Практика англійської мови: участь в конференціях та семінарах англійською

Маленький квест: збираємо асоціації до вивчення англійської.

Ось наші варіанти:

Щось не дуже надихає.

Насправді практика англійської мови може бути куди більш цікавою та корисною. Крім популярних прийомів, на кшталт читання книг або перегляду серіалів англійською, ми знаємо ще один спосіб поліпшити свої знання мови.

Сьогодні поговоримо про участь в конференціях, майстер-класах, семінарах і тренінгах, які проводяться англійською.

Пристебніться: на вас чекає захоплююча подорож із зупинками в найзначущих місцях 😉

Зупинка 1. Що дає участь в англомовних івентах

Практика англійської мови — не єдиний бонус, який ви отримуєте від заходів англійською. Ми відразу нарахували 4 — і це ще не все!

Бонус 1. Англомовні заходи — прекрасна можливість винести свої знання за межі класної кімнати і отримати практику живого спілкування. Ви вже звикли до викладача і своїх одногрупників і, в принципі, розумієте їх майже без проблем. А як щодо нових людей з іншого манерою мовлення? 

Завжди корисно послухати інші акценти і спробувати зав’язати діалог англійською в режимі реального часу. Впевнені, вам самим цікаво, скільки інформації ви зможете зрозуміти. Не потрібно думати, що анітрохи — у вас за плечима години практики на заняттях, тонна вивчених слів і старання викладача. Невже це все даремно? 😉

Бонус 2. Прослуховування лекцій англійською корисно впливає на сприйняття усного мовлення. Ми знаємо, на початку складно зрозуміти, що говорить спікер. Але коли первинний шок проходить, ви вже більш вільно розумієте думки, які вам хочуть донести. А якщо ви ще й замітки будете робити — взагалі ціни вам не буде.

Бонус 3. Ви знайомитеся з новими людьми. Це дозволить розширити кругозір, поспілкуватися з однодумцями і відчути себе більш впевнено. Далеко не всі учасники івентів виросли на батьківщині The Beatles і бездоганно говорять англійською. Тому розслабтеся і отримуйте задоволення від обміну інформацією.

Бонус 4. Ось тепер дійшли і до цього пункту: заходи — це хороша практика англійської мови. Прослуховування лекції, спілкування з новими людьми, читання листівок і брошур позитивно відображаються на вашому рівні. Ви поборюєте страх заговорити англійською, рятуєтеся від мовного бар’єру і природним чином розвиваєте навички аудіювання і говоріння. Схожим чином працює і метод Callan. Інтенсивна методика і додаток Callan Method значно прискорюють прогрес і дозволяють швидше влитися в англомовне середовище.

Зупинка 2. Що потрібно для участі

В першу чергу — бажання і чітка мета.

База англійської, звичайно, зіграє вам на руку. Але в залежності від мети, ви можете взяти участь в конференції навіть якщо тільки починаєте вчити англійську.

Професійні івенти, як правило, націлені на підвищення кваліфікації. Тож якщо ви відвідуєте заходи від імені вашої компанії, ви повинні винести знання, що надалі стануть вам у нагоді. А може, і поділитися власними знаннями і досвідом. В такому випадку, додаткова практика англійської мови не завадить. Заняття з викладачем допоможуть вам розговоритися і поповнять ваш лексичний і граматичний арсенал. Якщо івент зовсім скоро, а часу їздити після роботи на курси немає, ви можете вибрати онлайн-навчання англійської

Якщо ж ви — активна людина і просто хочете подивитися, що в світі нового, не бійтеся брати участь в івентах навіть з низьким рівнем англійської. Так ви отримаєте шикарну практику сприйняття мови на слух з усіма нюансами типу акцентів і швидкого темпу мовлення. До того ж, ви зможете повчитися розбирати, що там говорять люди. Гарантуємо: на англомовному заході на вас чекає маса цікавого і корисного.

