі людей по всьому світу заговорили англійською і позбулися мовного бар’єру, який заважав їм комфортно спілкуватися з іноземцями.
В Україні навчання за Callan-методом проводить Smile School.

Якщо ж ваш рівень дозволяє обійтися без курсів, вибирайте самонавчання. Знайдіть англомовного співрозмовника, читайте книги і газети англійською, дивіться фільми і слухайте подкасти. Починаючи з Upper-Intermediate (B2) ваша головна задача — підтримувати рівень і прагнути поліпшити його. А ресурси на кшталт Netflix, BBC та Cambridge готові вам в цьому допомогти.

Ви знаєте, що робити.

Практика англійської мови: участь в конференціях та семінарах англійською

Маленький квест: збираємо асоціації до вивчення англійської.

Ось наші варіанти:

Щось не дуже надихає.

Насправді практика англійської мови може бути куди більш цікавою та корисною. Крім популярних прийомів, на кшталт читання книг або перегляду серіалів англійською, ми знаємо ще один спосіб поліпшити свої знання мови.

Сьогодні поговоримо про участь в конференціях, майстер-класах, семінарах і тренінгах, які проводяться англійською.

Пристебніться: на вас чекає захоплююча подорож із зупинками в найзначущих місцях 😉

Зупинка 1. Що дає участь в англомовних івентах

Практика англійської мови — не єдиний бонус, який ви отримуєте від заходів англійською. Ми відразу нарахували 4 — і це ще не все!

Бонус 1. Англомовні заходи — прекрасна можливість винести свої знання за межі класної кімнати і отримати практику живого спілкування. Ви вже звикли до викладача і своїх одногрупників і, в принципі, розумієте їх майже без проблем. А як щодо нових людей з іншого манерою мовлення? 

Завжди корисно послухати інші акценти і спробувати зав’язати діалог англійською в режимі реального часу. Впевнені, вам самим цікаво, скільки інформації ви зможете зрозуміти. Не потрібно думати, що анітрохи — у вас за плечима години практики на заняттях, тонна вивчених слів і старання викладача. Невже це все даремно? 😉

Бонус 2. Прослуховування лекцій англійською корисно впливає на сприйняття усного мовлення. Ми знаємо, на початку складно зрозуміти, що говорить спікер. Але коли первинний шок проходить, ви вже більш вільно розумієте думки, які вам хочуть донести. А якщо ви ще й замітки будете робити — взагалі ціни вам не буде.

Бонус 3. Ви знайомитеся з новими людьми. Це дозволить розширити кругозір, поспілкуватися з однодумцями і відчути себе більш впевнено. Далеко не всі учасники івентів виросли на батьківщині The Beatles і бездоганно говорять англійською. Тому розслабтеся і отримуйте задоволення від обміну інформацією.

Бонус 4. Ось тепер дійшли і до цього пункту: заходи — це хороша практика англійської мови. Прослуховування лекції, спілкування з новими людьми, читання листівок і брошур позитивно відображаються на вашому рівні. Ви поборюєте страх заговорити англійською, рятуєтеся від мовного бар’єру і природним чином розвиваєте навички аудіювання і говоріння. Схожим чином працює і метод Callan. Інтенсивна методика і додаток Callan Method значно прискорюють прогрес і дозволяють швидше влитися в англомовне середовище.

Зупинка 2. Що потрібно для участі

В першу чергу — бажання і чітка мета.

База англійської, звичайно, зіграє вам на руку. Але в залежності від мети, ви можете взяти участь в конференції навіть якщо тільки починаєте вчити англійську.

