Блог

Локдаун: час нарешті заговорити англійською

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи, після яких люди й досі не змогли повернутися до звичного життя. Концерти нескінченно переносять, на кожному кроці маски й антисептики, ще й знову поповзли чутки про черговий карантин з черговими обмеженнями. 

Песиміст побачить в цьому шлях до апокаліпсису, а оптиміст — нові можливості. Локдаун дозволив багатьом людям переосмислити своє життя, позбутися якихось старих звичок, а може навіть повністю змінити вектор свого розвитку. Настав час виконати обіцянки, які ми дали собі та на які ніколи не вистачає часу. І одна з них — нарешті вивчити англійську.

У цій статті ми розберемо, як домовитися з собою і почати вчитися вдома, чому онлайн-курси англійської — це не завжди гидота і які позитивні риси має локдаун.

Поїхали!

Нові можливості

Намагаючись адаптуватися до нових реалій, навчальні організації та багато компаній впровадили віддалений формат роботи. І нехай є люди, які скептично до нього ставляться, ми впевнені в одному: правильно організована віддалена робота вирішує безліч питань. 

У контексті даної статті ми будемо говорити про дистанційне вивчення англійської.

По-перше, не потрібно витрачати час і сили на те, щоб дістатися з дому до офісу і навпаки. І якщо в невеликих містах такі дистанції зазвичай досить короткі, то у великих на кшталт Києва або Харкова вам доведеться витратити на все близько години, а то й двох. Ще й доводиться враховувати щоденні витрати на проїзд і незмінну каву, що досить відчутно б’є по гаманцю.

По-друге, запізнення практично повністю зникають з вашого життя. Вам не потрібно вставати о 6 ранку, щоб до 8 встигнути приїхати в офіс. Прокинулися, поснідали, відкрили ноутбук — і за роботу.

По-третє, ви самі створюєте собі настрій. Погодьтеся, набагато приємніше займатися англійською вдома, в кафе чи парку, з чашкою кави і в затишній обстановці. Особливо це актуально вранці і ввечері, коли після тягнучки на дорогах і стовпотворіння в поїздах метро єдине, чого вам хочеться, — нікого не бачити і не чути. Та й шансів зустріти вдома когось, хто зіпсує вам чудовий настрій, явно менше, ніж в громадському транспорті в годину пік.

Локдаун дозволив нам затестити дистанційний формат, а ми з часом навчилися працювати віддалено без втрати якості.

Онлайн-навчання гірше?

Йшов 2021 рік, а деякі люди, як і раніше, недовірливо ставляться до віддаленого формату навчання.

З цієї причини ми ділимося непохитною істиною: якість навчання десь на 80% залежить від викладача. Якщо ви не встановили з ним контакт, якщо він не компетентний, якщо вам некомфортно на заняттях — займайтеся ви хоч по 3 години індивідуально і в офісі школи, результату не буде.

Дистанційні курси — це все ті ж курси, з викладачем, контролем і практикою англійської. Те, що ви не перебуваєте з викладачем в одній кімнаті аніяк не позначається на якості його роботи і не знижує взаємну відповідальність за результат. Звичайно, є студенти, які вважають за краще залишатися сторонніми спостерігачами і відключають на час заняття камеру і мікрофон, щоб займатися своїми справами. В такому випадку, ні про який прогрес у вивченні мови не йдеться, зі зрозумілих причин.

Онлайн-уроки не стають менш серйозними і не перетворюються на розвагу тільки тому, що проводяться не в аудиторії. Тут доречно згадати про самодисципліну і відповідальність. Так, завдання викладача — навчити вас мови, але він не може зробити це самостійно. Якщо ви будете вчитися аби як і ігнорувати завдання від учителя, то і бажаний рівень С2 буде, як і раніше, недосяжним. 

Ту ж думку важливо донести й дітям. Вони повинні розуміти, що вчитель залишається людиною, яку потрібно уважно слухати. А відключення камери і звуку взагалі повинні бути суворо заборонені.

Безумовно, існують викладачі, у яких головне завдання — швидше провести заняття і відключитися. Від таких треба бігти якнайдалі.
Ми підготували невеликий список тривожних дзвіночків, які дозволять вам уникнути неякісних курсів:

  • Викладач ігнорує помилки студентів (навіть ви почули пару-трійку, а він — ні)
  • Викладач не відповідає на запитання ані під час, ані після заняття
  • Викладач дозволяє собі відволікатися на свої особисті справи під час заняття: надовго відключається, щоб поговорити по телефону, переписується з кимось, сидить в телефоні і т.д.
  • Кожне заняття викладач неуважно слухає студентів
  • Викладача не хвилює якість засвоєння матеріалу студентами, і він дає багато нового матеріалу, навіть якщо студенти «плавають» у вже пройденому 

Також погано, якщо вам надто комфортно, і заняття перестали бути для вас викликом. Це означає, що ви вчитеся в групі, яка не підходить вам за рівнем. Тут все просто: попросіть адміністратора перевести вас на рівень вище. Але перш за все точно переконайтеся, що ви впевнено знаєте матеріал поточного рівня і не робите елементарних помилок.

