Блог

Як знайти роботу з англійською мовою

Яка головна мотивація майже всіх, хто вивчає англійську?

Авжеж надія на нові відкриття і досягнення!

Бажання змінити життя на краще змушує прокинатися раніше вранці, щоб встигнути на заняття. Воно ж вимагає затриматися на годину-другу після роботи, щоб розібратися в тонкощах англійської граматики і попрацювати з новою лексикою. 

Зараз ми не будемо казати про людей, для яких курси — це своєрідне хобі. Всіх інших студентів можна поділити на дві категорії:

  • «Хочу переїхати до англомовної країни‎»
  • «Хочу поміняти роботу на більш прибуткову — у своїй країні або за кордоном»

Враховуючи сучасні реалії, англійська мова — обов’язковий пункт для професійних звершень і швидкого кар’єрного зростання. 

Ця стаття буде корисною для людей, які вивчають англійську саме заради ділових цілей. Ми розповімо про те, як знайти роботу з англійською мовою, скільки часу займає навчання і дамо зрозуміти, чи варто воно того взагалі.

Поїхали!

Робота для англомовних фахівців

Людині, який ламає голову над тим, як знайти роботу з англійською мовою, в першу чергу потрібно визначитися, які роботи взагалі вимагають міцне знання мови.

Відразу питання: можете назвати найбільшу сферу, куди без знання англійської ну ніяк не можна? А ось і не IT, а наука та освіта!

Складно уявити людину з початковим рівнем, яка викладає англійську. Так, ми розуміємо, що в житті можна побачити різне. Але погана та позиція, яка «У молодшій школі можна вести уроки і з рівнем Elementary». 

Учитель англійської — це саме та робота, де потрібне знання англійської мови, а не голі факти з методики викладання. Ви навряд чи стали б довіряти своє здоров’я лікарю, який знає хіба що загальні способи лікування, типу чаю з лимоном. Ви не стали б довіряти фінанси бухгалтеру, який тільки вміє оперувати кількома термінами. Чим вчитель гірше? 🙂

Те ж саме відноситься і до перекладача — синхронного або письмового, і до вченого, який повинен відвідувати міжнародні конференції, щоб професійно розвиватись. 

Наступна сфера роботи з англійською мовою — закупівлі. Це аналітики, бізнес-маркетологи, менеджери, що працюють з клієнтами. Причина прозора: багато компаній виходять на міжнародний рівень, а значить, співробітники взаємодіють із іноземними клієнтами, отже їм потрібно вміти пояснюватися зрозуміло і доступно.

Англійська — невід’ємна частина сфери туризму, маркетингу, економіки. Вона розширює список можливостей для моделей, фітнес-тренерів, секретарів і бухгалтерів.

Нарешті ми добралися і до неї: найпопулярніша робота, де потрібна англійська мова пов’язана з інформаційними технологіями. Така картина склалася через те, що тренди IT приходять до нас із заходу. Відповідно, щоб бути в курсі новинок, необхідно багато працювати з англомовними ресурсами. Неважливо, чи працюєте ви тестувальником, senior-розробником або PM’ом. Всі професії IT-сфери вимагають знання англійської в тій чи іншій мірі. А ось про це поговоримо нижче.

Про вимоги до знання англійської для роботи

Вимоги до рівня знань для роботи з англійською мовою висувають компанії та диктують посади, тому потрібний рівень буде відрізнятись. 

Говорячи про IT, можна виділити таку закономірність.
Для верстальників, веб-, графічних і гейм-дизайнерів, як правило, достатньо рівня A2 (pre-intermediate).
Для QA-фахівця, системного адміністратора і більшості розробників вистачає рівня B1 (intermediate).
Від тімліду, менеджерів і бізнес-аналітиків вимагається рівень В2 (upper-intermediate) і вище, адже вони ведуть комунікацію з замовниками, більшість з яких — англомовні. Майже всі IT-компанії організовують для своїх співробітників корпоративні курси або індивідуальні заняття з англійської.

Якщо ми кажемо про вчителів, то їх рівень англійської має бути В1 і вище. В елітних школах, ліцеях та спеціалізованих навчальних закладах мінімальний потрібний рівень — В2. Для викладання у ВНЗ потрібно мати рівень С1-С2 (Advanced).

Викладачеві, який думає, як знайти роботу з англійською мовою і високою зарплатою, варто звернути увагу на певні тести: TKT, CELTA, DELTA, TESOL. Хороші результати допоможуть не тільки вийти на абсолютно новий рівень і значно підвищити цінник на свої послуги, але й отримати можливість знайти роботу за кордоном.

Рівень англійської в професіях, що ведуть бізнес-комунікацію безпосередньо із зарубіжними клієнтами, повинен бути мінімум В2. А ось для салонів краси, ресторанів, будівельного бізнесу та інших сфер обслуговування задовільними будуть і рівні А2-В1.

Дізнатися рівень англійської допоможуть діагностичні тести. Англійська для роботи швидко вчиться на курсах, а починаючи з рівня В1 — самостійно, з використанням онлайн-ресурсів. Якщо ж умови склалися так, що у вас небагато часу для підвищення рівня, обирайте експрес-навчання англійській мові.