Професійні івенти, як правило, націлені на підвищення кваліфікації. Тож якщо ви відвідуєте заходи від імені вашої компанії, ви повинні винести знання, що надалі стануть вам у нагоді. А може, і поділитися власними знаннями і досвідом. В такому випадку, додаткова практика англійської мови не завадить. Заняття з викладачем допоможуть вам розговоритися і поповнять ваш лексичний і граматичний арсенал. Якщо івент зовсім скоро, а часу їздити після роботи на курси немає, ви можете вибрати онлайн-навчання англійської

Якщо ж ви — активна людина і просто хочете подивитися, що в світі нового, не бійтеся брати участь в івентах навіть з низьким рівнем англійської. Так ви отримаєте шикарну практику сприйняття мови на слух з усіма нюансами типу акцентів і швидкого темпу мовлення. До того ж, ви зможете повчитися розбирати, що там говорять люди. Гарантуємо: на англомовному заході на вас чекає маса цікавого і корисного.

Говорячи про організаційні моменти, потрібно враховувати деталі івенту. Деякі заходи безкоштовні і тривають пару годин (наприклад, той же Speaking Club). Інші проводяться за гроші та тривають кілька днів. Як правило, для безкоштовних івентів потрібна попередня реєстрація. Для платних доведеться купувати квиток заздалегідь або ж оплачувати участь на вході. Але враховуйте маленький нюанс: оплата на вході буде дорожче.

Зупинка 3. Як знайти тематичні івенти

Якщо просто вбити в Google фразу «Семінари англійською в Києві», ви побачите масу варіантів відповідно до інтересів. Тренінги для вчителів, вебінари з технічної англійської, практика англійської мови в розмовних клубах, навчальні семінари з ділової англійської.

Деякі сайти роблять добірку всіх заходів англійською, які повинні відбутися в Києві. Наприклад, ось цей ресурс.

Слідкуйте за афішею. Журнали та соцмережі роблять анонси різний міжнародних заходів. Якщо ви цікавитеся модою, у вересні відбудеться конференція Vogue UA Fashion & Business 2021. Якщо ваша сфера інтересів — IT, 5 червня пройде конференція JavaScript fwdays 21. Не бачите жодних анонсів у стрічці новин — не лінуйтеся гуглити, спираючись на свої власні або професійні інтереси.
Маленький лайфхак: запити англійською на кшталт ‘Conference 2021 in Ukraine’ дають більше результатів.

Зараз більшість івентів проходять онлайн, тому ви можете брати участь в крутих заходах без необхідності їхати до великих міст.

Ми рекомендуємо

Вивчення популярних структур і постійна практика англійської мови — Smile School допоможе нарешті заговорити англійською!

Метод Callan — це постійне відточування навичок говоріння, що дозволяє в короткі терміни подолати мовний бар’єр. Навіть якщо ви вчите англійську з нуля, вже після перших занять ви зможете самостійно використовувати прості фрази в розмові, не вдаючись при цьому до зубріння. 

Інтенсивна методика залучить до розмови навіть найскромніших студентів, які звикли відсиджуватися в куточку. На Callan-заняттях абсолютно всі беруть активну участь і отримують достатньо уваги від викладача.

Float like a butterfly.

Sting like a bee.

Speak English like a native.

Подорожі зі знанням англійської мови та без нього

Уявити щасливе і насичене життя без подорожей майже неможливо. Карантин трохи стер з пам’яті це хвилююче передчуття поїздки та метушню під час зборів. Хай там як — ми все ще ніжно любимо їздити за кордон і відкривати для себе нові місця.

Зараз ситуація трохи покращилася, і поїздки за кордон поступово повертаються в наше життя. Хтось не може довго всидіти на місці і прагне подорожувати якомога частіше. Для когось поїздки — це частина ділової рутини. І в тому, і в іншому випадку знати англійську просто необхідно.

У цій статті ми розберемо, чому ваші подорожі зі знанням англійської мови стануть значно продуктивніше і яскравіше, а також поділимося порадами, як можна поліпшити свій рівень.

Поїхали!

Занурення в культуру

Щоб краще зрозуміти всю картину, давайте віддзеркалимо ситуацію.

