Блог

Pre-intermediate: що являє собою рівень А2

Коли в голові міцно закріпилися кілька розмовних фраз…

Коли ви можете пофантазувати англійською про те, що було б, якби ви були мільйонером…

Коли набір красивих звуків поступово починає перетворюватися на зрозуміле мовлення…

…значить, ви впритул наблизилися до рівня Pre-intermediate. На горизонті вже маячить такий потрібний для роботи Intermediate, а вчорашнє «Сорі, ай донт спік інгліш» перетворилося на впевнене ‘I speak little English and can understand you well enough’.

‎Головне про Pre-intermediate level — розповідаємо нижче.

Що таке рівень А2

Pre-intermediate — це рівень нижче середнього. Іншими словами, ви вже трохи торкнулися англійської, покрутили її в руках, але все ще не можете вільно спілкуватися з носіями мови. Коли студенти говорять на курсах, що пам’ятають ще щось зі школи, зазвичай мають на увазі А2 англійську мову.

Ці знання дозволяють розібрати на слух прості короткі тексти, непогано орієнтуватися на побутовому рівні та розуміти суть статей у газетах. Студент, як і раніше, може відчувати дискомфорт і страх у повноцінній розмові з носіями, проте Pre-intermediate рівень виявляється достатнім для простих розмов у супермаркеті або на вулиці, коли вам потрібно дізнатися дорогу.

Якщо ви непогано знаєте основну граматику, розумієте загальний зміст сказаного, але не можете швидко включатися в розмову та спілкуєтеся лише короткими фразами — ласкаво просимо на онлайн-курси англійської мови Pre-intermediate. 

Яку граматику охоплює pre-intermediate level

Трохи філософії: перед тим, як розпочати навчання, ви повинні візуалізувати свою мету, тобто піти від абстрактного до конкретного. Тому поставимо запитання: англійська А2 — що потрібно знати?

І перший пункт у нашому списку — граматика.

На рівні А2 студенти повинні закріпити в пам’яті основу основ — часи груп Present та Past, а саме:

 • Present Simple
 • Present Continuous
 • Present Perfect
 • Past Simple
 • Past Continuous 
 • Past Perfect

Без впевненого знання та використання цих часів студенту буде складно спілкуватися англійською, адже саме на них будується 80% всього повсякденного спілкування.

Граматика А2 англійської не зупиняється лише на цих часах. Тут ви:

 • познайомитеся з Conditionals (1,2,3)
 • дізнаєтеся різницю між Future Simple і to be going to
 • навчитеся порівнювати прикметники
 • розберете різні типи питань
 • познайомитеся з герундієм (-ing) та інфінітивом (to be, to do, to speak тощо)
 • навчитеся вживати модальні дієслова 

І нехай вас не лякають ці списки — А2 англійська закладає основу для вашого впевненого спілкування з носіями. Уявіть, як ви спілкуватиметеся на рівних з англомовним співрозмовником — і тумблер перемкнеться зі страху на натхнення.

Яку лексику охоплює pre-intermediate level

Для цього рівня актуальна лексика, яка стосується основних сфер життя, а саме:

 • сім’я та стосунки — щоб вміти легко розповідати хто кому ким доводиться, хто з ким дружить і з ким знаходиться у родинних стосунках
 • події — щоб вміти розповісти про важливі етапи життя та свята
 • зовнішній вигляд — щоб вміти описати себе, друзів, рідних, знайомих і просто перехожих
 • робота — не забуваємо про професійні питання на професійному рівні Pre-intermediate
 • хобі — щоб поговорити про кіно, серіали, музику, спорт та інші захоплення
 • транспорт — щоб розповісти, як ви добираєтеся на роботу/навчання/додому
 • одяг — щоб не розгубитися в шопінг-моллах

Крім вищезгаданих, рівень Pre-intermediate включає низку інших тем, націлених на те, щоб ви впевненіше почували себе в побуті і могли підтримати прості розмови. 

Що дає рівень англійської pre-intermediate

Через А2 проходить будь-яка людина, яка вирішила вивчити мову. Часу на навчання йде багато, до просунутого рівня ще далеко, і поступово ентузіазм починає згасати. Щоб цьому завадити, давайте розберемо, що корисного дає Pre-intermediate рівень.

По-перше, цей рівень дає розуміння про перспективи вивчення мови та необхідну кількість ресурсів для того, щоб вільно заговорити англійською. Тут вивчення англійської починає набирати обертів: граматика поступово стає складнішою, речення — довшими, а отже, ви вже можете відчути себе трішки native.

По-друге, Pre-intermediate — це рівень, на якому ви засвоюєте всю базу англійської: основні часи, основну лексику, основні граматичні конструкції. Від того, наскільки міцним ви зробите фундамент зараз, залежатиме, наскільки швидко ви зможете дійти до високого рівня. 

По-третє, деякі компанії вже готові наймати співробітників з рівнем Pre-intermediate. Зазвичай це вакансії, для яких англійська є не основним, а допоміжним інструментом: наприклад, раз на місяць потрібно написати короткий лист для розсилки або прочитати коротку статтю і двома словами переказати про що вона.

Ми наполегливо рекомендуємо приділити багато уваги та зусиль саме рівню А2, оскільки без цього ви продовжите робити елементарні помилки в мовленні та відчувати труднощі на майбутніх рівнях.

Як дізнатися свій рівень

Перш ніж вибрати програму навчання, необхідно дізнатися свій рівень.