Де шукати роботу тим, хто знає іноземну мову

Отже, зі сферою ми визначились. Наступним кроком потрібно розібратися, як знайти роботу з англійською мовою. Очевидний хід — вбити запит в Google — спрацьовує не завжди, бо зазвичай ми недостатньо чітко формулюємо цей самий запит. «Англійська мова вакансії» забезпечить нам цілий ряд пропозицій: від заробітчанина до топ-менеджера IT-компанії. 

Додайте конкретики. Якщо ви — бухгалтер і плануєте перейти в іншу компанію, де English is a must, так і пишіть: «Вакансія бухгалтер з англійською». Якщо ж ви вирішили відразу вбивати запит англійською, уникайте фрази ‘open vacancy’, бо це означає «вільне місце в мотелі».

Щоб ви не ламали голову як знайти роботу з англійською мовою, пропонуємо вашій увазі кілька професійних ресурсів:

  1. LinkedIn. Лідер списку і популярний ресурс для пошуку роботи, особливо в сфері IT. 
  2. Dice. Ще один ресурс для айтішників, який, крім вакансій, пропонує корисну інформацію для професійного розвитку.
  3. Indeed. Вакансії з Великобританії для різних професій. Можна відфільтрувати вакансії за такими критеріями: хто розмістив (кадрове агентство або безпосередньо роботодавець), ставка, тип роботи, локація.

Як отримати роботу в компаніях, де широко використовується англійська мова

Їдемо далі. Як знайти роботу з англійською мовою ми приблизно розібралися.

А що тепер?

В першу чергу, вам потрібно добре підготувати своє резюме. Хоча це і очевидно, але все ж таки ми ще раз проговоримо: резюме та супровідний лист (cover letter) повинні бути англійською. Необхідно підготувати резюме конкретно під кожну вакансію, щоб полегшити життя рекрутеру і прискорити його відповідь.

Приклад. Якщо ви подаєте заявку на позицію Екскурсовода, не вказуйте через кому, що ви б також не відмовилися від роботи Менеджера з продажу, перекладача чи оператора call-центру.

Не вказуйте занадто багато інформації, яка не має цінності для конкретної вакансії, але вкажіть повну картину своєї кар’єри. Навіть якщо ви вже працювали на схожій посаді в далекому 2015-му, а потім ваш кар’єрний шлях пішов зовсім в інший бік, все одно вкажіть місця роботи і посади за останні роки. Інакше виникне логічне запитання: чим ви займалися весь цей час?

Перед співбесідою намагайтеся заспокоїтися. Для цього складіть список приблизних питань від роботодавця і спробуйте на них відповісти. Напишіть і вивчіть інформацію про себе англійською. Це додасть вам впевненості і зменшить кількість помилок у мовленні.

Розслабтеся. Проблема як знайти роботу з англійською мовою — взагалі не проблема, а мета. Зосередьтеся на своїх навичках, попрактикуйтесь говорити англійською і не сумнівайтеся в своїх силах. Зрештою, це всього лише співбесіда, такий досвід вже був у вашому житті. Тож що ви там не бачили? 😉

Lifestories: за який термін реально прийти до В1

Думаємо, вже більш-менш зрозуміло як знайти роботу з англійською мовою і щасливо попрямувати до кращого життя. Зрозуміло, що ваш рівень англійської повинен бути не нижче Intermediate. Мимоволі спадає на думку: скільки ж часу піде на вивчення мови, особливо якщо вчити англійську з нуля?

Маленький лайфхак: проходження курсу бізнес-англійської скорочує час, який потрібний для прокачування ваших знань. Ділова англійська спрямована на вивчення тем, без яких не обійтися в роботі. Ви розбираєте граматичні конструкції для бізнес-комунікації, структуру листів, запам’ятовуєте бізнес-слова і вирази. Шлях з нуля і до середнього рівня на такому курсі зазвичай займає близько року. За умови, що ви регулярно займаєтеся тричі на тиждень і отримуєте багато практики, цей термін скорочується до 6-7 місяців.

Якщо ж терміни горять, і все горить, і ви хочете вивчити англійську ще швидше, вам підійде експрес-навчання англійській мові. Це інтенсивний курс, від якого у вас, швидше за все, будуть кипіти мізки, але обіцяємо: результат того вартий. Ви будете займатися 4-5 разів на тиждень по 1,5-4 години, в залежності від курсів. Додаткова практика у вигляді домашніх завдань та інших видів діяльності також є обов’язковою. Експрес-навчання дозволить підняти свій рівень з нуля до В1 місяці за 3-4. Авжеж, за умови, що ви будете займатися.

Вивчення англійської — невід’ємна частина успішної кар’єри. Це інтернаціональна мова, який відкриває нові перспективи і можливості. Тож нехай навчання — складний і виснажливий процес. Будьте впевнені: цей внесок в себе обов’язково окупиться.

Статті
Читайте також