Англієць Джон планує приїхати до Києва, щоб дізнатись більше про українську культуру. Він звертається в турагентство, бронює квитки і наймає англомовного гіда. А гід, швидше за все, покаже Джону найбільш банальні місця, які давно вже стали меккою туристів. В цій ситуації наш англієць навряд чи зможе глибоко зануритися в атмосферу міста, познайомитися з жителями столиці і на кілька днів відчути себе справжнім українцем.

Подорожі зі знанням англійської мови відкривають нереальні можливості перед вами як туристом. Вам не потрібен перекладач, щоб показати і розказати про знакові місця міста. Ви не залежите від думки і програми гіда і можете відправитися в будь-який заклад, музей, театр чи парк.

Крім цього, ви можете познайомитися з кимось із місцевих і послухати їхні розповіді, яких точно не буде в програмі екскурсій. Знання англійської допомагає зануритися в колорит і культуру країни з головою, а це — класний досвід, який формує особистість.

Крім класичних розваг, подорожі зі знанням англійської мови дозволяють краще пізнати корінних жителів міста. А вони, в свою чергу, можуть розповісти вам про секретні пам’ятки, які недоступні звичайному туристу.

Свобода планування зі знанням англійської

Володіючи англійською мовою, ви можете серйозно економити на послугах турагентства. Звісно, вам доведеться виконати більше роботи: знайти готель, забронювати номер, побудувати маршрут, дізнатися про те, як краще переміщатися по місту. Але ж ви своїми руками створюєте подорож з урахуванням всіх деталей. 

Подорожі зі знанням англійської мови надають унікальну можливість: замість броні номера в якомусь готелі чи хостелі ви можете орендувати кімнату або квартиру безпосередньо у місцевого жителя. Це набагато дешевше і більш пізнавально, ніж безлика кімната готелю. Деякі місцеві готові поселити туристів у своїй домівці взагалі безкоштовно. Так ви не тільки серйозно економите, але й повноцінно занурюєтеся в життя в іноземному місті. Місцеві можуть розповісти вам багато цікавого, пригостити національними стравами і прокачати ваш рівень володіння англійською мовою. Погодьтеся, в готелях такого точно не дочекаєшся 🙂

Якщо ви відправляєтеся в поїздку самостійно, вам доведеться ретельно продумати маршрут. Особливо це стосується тих туристів, які їдуть в іншу країну на кілька днів. У разі якщо ви не переслідуєте мету просто валятися в кімнаті або на пляжі і нічого не робити, вам потрібно побудувати маршрут так, щоб встигнути побачити всі визначні пам’ятки за короткий термін. Подумайте, як ви будете їхати, які види транспорту будете використовувати, які відстані між усіма місцями, що ви хочете відвідати. Щоб спростити собі життя, можете використовувати програми на кшталт Wanderlog Trip Planner, де можна на мапі відзначити всі крапки і побудувати найкоротший маршрут. Подорожі зі знанням англійської мови — це шанс подивитися ті пам’ятки, які цікаві саме вам.

Знання англійської також значно полегшить походи в кафе і магазини. Ви без проблем зможете зробити собі замовлення, запитати поради в офіціанта або продавця-консультанта, не боячись, що вам продадуть щось не те.

І наостанок — ви позбавляєтесь страху загубитися в незнайомому місті. Знаючи англійську, ви завжди можете звернутися до перехожих і запитати як дістатися до потрібної вам локації.

Який рівень англійської необхідний

Щоб подорожувати без гіда і турагентства, ваша англійська повинна бути як мінімум на рівні міцного середнячка — Intermediate (B1). У реальному житті іноземці часто не використовують складні конструкції та часи. Однак є інша складність — занадто швидкий темп мовлення. Вам потрібно не просто встигати за ходом їх думок, а й розуміти більшу частину виразів, які вживають носії. 