Говорячи про організаційні моменти, потрібно враховувати деталі івенту. Деякі заходи безкоштовні і тривають пару годин (наприклад, той же Speaking Club). Інші проводяться за гроші та тривають кілька днів. Як правило, для безкоштовних івентів потрібна попередня реєстрація. Для платних доведеться купувати квиток заздалегідь або ж оплачувати участь на вході. Але враховуйте маленький нюанс: оплата на вході буде дорожче.

Зупинка 3. Як знайти тематичні івенти

Якщо просто вбити в Google фразу «Семінари англійською в Києві», ви побачите масу варіантів відповідно до інтересів. Тренінги для вчителів, вебінари з технічної англійської, практика англійської мови в розмовних клубах, навчальні семінари з ділової англійської.

Деякі сайти роблять добірку всіх заходів англійською, які повинні відбутися в Києві. Наприклад, ось цей ресурс.

Слідкуйте за афішею. Журнали та соцмережі роблять анонси різний міжнародних заходів. Якщо ви цікавитеся модою, у вересні відбудеться конференція Vogue UA Fashion & Business 2021. Якщо ваша сфера інтересів — IT, 5 червня пройде конференція JavaScript fwdays 21. Не бачите жодних анонсів у стрічці новин — не лінуйтеся гуглити, спираючись на свої власні або професійні інтереси.
Маленький лайфхак: запити англійською на кшталт ‘Conference 2021 in Ukraine’ дають більше результатів.

Зараз більшість івентів проходять онлайн, тому ви можете брати участь в крутих заходах без необхідності їхати до великих міст.

Ми рекомендуємо

Вивчення популярних структур і постійна практика англійської мови — Smile School допоможе нарешті заговорити англійською!

Метод Callan — це постійне відточування навичок говоріння, що дозволяє в короткі терміни подолати мовний бар’єр. Навіть якщо ви вчите англійську з нуля, вже після перших занять ви зможете самостійно використовувати прості фрази в розмові, не вдаючись при цьому до зубріння. 

Інтенсивна методика залучить до розмови навіть найскромніших студентів, які звикли відсиджуватися в куточку. На Callan-заняттях абсолютно всі беруть активну участь і отримують достатньо уваги від викладача.

Float like a butterfly.

Sting like a bee.

Speak English like a native.

Подорожі зі знанням англійської мови та без нього

Уявити щасливе і насичене життя без подорожей майже неможливо. Карантин трохи стер з пам’яті це хвилююче передчуття поїздки та метушню під час зборів. Хай там як — ми все ще ніжно любимо їздити за кордон і відкривати для себе нові місця.

Зараз ситуація трохи покращилася, і поїздки за кордон поступово повертаються в наше життя. Хтось не може довго всидіти на місці і прагне подорожувати якомога частіше. Для когось поїздки — це частина ділової рутини. І в тому, і в іншому випадку знати англійську просто необхідно.

У цій статті ми розберемо, чому ваші подорожі зі знанням англійської мови стануть значно продуктивніше і яскравіше, а також поділимося порадами, як можна поліпшити свій рівень.

Поїхали!

Занурення в культуру

Щоб краще зрозуміти всю картину, давайте віддзеркалимо ситуацію.

Англієць Джон планує приїхати до Києва, щоб дізнатись більше про українську культуру. Він звертається в турагентство, бронює квитки і наймає англомовного гіда. А гід, швидше за все, покаже Джону найбільш банальні місця, які давно вже стали меккою туристів. В цій ситуації наш англієць навряд чи зможе глибоко зануритися в атмосферу міста, познайомитися з жителями столиці і на кілька днів відчути себе справжнім українцем.

Подорожі зі знанням англійської мови відкривають нереальні можливості перед вами як туристом. Вам не потрібен перекладач, щоб показати і розказати про знакові місця міста. Ви не залежите від думки і програми гіда і можете відправитися в будь-який заклад, музей, театр чи парк.