Відповідальність за результат ділиться порівну між викладачем і студентом. Якісна підготовка уроків з боку вчителя і серйозний підхід до навчання з боку студента — запорука успіху. Сам же формат навчання мало на що впливає. 

Як налаштуватися на навчання

Колектив — страшна сила. Коли бачиш, що всі навколо працюють, часто хочеться і самому долучитися до цього процесу.

Все змінюється, коли навколо нікого немає. Так, десь там, на іншому кінці міста або країни є викладач і інші студенти. Але тут, де перебуваєте ви, немає нічого і нікого, ну може, крім кота або собаки. Ваші родичі або друзі зайняті своїми справами, можливо, куди більш цікавими, ніж навчання. А вам доводиться дивитися в монітор і намагатися сфокусуватися на ході уроку і незрозумілих Conditionals.

Ситуація складна, але не безнадійна.

В першу чергу, візуалізуйте результати свого навчання. Зараз важко сказати, що саме вам принесе англійська, адже поки що вона приносить тільки постійні виправлення від викладача і домашні завдання. Але повірте, ці випробування того варті. Без перебільшень: автор статті іноді з жахом згадує довгі вечори, коли їй доводилося зубрити купу нових слів і робити однотипні вправи на відпрацювання граматичних конструкцій. Зате згодом знання англійської не раз виручали її в поїздках за кордон.

Уявіть, що через півроку ви отримаєте підвищення, бо розширите спектр своїх можливостей завдяки англійській. Спілкування з іноземними клієнтами вже через кілька місяців перестане бути для вас стресом. Через рік ви з початкового рівня підтягнеться до В2 і зможете вступити в іноземний ВНЗ. А як круто буде дивитися фільми і серіали без перекладу і розуміти тонкі жарти і гру слів? Думайте про те, що вам дасть англійська і чому ви взагалі почали її вчити. Тільки знаючи конкретну мету ви зможете знайти стимул до навчання.

Також важливо домовитися з усіма — і з собою в першу чергу — що такі 1,5-2 години ви будете з головою занурені тільки в навчання. Ніяких термінових дзвінків, ніяких питань типу «А що ти хочеш на вечерю?», Ніяких особистих драм — тільки English. На час заняття нехай вашої найбільшої драмою буде різниця між Present Perfect і Past Simple. Якщо ж відчуваєте, що зовсім не налаштовані на навчання — краще скасуйте або перенесіть заняття.

Англійська — це не завжди про веселощі і релакс, часто тут потрібно серйозно попрацювати.

Необхідний мінімум обладнання

Для онлайн-уроків ваш мінімум обладнання складається з якісного Інтернету та будь-якого девайсу — ПК, ноутбуку, планшету або смартфону.

Онлайн-заняття проводяться на платформі типу Zoom, Skype або Google Classes. Перед заняттям ви отримуєте посилання, переходите за ним і чекаєте, поки викладач почне урок. У випадку зі Skype ви просто заходите у встановлений застосунок, в призначений час викладач дзвонить всім студентам і підключає їх до конференції.

Гарне Інтернет-з’єднання важливо, адже постійно зависла картинка або затримка звуку сильно діє на нерви і вже точно ніяк не сприяє вашим бажанням вчитися. Тому подбайте про технічні моменти на зразок цього.

Деякі курси пропонують онлайн-платформи як для занять, так і для виконання домашніх завдань або для додаткової практики. Це дуже зручно і корисно для вашого прогресу у вивченні англійської. Тож якщо є така можливість — обов’язково скористайтеся нею.

На дистанційних заняттях вам навряд чи знадобляться надруковані підручники — у всіх сучасних посібників є цифрові версії. А письмові завдання і диктанти трансформувалися в онлайн-вправи і набір тексту на комп’ютері.

Що, до речі, дуже зручно.

Наші рекомендації

Локдаун — не час згортатися в клубочок і ліниво переглядати старі серіали або відео на YouTube. У наших силах використовувати цей період в своїх інтересах і відкрити для себе масу можливостей.

Майже всі школи пропонують онлайн-формат навчання англійської. Так чому б не виконати обіцянку, яку ви даєте собі вже котрий рік, і нарешті не заговорити англійською, як рідною?

Підберіть курси, які найбільш відповідають вашим інтересам і потребам. Якщо вас бентежить необхідність витрачати час на домашні завдання або хочеться якомога швидше почати говорити англійською — придивіться до методу Callan, який, завдяки інтенсивній програмі, спокійно обходиться без додаткових завдань додому і повністю будується на практиці розмовних навичок. Завдяки цьому методу, тисячі людей по всьому світу заговорили англійською і позбулися мовного бар’єру, який заважав їм комфортно спілкуватися з іноземцями.
В Україні навчання за Callan-методом проводить Smile School.

Якщо ж ваш рівень дозволяє обійтися без курсів, вибирайте самонавчання. Знайдіть англомовного співрозмовника, читайте книги і газети англійською, дивіться фільми і слухайте подкасти. Починаючи з Upper-Intermediate (B2) ваша головна задача — підтримувати рівень і прагнути поліпшити його. А ресурси на кшталт Netflix, BBC та Cambridge готові вам в цьому допомогти.

Ви знаєте, що робити.

Статті
Читайте також