Крім Pre-intermediate, існує ще 5 рівнів вивчення мови: Beginner, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced і Proficient. Ми вже розповідали, чим відрізняються рівні англійської, тому не будемо зупинятись на цьому питанні.

Щоб вивчення було комфортним для вас, мало самостійно вирішити «Швидше за все, у мене Pre-intermediate» або «Для А2 потрібно багато всього знати, напевно, у мене рівень нижче». Хороший помічник тут — онлайн-тест, а найкращий — тестування на курсах або з викладачем. Розберемо плюси та мінуси обох варіантів.

Онлайн-тестування — це:

 • зручно — вам не потрібно нікуди йти, ви просто проходите тест онлайн і отримуєте результат
 • швидко — скоріш за все, ви витратите на це до 20 хвилин
 • спокійно — ви знаходитесь в комфортних для вас умовах, не відчуваєте додаткового стресу, можете розслабитися і відповідати на запитання

Мінуси:

 • іноді, щоб отримати результат, вас просять додатково пройти реєстрацію на сайті або навіть заплатити гроші
 • ви можете схитрувати, подивившись переклад незрозумілих слів або загугливши потрібне правило
 • онлайн-тест не перевіряє усні навички

Тестування з викладачем — це:

 • більш точна оцінка ваших навичок
 • відповіді в режимі «тут і зараз» — ви не зможете відлучитися на хвилинку, щоб переглянути переклад в інтернеті
 • оцінка усного мовлення

Мінуси:

 • стресові умови — відчуття, ніби ви на іспиті, що, втім, не є правдою
 • потрібно підібрати зручний час, щоб провести дзвінок/приїхати до школи
 • деякі школи проводять платні тестування

Для того, щоб правильно визначити ваш рівень, ми радимо проходити тестування у парі зі спеціалістом, який зможе більш точно оцінити ваші знання. Розуміння, на якому рівні ви зараз перебуваєте, дає вам внутрішню мотивацію: знаючи відправну точку, вам простіше побудувати маршрут, скажімо, від Pre-intermediate до Proficient.

Як ми допоможемо покращити англійську до рівня pre-intermediate

Після того, як ви визначили свій рівень, наступний пункт у to-do list — визначитися з програмою навчання. Школи пропонують безліч різних варіантів: класичне вивчення мови за підручниками, вивчення на основі серіалів, знаменитих книг, розмовні методики. Вибирайте свою!

Школа Smile — це Callan-школа, де центральне місце займають розмовні навички. Ми викладаємо англійську мову онлайн за методом Callan, а це означає, що 70% уроку присвячено практиці мовлення. Заняття проходять у форматі запитання-відповідь. На рівні Pre-intermediate студенти навчаються правильно будувати речення та використовувати граматичні конструкції у живій розмові, не замислюючись про переклад. Викладач говорить швидко, як справжній носій мови, завдяки чому студенти звикають до природної швидкості мови та прибирають мовний бар’єр.

Метод не передбачає домашніх завдань. На заняттях студенти повторюють весь матеріал кілька разів, кожен новий урок починається з повторення вже пройдених слів і конструкцій. Отже, ви без проблем зможете заповнити всі прогалини у знаннях.

А щоб А2 англійська перетворилася на впевнене В2 і вище, ви можете додатково займатися на нашій інтерактивній платформі для практики англійської

FAQ

Скільки уроків потрібно, щоб досягти рівня А2?

Якщо вивчати англійську з нуля до Pre-intermediate, вам знадобиться близько 5-6 місяців (при графіку 2 заняття на тиждень по 100 хвилин).

Чи потрібно займатися самостійно?

Сидіти за столом і вчити уроки не обов’язково, але вам слід зробити англійську невід’ємною частиною свого життя. Слухайте радіо, читайте газети, дивіться фільми, спілкуйтеся з друзями англійською. Зубріння швидко вбиває мотивацію, тому зробіть самостійні заняття максимально органічними. 

Скільки потрібно займатися вдома та як робити це ефективно?

Кожен день. Приділяйте англійській хоча б 15-20 хвилин. Найпростіше, що ви можете зробити, — переключити мову телефону на англійську. Гармонійно впишіть навчання у свою повсякденну рутину. 

Вам подобається бути в курсі подій? Читайте газети англійською. Також слухайте радіо, наприклад, ВВС. 

Ви полюбляєте музику? Закиньте собі в плейлист пару пісень англійською, прочитайте їхній текст і переклад і спробуйте наступного разу вслухатися в слова. Наприклад, для рівня Pre-intermediate будуть корисними пісні The Cure — Friday I’m in love, White Stripes — We’re going to be friends, Kansas — Dust in the wind.

З фільмів можете спробувати подивитися The Holiday (Відпустка по обміну), The Lion King (Король Лев), Forrest Gump (Форрест Гамп). Не засмучуйтесь, якщо не зможете все зрозуміти з першого разу. Перегляд фільму дозволяє чути реальні акценти людей та звикати до природного мовлення.

Мені важко дається вивчення англійської. Дійти до рівня А2 взагалі реально?

Реально, як і до будь-якого рівня англійської мови. Pre-intermediate може здатися складним через велику кількість важливих граматичних часів і конструкцій. Однак усі граматичні часи на цьому рівні керуються однією логікою. І як тільки ви засвоїте один час, вам буде в рази простіше вивчити решту. Головне — не здаватись і шукати нові підходи до запам’ятовування матеріалу. На цьому етапі ви закладаєте фундамент своїх знань англійської мови. І лише від вас залежить, наскільки він буде міцним.

Статті
Читайте також