Крім цього, ви можете познайомитися з кимось із місцевих і послухати їхні розповіді, яких точно не буде в програмі екскурсій. Знання англійської допомагає зануритися в колорит і культуру країни з головою, а це — класний досвід, який формує особистість.

Крім класичних розваг, подорожі зі знанням англійської мови дозволяють краще пізнати корінних жителів міста. А вони, в свою чергу, можуть розповісти вам про секретні пам’ятки, які недоступні звичайному туристу.

Свобода планування зі знанням англійської

Володіючи англійською мовою, ви можете серйозно економити на послугах турагентства. Звісно, вам доведеться виконати більше роботи: знайти готель, забронювати номер, побудувати маршрут, дізнатися про те, як краще переміщатися по місту. Але ж ви своїми руками створюєте подорож з урахуванням всіх деталей. 

Подорожі зі знанням англійської мови надають унікальну можливість: замість броні номера в якомусь готелі чи хостелі ви можете орендувати кімнату або квартиру безпосередньо у місцевого жителя. Це набагато дешевше і більш пізнавально, ніж безлика кімната готелю. Деякі місцеві готові поселити туристів у своїй домівці взагалі безкоштовно. Так ви не тільки серйозно економите, але й повноцінно занурюєтеся в життя в іноземному місті. Місцеві можуть розповісти вам багато цікавого, пригостити національними стравами і прокачати ваш рівень володіння англійською мовою. Погодьтеся, в готелях такого точно не дочекаєшся 🙂

Якщо ви відправляєтеся в поїздку самостійно, вам доведеться ретельно продумати маршрут. Особливо це стосується тих туристів, які їдуть в іншу країну на кілька днів. У разі якщо ви не переслідуєте мету просто валятися в кімнаті або на пляжі і нічого не робити, вам потрібно побудувати маршрут так, щоб встигнути побачити всі визначні пам’ятки за короткий термін. Подумайте, як ви будете їхати, які види транспорту будете використовувати, які відстані між усіма місцями, що ви хочете відвідати. Щоб спростити собі життя, можете використовувати програми на кшталт Wanderlog Trip Planner, де можна на мапі відзначити всі крапки і побудувати найкоротший маршрут. Подорожі зі знанням англійської мови — це шанс подивитися ті пам’ятки, які цікаві саме вам.

Знання англійської також значно полегшить походи в кафе і магазини. Ви без проблем зможете зробити собі замовлення, запитати поради в офіціанта або продавця-консультанта, не боячись, що вам продадуть щось не те.

І наостанок — ви позбавляєтесь страху загубитися в незнайомому місті. Знаючи англійську, ви завжди можете звернутися до перехожих і запитати як дістатися до потрібної вам локації.

Який рівень англійської необхідний

Щоб подорожувати без гіда і турагентства, ваша англійська повинна бути як мінімум на рівні міцного середнячка — Intermediate (B1). У реальному житті іноземці часто не використовують складні конструкції та часи. Однак є інша складність — занадто швидкий темп мовлення. Вам потрібно не просто встигати за ходом їх думок, а й розуміти більшу частину виразів, які вживають носії. 

Щоб бути завжди у формі, ми радимо взяти собі за звичку слухати подкасти або дивитися серіали/фільми англійською. Так ви потренуєте своє сприйняття мови на слух, звикнете до швидкого мовлення і зможете спокійніше сприймати все, що вам говорять англомовні співрозмовники. Крім цього, ви можете встановити собі додаток з вивчення англійської та присвячувати хоча б 10-15 хвилин практиці мови. Наприклад, додаток Callan Method містить вправи на запам’ятовування слів і граматичних конструкцій, дозволяє працювати над вимовою і слухати аудіоверсії підручників.

Якщо ж ви переслідуєте мету вивчити культуру чи історію міста, зблизитися з місцевими жителями і зануритися в їхнє повсякденне життя, вам не обійтися без рівня В2 — вище середнього. Так ви зможете бути з місцевими практично на одній хвилі, з комфортом брати участь в їхніх заходах і відчути себе справжнім жителем цього міста.