Щоб бути завжди у формі, ми радимо взяти собі за звичку слухати подкасти або дивитися серіали/фільми англійською. Так ви потренуєте своє сприйняття мови на слух, звикнете до швидкого мовлення і зможете спокійніше сприймати все, що вам говорять англомовні співрозмовники. Крім цього, ви можете встановити собі додаток з вивчення англійської та присвячувати хоча б 10-15 хвилин практиці мови. Наприклад, додаток Callan Method містить вправи на запам’ятовування слів і граматичних конструкцій, дозволяє працювати над вимовою і слухати аудіоверсії підручників.

Якщо ж ви переслідуєте мету вивчити культуру чи історію міста, зблизитися з місцевими жителями і зануритися в їхнє повсякденне життя, вам не обійтися без рівня В2 — вище середнього. Так ви зможете бути з місцевими практично на одній хвилі, з комфортом брати участь в їхніх заходах і відчути себе справжнім жителем цього міста.

Ми рекомендуємо

Щоб подорожі зі знанням англійської мови були комфортними, ваш English завжди повинен бути в тонусі. Додаткова практика мови повинна стати частиною вашої повсякденної рутини. А підвищити рівень вам допоможуть курси англійської мови.

Ми радимо віддавати перевагу курсам, які викладають за комунікативною методикою. Так ви швидше зможете «розговоритися»‎, побороти мовний бар’єр.

Smile School — перша сертифікована школа, яка викладає за методом Callan. Цей інтенсивний розмовний метод дозволяє прискорити прогрес у вивченні мови завдяки повному зануренню в мовне середовище. Уже з першого заняття студенти говорять тільки англійською, навіть якщо до цього ніколи її не вчили. Викладач презентує фрази і конструкції англійською, а потім допомагає студентам застосовувати їх в реальній розмові.

В Smile School ви знайдете ранкові, денні і вечірні курси. Для тих, хто не може приїжджати в наш офіс, ми пропонуємо вивчення англійської онлайн.

Стандартний курс, інтенсив або бізнес-англійська — з Callan Method ви вивчите мову в два рази швидше в порівнянні з класичною методикою.

Learn English and travel with joy!

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської: вибрати не можна прогадати

Робота в одній компанії протягом багатьох років поступово стає рідким явищем. Для мілленіалів і зумерів не змінювати робоче місце більше 3-х років — це щось на грані фантастики. І це зрозуміло: можливостей зараз багато, часу на все мало, а спробувати себе в різних ролях хочеться.

Молоде покоління більш гнучке в питанні зміни роботи. Для старших людей складніше зважитися на зміни. Однак є умови, які, хоча б на декілька хвилин, змушують задуматися про пошук роботи в іноземній компанії. Як мінімум — це більш висока ставка, як максимум — переїзд в іншу країну.

Виникає дилема: залишитися і будувати кар’єру в українській компанії або наважитися на співпрацю з іноземцями?

Давайте розбиратися.

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської

Улюблене питання деяких рекрутерів — «Ким ви бачите себе через 5-10-20 років?» Це допомагає їм оцінити ваші амбіції та прикинути, наскільки довго ви плануєте залишатися в їх компанії. Адже замість того, щоб постійно займатися виснажливим пошуком кандидата на одну і ту ж посаду, компанії вигідно втримати вже працюючого в них фахівця.

З цієї причини хороші компанії забезпечують професійний розвиток своїх співробітників: курси, тренінги, завдання, які кидають виклик. Все це не дозволяє потонути в рутині і задуматися про звільнення. Але іноді співробітник може «перерости» свою посаду. Йому стає тісно в рамках старої компанії, хочеться якихось випробувань для професійного розвитку. Доводиться робити вибір: кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської. Іншими словами, залишатися в зоні комфорту або брати себе в руки і рухатися далі, до нових вершин. Наприклад, першою вершиною може стати ділова англійська, вивчення якої точно стане в нагоді у бізнес-середовищі.

Буває і так: іноземні компанії можуть запримітити хороших фахівців і спробувати їх переманити. Найчастіше подібні історії трапляються в сфері IT, але це актуально і для інших професій. Однак перехід в зарубіжну компанію тягне за собою ряд труднощів, з якими не всі можуть впоратися. Крім знання мови, потрібно враховувати різницю менталітетів, чітку і структуровану організацію робочого процесу, необхідність вчитися кожен день.