Ми рекомендуємо

Щоб подорожі зі знанням англійської мови були комфортними, ваш English завжди повинен бути в тонусі. Додаткова практика мови повинна стати частиною вашої повсякденної рутини. А підвищити рівень вам допоможуть курси англійської мови.

Ми радимо віддавати перевагу курсам, які викладають за комунікативною методикою. Так ви швидше зможете «розговоритися»‎, побороти мовний бар’єр.

Smile School — перша сертифікована школа, яка викладає за методом Callan. Цей інтенсивний розмовний метод дозволяє прискорити прогрес у вивченні мови завдяки повному зануренню в мовне середовище. Уже з першого заняття студенти говорять тільки англійською, навіть якщо до цього ніколи її не вчили. Викладач презентує фрази і конструкції англійською, а потім допомагає студентам застосовувати їх в реальній розмові.

В Smile School ви знайдете ранкові, денні і вечірні курси. Для тих, хто не може приїжджати в наш офіс, ми пропонуємо вивчення англійської онлайн.

Стандартний курс, інтенсив або бізнес-англійська — з Callan Method ви вивчите мову в два рази швидше в порівнянні з класичною методикою.

Learn English and travel with joy!

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської: вибрати не можна прогадати

Робота в одній компанії протягом багатьох років поступово стає рідким явищем. Для мілленіалів і зумерів не змінювати робоче місце більше 3-х років — це щось на грані фантастики. І це зрозуміло: можливостей зараз багато, часу на все мало, а спробувати себе в різних ролях хочеться.

Молоде покоління більш гнучке в питанні зміни роботи. Для старших людей складніше зважитися на зміни. Однак є умови, які, хоча б на декілька хвилин, змушують задуматися про пошук роботи в іноземній компанії. Як мінімум — це більш висока ставка, як максимум — переїзд в іншу країну.

Виникає дилема: залишитися і будувати кар’єру в українській компанії або наважитися на співпрацю з іноземцями?

Давайте розбиратися.

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської

Улюблене питання деяких рекрутерів — «Ким ви бачите себе через 5-10-20 років?» Це допомагає їм оцінити ваші амбіції та прикинути, наскільки довго ви плануєте залишатися в їх компанії. Адже замість того, щоб постійно займатися виснажливим пошуком кандидата на одну і ту ж посаду, компанії вигідно втримати вже працюючого в них фахівця.

З цієї причини хороші компанії забезпечують професійний розвиток своїх співробітників: курси, тренінги, завдання, які кидають виклик. Все це не дозволяє потонути в рутині і задуматися про звільнення. Але іноді співробітник може «перерости» свою посаду. Йому стає тісно в рамках старої компанії, хочеться якихось випробувань для професійного розвитку. Доводиться робити вибір: кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської. Іншими словами, залишатися в зоні комфорту або брати себе в руки і рухатися далі, до нових вершин. Наприклад, першою вершиною може стати ділова англійська, вивчення якої точно стане в нагоді у бізнес-середовищі.

Буває і так: іноземні компанії можуть запримітити хороших фахівців і спробувати їх переманити. Найчастіше подібні історії трапляються в сфері IT, але це актуально і для інших професій. Однак перехід в зарубіжну компанію тягне за собою ряд труднощів, з якими не всі можуть впоратися. Крім знання мови, потрібно враховувати різницю менталітетів, чітку і структуровану організацію робочого процесу, необхідність вчитися кожен день.

Хоча переход на кращу роботу зі знанням англійської — це стрес, новий досвід може кардинально поміняти бачення подальшої кар’єри і значно збільшити список можливостей. Тож якщо ви ще міркуєте, що краще — кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — подумайте про те, що робота з іноземними компаніями дає можливість отримати зовсім інший досвід, оцінити інші умови і розширити свій кругозір. І ще — дістається ця можливість не всім.

Переваги нової роботи в іноземній компанії

Припустимо, ви отримали оффер з іноземної компанії та вирішили погодитися на роботу. Що ж ви отримуєте?

По-перше, якщо ви влаштовуєтеся в міжнародну компанію, у вас буде офіційна стабільна зарплата з приємним бонусом — прив’язкою до долара. Якщо говорити про фріланс, доведеться опустити момент зі стабільністю та офіційним працевлаштуванням. Однак тут є інший бонус: ви самі оцінюєте свою роботу і час.

По-друге, іноземні компанії піклуються про комфорт своїх співробітників. У вас буде страховка, гарантована оплачувана відпустка, лікарняні. З одним «але»: ви повинні дотримуватися всіх вимог корпоративної культури і успішно виконувати робочі завдання. Піти на 2-годинний обід, відпроситися на годину раніше або безкарно зробити завдання пізніше дедлайну не вийде.

По-третє, у вас буде потенціал для кар’єрного зростання. Кожен співробітник іноземної компанії повинен зробити себе самостійно, без допомоги родичів або друзів. Тому якщо ви хочете просунутися по службі, доведеться показати, чого ви варті та які корисні ідеї можете запропонувати. Однак є і неприємна новина: у мігрантів рідко виходить отримати ключову керівну посаду, оскільки найчастіше керівництво складається безпосередньо з корінних жителів країни.

Для професійного розвитку своїх співробітників компанії забезпечують різні навчальні заходи, що дозволяє триматись в тонусі і бути в курсі останніх трендів своєї професії.

Ну і, звичайно, не можна промовчати про перспективу відвідати іншу країну, а може, і переїхати туди назавжди. Цей пункт, мабуть, найбажаніший для багатьох кандидатів.

Переваги роботи і зростання у вітчизняній компанії

Українські компанії намагаються не поступатися закордонним. Багато з них, особливо молоді, переймають цінності і способи організації робочого процесу в іноземних компаній. Так, українські компанії надають можливість зростати і розвиватися в професійному плані, проводячи тренінги, семінари та конференції. У багатьох компаніях є внутрішні курси, де співробітники можуть, наприклад, безкоштовно вивчати англійську. Деякі організовують індивідуальні уроки англійської для керуючих посад.

Безперечною перевагою роботи у вітчизняній компанії є менталітет. Тут все знайоме, рідне і зрозуміле. Корпоративні правила практично ніколи не викликають здивування. При гострій необхідності ви можете відпроситися у керівника ненадовго відлучитися з роботи або піти трохи раніше. Ви можете без проблем відмовитися від участі в корпоративному заході, якщо вам не хочеться туди йти.

Офіційне працевлаштування в українській компанії забезпечує вам стабільну зарплату двічі на місяць. Ви отримуєте робочий стаж, а значить, забезпечуєте собі пенсію. Втім, з огляду на її розмір, для багатьох людей це такий собі плюс.

У більшості випадків українські компанії не заважають просуванню кар’єрними сходами. Дійсно хороший фахівець може пробитися на керівні посади. Так, подекуди працює правило скляної стелі або просування через родичів, але це зовсім інша історія.

Працюючи в українській компанії, ви можете повністю зосередитися на роботі, не переживаючи за свій рівень володіння англійською мовою. Так як документація і робочий процес повністю на рідній мові, час на оформлення звітів менше, а ризик зробити помилку значно знижується.

Який рівень англійської необхідний для роботи в іноземній компанії

Якщо при виборі «Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської» ви переживаєте, що вам не вистачить рівня для другого варіанту, можемо вас заспокоїти. Знайти роботу в закордонній компанії можна і з рівнем Elementary. Деякі іноземні роботодавці готові співпрацювати з фахівцями вузької галузі, навіть якщо їхні знання англійської обмежуються парою фраз. До таких фахівців відносяться розробники, тестувальники, бухгалтери, аналітики.