Хоча переход на кращу роботу зі знанням англійської — це стрес, новий досвід може кардинально поміняти бачення подальшої кар’єри і значно збільшити список можливостей. Тож якщо ви ще міркуєте, що краще — кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — подумайте про те, що робота з іноземними компаніями дає можливість отримати зовсім інший досвід, оцінити інші умови і розширити свій кругозір. І ще — дістається ця можливість не всім.

Переваги нової роботи в іноземній компанії

Припустимо, ви отримали оффер з іноземної компанії та вирішили погодитися на роботу. Що ж ви отримуєте?

По-перше, якщо ви влаштовуєтеся в міжнародну компанію, у вас буде офіційна стабільна зарплата з приємним бонусом — прив’язкою до долара. Якщо говорити про фріланс, доведеться опустити момент зі стабільністю та офіційним працевлаштуванням. Однак тут є інший бонус: ви самі оцінюєте свою роботу і час.

По-друге, іноземні компанії піклуються про комфорт своїх співробітників. У вас буде страховка, гарантована оплачувана відпустка, лікарняні. З одним «але»: ви повинні дотримуватися всіх вимог корпоративної культури і успішно виконувати робочі завдання. Піти на 2-годинний обід, відпроситися на годину раніше або безкарно зробити завдання пізніше дедлайну не вийде.

По-третє, у вас буде потенціал для кар’єрного зростання. Кожен співробітник іноземної компанії повинен зробити себе самостійно, без допомоги родичів або друзів. Тому якщо ви хочете просунутися по службі, доведеться показати, чого ви варті та які корисні ідеї можете запропонувати. Однак є і неприємна новина: у мігрантів рідко виходить отримати ключову керівну посаду, оскільки найчастіше керівництво складається безпосередньо з корінних жителів країни.

Для професійного розвитку своїх співробітників компанії забезпечують різні навчальні заходи, що дозволяє триматись в тонусі і бути в курсі останніх трендів своєї професії.

Ну і, звичайно, не можна промовчати про перспективу відвідати іншу країну, а може, і переїхати туди назавжди. Цей пункт, мабуть, найбажаніший для багатьох кандидатів.

Переваги роботи і зростання у вітчизняній компанії

Українські компанії намагаються не поступатися закордонним. Багато з них, особливо молоді, переймають цінності і способи організації робочого процесу в іноземних компаній. Так, українські компанії надають можливість зростати і розвиватися в професійному плані, проводячи тренінги, семінари та конференції. У багатьох компаніях є внутрішні курси, де співробітники можуть, наприклад, безкоштовно вивчати англійську. Деякі організовують індивідуальні уроки англійської для керуючих посад.

Безперечною перевагою роботи у вітчизняній компанії є менталітет. Тут все знайоме, рідне і зрозуміле. Корпоративні правила практично ніколи не викликають здивування. При гострій необхідності ви можете відпроситися у керівника ненадовго відлучитися з роботи або піти трохи раніше. Ви можете без проблем відмовитися від участі в корпоративному заході, якщо вам не хочеться туди йти.

Офіційне працевлаштування в українській компанії забезпечує вам стабільну зарплату двічі на місяць. Ви отримуєте робочий стаж, а значить, забезпечуєте собі пенсію. Втім, з огляду на її розмір, для багатьох людей це такий собі плюс.

У більшості випадків українські компанії не заважають просуванню кар’єрними сходами. Дійсно хороший фахівець може пробитися на керівні посади. Так, подекуди працює правило скляної стелі або просування через родичів, але це зовсім інша історія.

Працюючи в українській компанії, ви можете повністю зосередитися на роботі, не переживаючи за свій рівень володіння англійською мовою. Так як документація і робочий процес повністю на рідній мові, час на оформлення звітів менше, а ризик зробити помилку значно знижується.