Середній рівень Intermediate вимагається від фахівців, які збирають інформацію в Інтернеті, працюють з технічною документацією, складають прості тексти для звітів або в рамках інших завдань. Це інженери, верстальники, системні адміністратори, менеджери, маркетологи, SEO-фахівці.

Високий рівень володіння англійською мовою (Upper-Intermediate та Advanced) — велика перевага, завдяки якій деякі роботодавці можуть закрити очі на брак досвіду в певній сфері. Вільне володіння англійською необхідно для людей, що спілкуються з клієнтами, ведуть переговори, створюють професійні тексти, керують робочими процесами. Це вчителі, менеджери з продажу, керівники відділу маркетингу, копірайтери, SMM-спеціалісти, перекладачі, піарники, менеджери проектів.

Якщо ваша кандидатура сподобалася, і у вас запланована співбесіда, потрібно підготуватися, щоб вразити рекрутера. Підвищити рівень в максимально стислі терміни допоможе інтенсивне вивчення англійської. Ви зможете освіжити в пам’яті все, що знали, заповнити прогалини і вивчити нові слова і конструкції для більш впевненої презентації.

Висновки

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — складне питання, особливо якщо ви не дуже полюбляєте зміни. Залишати зону комфорту заради абстрактних досягнень завжди складно. Однак фахівець залишається хорошим тільки до тих пір, поки йому є куди рости. І перехід в іноземну компанію може стати логічним витком вашої кар’єри.

Як знайти роботу з англійською мовою

Яка головна мотивація майже всіх, хто вивчає англійську?

Авжеж надія на нові відкриття і досягнення!

Бажання змінити життя на краще змушує прокинатися раніше вранці, щоб встигнути на заняття. Воно ж вимагає затриматися на годину-другу після роботи, щоб розібратися в тонкощах англійської граматики і попрацювати з новою лексикою. 

Зараз ми не будемо казати про людей, для яких курси — це своєрідне хобі. Всіх інших студентів можна поділити на дві категорії:

Враховуючи сучасні реалії, англійська мова — обов’язковий пункт для професійних звершень і швидкого кар’єрного зростання. 

Ця стаття буде корисною для людей, які вивчають англійську саме заради ділових цілей. Ми розповімо про те, як знайти роботу з англійською мовою, скільки часу займає навчання і дамо зрозуміти, чи варто воно того взагалі.

Поїхали!

Робота для англомовних фахівців

Людині, який ламає голову над тим, як знайти роботу з англійською мовою, в першу чергу потрібно визначитися, які роботи взагалі вимагають міцне знання мови.

Відразу питання: можете назвати найбільшу сферу, куди без знання англійської ну ніяк не можна? А ось і не IT, а наука та освіта!

Складно уявити людину з початковим рівнем, яка викладає англійську. Так, ми розуміємо, що в житті можна побачити різне. Але погана та позиція, яка «У молодшій школі можна вести уроки і з рівнем Elementary». 

Учитель англійської — це саме та робота, де потрібне знання англійської мови, а не голі факти з методики викладання. Ви навряд чи стали б довіряти своє здоров’я лікарю, який знає хіба що загальні способи лікування, типу чаю з лимоном. Ви не стали б довіряти фінанси бухгалтеру, який тільки вміє оперувати кількома термінами. Чим вчитель гірше? 🙂

Те ж саме відноситься і до перекладача — синхронного або письмового, і до вченого, який повинен відвідувати міжнародні конференції, щоб професійно розвиватись. 

Наступна сфера роботи з англійською мовою — закупівлі. Це аналітики, бізнес-маркетологи, менеджери, що працюють з клієнтами. Причина прозора: багато компаній виходять на міжнародний рівень, а значить, співробітники взаємодіють із іноземними клієнтами, отже їм потрібно вміти пояснюватися зрозуміло і доступно.

Англійська — невід’ємна частина сфери туризму, маркетингу, економіки. Вона розширює список можливостей для моделей, фітнес-тренерів, секретарів і бухгалтерів.

Нарешті ми добралися і до неї: найпопулярніша робота, де потрібна англійська мова пов’язана з інформаційними технологіями. Така картина склалася через те, що тренди IT приходять до нас із заходу. Відповідно, щоб бути в курсі новинок, необхідно багато працювати з англомовними ресурсами. Неважливо, чи працюєте ви тестувальником, senior-розробником або PM’ом. Всі професії IT-сфери вимагають знання англійської в тій чи іншій мірі. А ось про це поговоримо нижче.

Про вимоги до знання англійської для роботи

Вимоги до рівня знань для роботи з англійською мовою висувають компанії та диктують посади, тому потрібний рівень буде відрізнятись. 

Говорячи про IT, можна виділити таку закономірність.
Для верстальників, веб-, графічних і гейм-дизайнерів, як правило, достатньо рівня A2 (pre-intermediate).
Для QA-фахівця, системного адміністратора і більшості розробників вистачає рівня B1 (intermediate).
Від тімліду, менеджерів і бізнес-аналітиків вимагається рівень В2 (upper-intermediate) і вище, адже вони ведуть комунікацію з замовниками, більшість з яких — англомовні. Майже всі IT-компанії організовують для своїх співробітників корпоративні курси або індивідуальні заняття з англійської.

Якщо ми кажемо про вчителів, то їх рівень англійської має бути В1 і вище. В елітних школах, ліцеях та спеціалізованих навчальних закладах мінімальний потрібний рівень — В2. Для викладання у ВНЗ потрібно мати рівень С1-С2 (Advanced).

Викладачеві, який думає, як знайти роботу з англійською мовою і високою зарплатою, варто звернути увагу на певні тести: TKT, CELTA, DELTA, TESOL. Хороші результати допоможуть не тільки вийти на абсолютно новий рівень і значно підвищити цінник на свої послуги, але й отримати можливість знайти роботу за кордоном.

Рівень англійської в професіях, що ведуть бізнес-комунікацію безпосередньо із зарубіжними клієнтами, повинен бути мінімум В2. А ось для салонів краси, ресторанів, будівельного бізнесу та інших сфер обслуговування задовільними будуть і рівні А2-В1.

Дізнатися рівень англійської допоможуть діагностичні тести. Англійська для роботи швидко вчиться на курсах, а починаючи з рівня В1 — самостійно, з використанням онлайн-ресурсів. Якщо ж умови склалися так, що у вас небагато часу для підвищення рівня, обирайте експрес-навчання англійській мові.

Де шукати роботу тим, хто знає іноземну мову

Отже, зі сферою ми визначились. Наступним кроком потрібно розібратися, як знайти роботу з англійською мовою. Очевидний хід — вбити запит в Google — спрацьовує не завжди, бо зазвичай ми недостатньо чітко формулюємо цей самий запит. «Англійська мова вакансії» забезпечить нам цілий ряд пропозицій: від заробітчанина до топ-менеджера IT-компанії. 

Додайте конкретики. Якщо ви — бухгалтер і плануєте перейти в іншу компанію, де English is a must, так і пишіть: «Вакансія бухгалтер з англійською». Якщо ж ви вирішили відразу вбивати запит англійською, уникайте фрази ‘open vacancy’, бо це означає «вільне місце в мотелі».

Щоб ви не ламали голову як знайти роботу з англійською мовою, пропонуємо вашій увазі кілька професійних ресурсів:

  1. LinkedIn. Лідер списку і популярний ресурс для пошуку роботи, особливо в сфері IT. 
  2. Upwork. Ресурс для фрілансерів, які хочуть співпрацювати із західними замовниками. Основна публіка — розробники, але також тут реєструються веб-дизайнери, 3D-художники, копірайтери та інші фахівці.
  3. Monster. Ресурс для пошуку роботи в США, Канаді та країнах ЄС. Тут представлені вакансії в різних сферах: продаж, маркетинг, транспорт, інженерія та інші. Можна також знайти роботу віддалено або з частковою зайнятістю.
  4. Dice. Ще один ресурс для айтішників, який, крім вакансій, пропонує корисну інформацію для професійного розвитку.
  5. Indeed. Вакансії з Великобританії для різних професій. Можна відфільтрувати вакансії за такими критеріями: хто розмістив (кадрове агентство або безпосередньо роботодавець), ставка, тип роботи, локація.