Який рівень англійської необхідний для роботи в іноземній компанії

Якщо при виборі «Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської» ви переживаєте, що вам не вистачить рівня для другого варіанту, можемо вас заспокоїти. Знайти роботу в закордонній компанії можна і з рівнем Elementary. Деякі іноземні роботодавці готові співпрацювати з фахівцями вузької галузі, навіть якщо їхні знання англійської обмежуються парою фраз. До таких фахівців відносяться розробники, тестувальники, бухгалтери, аналітики.

Середній рівень Intermediate вимагається від фахівців, які збирають інформацію в Інтернеті, працюють з технічною документацією, складають прості тексти для звітів або в рамках інших завдань. Це інженери, верстальники, системні адміністратори, менеджери, маркетологи, SEO-фахівці.

Високий рівень володіння англійською мовою (Upper-Intermediate та Advanced) — велика перевага, завдяки якій деякі роботодавці можуть закрити очі на брак досвіду в певній сфері. Вільне володіння англійською необхідно для людей, що спілкуються з клієнтами, ведуть переговори, створюють професійні тексти, керують робочими процесами. Це вчителі, менеджери з продажу, керівники відділу маркетингу, копірайтери, SMM-спеціалісти, перекладачі, піарники, менеджери проектів.

Якщо ваша кандидатура сподобалася, і у вас запланована співбесіда, потрібно підготуватися, щоб вразити рекрутера. Підвищити рівень в максимально стислі терміни допоможе інтенсивне вивчення англійської. Ви зможете освіжити в пам’яті все, що знали, заповнити прогалини і вивчити нові слова і конструкції для більш впевненої презентації.

Висновки

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — складне питання, особливо якщо ви не дуже полюбляєте зміни. Залишати зону комфорту заради абстрактних досягнень завжди складно. Однак фахівець залишається хорошим тільки до тих пір, поки йому є куди рости. І перехід в іноземну компанію може стати логічним витком вашої кар’єри.

Як знайти роботу з англійською мовою

Яка головна мотивація майже всіх, хто вивчає англійську?

Авжеж надія на нові відкриття і досягнення!

Бажання змінити життя на краще змушує прокинатися раніше вранці, щоб встигнути на заняття. Воно ж вимагає затриматися на годину-другу після роботи, щоб розібратися в тонкощах англійської граматики і попрацювати з новою лексикою. 

Зараз ми не будемо казати про людей, для яких курси — це своєрідне хобі. Всіх інших студентів можна поділити на дві категорії:

Враховуючи сучасні реалії, англійська мова — обов’язковий пункт для професійних звершень і швидкого кар’єрного зростання. 

Ця стаття буде корисною для людей, які вивчають англійську саме заради ділових цілей. Ми розповімо про те, як знайти роботу з англійською мовою, скільки часу займає навчання і дамо зрозуміти, чи варто воно того взагалі.

Поїхали!

Робота для англомовних фахівців

Людині, який ламає голову над тим, як знайти роботу з англійською мовою, в першу чергу потрібно визначитися, які роботи взагалі вимагають міцне знання мови.

Відразу питання: можете назвати найбільшу сферу, куди без знання англійської ну ніяк не можна? А ось і не IT, а наука та освіта!

Складно уявити людину з початковим рівнем, яка викладає англійську. Так, ми розуміємо, що в житті можна побачити різне. Але погана та позиція, яка «У молодшій школі можна вести уроки і з рівнем Elementary». 

Учитель англійської — це саме та робота, де потрібне знання англійської мови, а не голі факти з методики викладання. Ви навряд чи стали б довіряти своє здоров’я лікарю, який знає хіба що загальні способи лікування, типу чаю з лимоном. Ви не стали б довіряти фінанси бухгалтеру, який тільки вміє оперувати кількома термінами. Чим вчитель гірше? 🙂

Те ж саме відноситься і до перекладача — синхронного або письмового, і до вченого, який повинен відвідувати міжнародні конференції, щоб професійно розвиватись. 

Наступна сфера роботи з англійською мовою — закупівлі. Це аналітики, бізнес-маркетологи, менеджери, що працюють з клієнтами. Причина прозора: багато компаній виходять на міжнародний рівень, а значить, співробітники взаємодіють із іноземними клієнтами, отже їм потрібно вміти пояснюватися зрозуміло і доступно.

Англійська — невід’ємна частина сфери туризму, маркетингу, економіки. Вона розширює список можливостей для моделей, фітнес-тренерів, секретарів і бухгалтерів.

Нарешті ми добралися і до неї: найпопулярніша робота, де потрібна англійська мова пов’язана з інформаційними технологіями. Така картина склалася через те, що тренди IT приходять до нас із заходу. Відповідно, щоб бути в курсі новинок, необхідно багато працювати з англомовними ресурсами. Неважливо, чи працюєте ви тестувальником, senior-розробником або PM’ом. Всі професії IT-сфери вимагають знання англійської в тій чи іншій мірі. А ось про це поговоримо нижче.

Про вимоги до знання англійської для роботи

Вимоги до рівня знань для роботи з англійською мовою висувають компанії та диктують посади, тому потрібний рівень буде відрізнятись. 

Говорячи про IT, можна виділити таку закономірність.
Для верстальників, веб-, графічних і гейм-дизайнерів, як правило, достатньо рівня A2 (pre-intermediate).
Для QA-фахівця, системного адміністратора і більшості розробників вистачає рівня B1 (intermediate).
Від тімліду, менеджерів і бізнес-аналітиків вимагається рівень В2 (upper-intermediate) і вище, адже вони ведуть комунікацію з замовниками, більшість з яких — англомовні. Майже всі IT-компанії організовують для своїх співробітників корпоративні курси або індивідуальні заняття з англійської.

Якщо ми кажемо про вчителів, то їх рівень англійської має бути В1 і вище. В елітних школах, ліцеях та спеціалізованих навчальних закладах мінімальний потрібний рівень — В2. Для викладання у ВНЗ потрібно мати рівень С1-С2 (Advanced).

Викладачеві, який думає, як знайти роботу з англійською мовою і високою зарплатою, варто звернути увагу на певні тести: TKT, CELTA, DELTA, TESOL. Хороші результати допоможуть не тільки вийти на абсолютно новий рівень і значно підвищити цінник на свої послуги, але й отримати можливість знайти роботу за кордоном.

Рівень англійської в професіях, що ведуть бізнес-комунікацію безпосередньо із зарубіжними клієнтами, повинен бути мінімум В2. А ось для салонів краси, ресторанів, будівельного бізнесу та інших сфер обслуговування задовільними будуть і рівні А2-В1.

Дізнатися рівень англійської допоможуть діагностичні тести. Англійська для роботи швидко вчиться на курсах, а починаючи з рівня В1 — самостійно, з використанням онлайн-ресурсів. Якщо ж умови склалися так, що у вас небагато часу для підвищення рівня, обирайте експрес-навчання англійській мові.

Де шукати роботу тим, хто знає іноземну мову

Отже, зі сферою ми визначились. Наступним кроком потрібно розібратися, як знайти роботу з англійською мовою. Очевидний хід — вбити запит в Google — спрацьовує не завжди, бо зазвичай ми недостатньо чітко формулюємо цей самий запит. «Англійська мова вакансії» забезпечить нам цілий ряд пропозицій: від заробітчанина до топ-менеджера IT-компанії. 

Додайте конкретики. Якщо ви — бухгалтер і плануєте перейти в іншу компанію, де English is a must, так і пишіть: «Вакансія бухгалтер з англійською». Якщо ж ви вирішили відразу вбивати запит англійською, уникайте фрази ‘open vacancy’, бо це означає «вільне місце в мотелі».