Як отримати роботу в компаніях, де широко використовується англійська мова

Їдемо далі. Як знайти роботу з англійською мовою ми приблизно розібралися.

А що тепер?

В першу чергу, вам потрібно добре підготувати своє резюме. Хоча це і очевидно, але все ж таки ми ще раз проговоримо: резюме та супровідний лист (cover letter) повинні бути англійською. Необхідно підготувати резюме конкретно під кожну вакансію, щоб полегшити життя рекрутеру і прискорити його відповідь.

Приклад. Якщо ви подаєте заявку на позицію Екскурсовода, не вказуйте через кому, що ви б також не відмовилися від роботи Менеджера з продажу, перекладача чи оператора call-центру.

Не вказуйте занадто багато інформації, яка не має цінності для конкретної вакансії, але вкажіть повну картину своєї кар’єри. Навіть якщо ви вже працювали на схожій посаді в далекому 2015-му, а потім ваш кар’єрний шлях пішов зовсім в інший бік, все одно вкажіть місця роботи і посади за останні роки. Інакше виникне логічне запитання: чим ви займалися весь цей час?

Перед співбесідою намагайтеся заспокоїтися. Для цього складіть список приблизних питань від роботодавця і спробуйте на них відповісти. Напишіть і вивчіть інформацію про себе англійською. Це додасть вам впевненості і зменшить кількість помилок у мовленні.

Розслабтеся. Проблема як знайти роботу з англійською мовою — взагалі не проблема, а мета. Зосередьтеся на своїх навичках, попрактикуйтесь говорити англійською і не сумнівайтеся в своїх силах. Зрештою, це всього лише співбесіда, такий досвід вже був у вашому житті. Тож що ви там не бачили? 😉

Lifestories: за який термін реально прийти до В1

Думаємо, вже більш-менш зрозуміло як знайти роботу з англійською мовою і щасливо попрямувати до кращого життя. Зрозуміло, що ваш рівень англійської повинен бути не нижче Intermediate. Мимоволі спадає на думку: скільки ж часу піде на вивчення мови, особливо якщо вчити англійську з нуля?

Маленький лайфхак: проходження курсу бізнес-англійської скорочує час, який потрібний для прокачування ваших знань. Ділова англійська спрямована на вивчення тем, без яких не обійтися в роботі. Ви розбираєте граматичні конструкції для бізнес-комунікації, структуру листів, запам’ятовуєте бізнес-слова і вирази. Шлях з нуля і до середнього рівня на такому курсі зазвичай займає близько року. За умови, що ви регулярно займаєтеся тричі на тиждень і отримуєте багато практики, цей термін скорочується до 6-7 місяців.

Якщо ж терміни горять, і все горить, і ви хочете вивчити англійську ще швидше, вам підійде експрес-навчання англійській мові. Це інтенсивний курс, від якого у вас, швидше за все, будуть кипіти мізки, але обіцяємо: результат того вартий. Ви будете займатися 4-5 разів на тиждень по 1,5-4 години, в залежності від курсів. Додаткова практика у вигляді домашніх завдань та інших видів діяльності також є обов’язковою. Експрес-навчання дозволить підняти свій рівень з нуля до В1 місяці за 3-4. Авжеж, за умови, що ви будете займатися.

Вивчення англійської — невід’ємна частина успішної кар’єри. Це інтернаціональна мова, який відкриває нові перспективи і можливості. Тож нехай навчання — складний і виснажливий процес. Будьте впевнені: цей внесок в себе обов’язково окупиться.