Щоб ви не ламали голову як знайти роботу з англійською мовою, пропонуємо вашій увазі кілька професійних ресурсів:

  1. LinkedIn. Лідер списку і популярний ресурс для пошуку роботи, особливо в сфері IT. 
  2. Dice. Ще один ресурс для айтішників, який, крім вакансій, пропонує корисну інформацію для професійного розвитку.
  3. Indeed. Вакансії з Великобританії для різних професій. Можна відфільтрувати вакансії за такими критеріями: хто розмістив (кадрове агентство або безпосередньо роботодавець), ставка, тип роботи, локація.

Як отримати роботу в компаніях, де широко використовується англійська мова

Їдемо далі. Як знайти роботу з англійською мовою ми приблизно розібралися.

А що тепер?

В першу чергу, вам потрібно добре підготувати своє резюме. Хоча це і очевидно, але все ж таки ми ще раз проговоримо: резюме та супровідний лист (cover letter) повинні бути англійською. Необхідно підготувати резюме конкретно під кожну вакансію, щоб полегшити життя рекрутеру і прискорити його відповідь.

Приклад. Якщо ви подаєте заявку на позицію Екскурсовода, не вказуйте через кому, що ви б також не відмовилися від роботи Менеджера з продажу, перекладача чи оператора call-центру.

Не вказуйте занадто багато інформації, яка не має цінності для конкретної вакансії, але вкажіть повну картину своєї кар’єри. Навіть якщо ви вже працювали на схожій посаді в далекому 2015-му, а потім ваш кар’єрний шлях пішов зовсім в інший бік, все одно вкажіть місця роботи і посади за останні роки. Інакше виникне логічне запитання: чим ви займалися весь цей час?

Перед співбесідою намагайтеся заспокоїтися. Для цього складіть список приблизних питань від роботодавця і спробуйте на них відповісти. Напишіть і вивчіть інформацію про себе англійською. Це додасть вам впевненості і зменшить кількість помилок у мовленні.

Розслабтеся. Проблема як знайти роботу з англійською мовою — взагалі не проблема, а мета. Зосередьтеся на своїх навичках, попрактикуйтесь говорити англійською і не сумнівайтеся в своїх силах. Зрештою, це всього лише співбесіда, такий досвід вже був у вашому житті. Тож що ви там не бачили? 😉

Lifestories: за який термін реально прийти до В1

Думаємо, вже більш-менш зрозуміло як знайти роботу з англійською мовою і щасливо попрямувати до кращого життя. Зрозуміло, що ваш рівень англійської повинен бути не нижче Intermediate. Мимоволі спадає на думку: скільки ж часу піде на вивчення мови, особливо якщо вчити англійську з нуля?

Маленький лайфхак: проходження курсу бізнес-англійської скорочує час, який потрібний для прокачування ваших знань. Ділова англійська спрямована на вивчення тем, без яких не обійтися в роботі. Ви розбираєте граматичні конструкції для бізнес-комунікації, структуру листів, запам’ятовуєте бізнес-слова і вирази. Шлях з нуля і до середнього рівня на такому курсі зазвичай займає близько року. За умови, що ви регулярно займаєтеся тричі на тиждень і отримуєте багато практики, цей термін скорочується до 6-7 місяців.

Якщо ж терміни горять, і все горить, і ви хочете вивчити англійську ще швидше, вам підійде експрес-навчання англійській мові. Це інтенсивний курс, від якого у вас, швидше за все, будуть кипіти мізки, але обіцяємо: результат того вартий. Ви будете займатися 4-5 разів на тиждень по 1,5-4 години, в залежності від курсів. Додаткова практика у вигляді домашніх завдань та інших видів діяльності також є обов’язковою. Експрес-навчання дозволить підняти свій рівень з нуля до В1 місяці за 3-4. Авжеж, за умови, що ви будете займатися.

Вивчення англійської — невід’ємна частина успішної кар’єри. Це інтернаціональна мова, який відкриває нові перспективи і можливості. Тож нехай навчання — складний і виснажливий процес. Будьте впевнені: цей внесок в себе обов’язково окупиться.