Блог

Знайомтеся, Intermediate: все про рівень англійської мови

Він — мета більшості новачків, які вчать англійську з нуля.
Він — бажаний рядок в резюме та обов’язковий пункт опису вакансії.

Він — рівень англійської Intermediate.

Якщо уявити рівні англійської як музичні жанри, Intermediate був би поп-виконавцем: він у всіх на слуху, зрозумілий широкій аудиторії і лише трішки стосується серйозних тем, сильно в них не заглиблюючись.

Про те, що таке Intermediate Level і як до нього прийти, розповідаємо нижче.

«У вас Intermediate‎»: що це означає

Почнемо здалеку.

Ми вже розповідали, що, згідно з міжнародною шкалою CEFR, є наступні рівні англійської мови:

  • Beginner A1
  • Elementary A2
  • Intermediate B1
  • Upper-Intermediate B2
  • Advanced C1
  • Proficient C2

Intermediate — це середній рівень володіння англійською мовою, якого досить часто достатньо для поїздок за кордон і спілкування в побуті. Такий рівень дозволяє впевнено обговорювати робочі питання без використання спеціальної лексики, а також вести листування з діловими партнерами, клієнтами та колегами. З цієї причини практично всі роботодавці вказують в описі вакансій рівень володіння англійською мовою не нижче Intermediate.

Головні характеристики цього рівня — розуміння 80% сказаного носієм, досить великий вокабуляр (2000-3000 слів), періодичні проблеми з підбором правильного слова та міцні знання основної граматики. Іншими словами, якщо загалом ви знаєте більше ніж 10 граматичних конструкцій, розумієте співрозмовника і можете спілкуватися з ним на прості теми, періодично підглядаючи слова у словнику, то, швидше за все, ваш рівень англійської — Intermediate. А щоб переконатися, пройдіть тест на рівень англійської В1.

За скільки реально досягти рівня

«Я зупинився на шкільному рівні, за скільки я зможу підтягнути англійську до рівня B1?» — традиційне запитання, яке виникає у більшості студентів, що вивчають мову з нуля.

Варто відзначити, що в ідеальних умовах шкільний рівень — це Intermediate. Закінчуючи 11 клас, випускники повинні володіти англійською на середньому рівні В1, а учні профільних класів — на рівні В2. Але це в ідеальному світі. Насправді ж шкільних знань часто недостатньо, а за відсутності практики навіть ті знання, що були, з часом вивітрюються з пам’яті.

Щоб відповісти на запитання «За скільки реально вивчити англійську до рівня Intermediate?, ми пропонуємо розібрати середньостатистичний приклад, не роблячи акцент на занадто лінивих або на дуже старанних студентах.

У вас є конкретна мета — B1 англійська. Ви самостійно або на курсах визначили свій рівень англійської на даний момент (наприклад, ваш рівень Beginner, практично нульовий). Ви хочете вміти вільно спілкуватися і вирішили практикувати розмовну англійську. Записалися на курси, займаєтесь 2 рази на тиждень. Ви чітко розумієте, що середній рівень англійської потрібен вам не тільки для розваг, а й для роботи — більшість роботодавців шукають кандидата, який міг би листуватися або спілкуватися з партнерами та клієнтами за кордоном. Ви майже ніколи не пропускаєте заняття та намагаєтеся робити додаткові вправи поза курсами. За таких умов ви отримаєте рівень intermediate приблизно через 9 місяців. Якщо ми збільшимо частоту занять до 3-х разів на тиждень, термін скоротиться до 6-7 місяців.

Проста істина: тим чіткіше ви розумієте навіщо вам потрібна англійська, тим більше часу ви приділяєте її практиці. Чим більше часу ви приділяєте практиці, тим швидше ви досягаєте поставлених цілей. Думка «Хочу середній рівень англійської для роботи» звучить навіть наполовину не так привабливо, як думка «З Intermediate я зможу подвоїти свою ставку і стати цінним співробітником».

‎Make your choice.

Частота занять

Зазвичай для досягнення рівня B1 онлайн-школа англійської мови пропонує дві класичні програми: стандартну та інтенсивну.

Стандартна програма передбачає два заняття на тиждень. Тривалість занять — 60-100 хвилин. Як ми вже згадали раніше, за такого розкладу ви пройдете курс з нуля до Intermediate приблизно за 9 місяців. Стандартна програма підходить людям, для яких англійська — хобі, а не термінове завдання. Також ця програма підходить для людей, які досить швидко засвоюють пройдений матеріал.

Інтенсив — це три і більше занять на тиждень. Тривалість занять — 60-100 хвилин. Такий графік занять дозволяє дійти до Intermediate level максимум за 7 місяців. Інтенсивний курс підходить людям, яким потрібно вивчити англійську в стислий термін (наприклад, для складання іспиту або відрядження), а також для тих, кому важко дається вивчення мови та потрібно більше практики.

А що по домашнім завданням?

Домашні завдання дозволяють закріпити пройдене та краще розібратися в конструкціях мови. До того ж на занятті ви можете не встигнути вивчити весь матеріал, який викладач підготував для уроку. Домашні завдання дозволяють триматися у межах графіку вивчення мови та сприяють самодисципліні. Однак у дорослих студентів часто немає часу на домашку, адже вони зайняті роботою та побутовими справами. І тут потрібно шукати альтернативу.

По-перше, можна забезпечити додаткову практику без відриву від рутинних завдань. Головне правило у вивченні мови — зробити її частиною свого життя. Наприклад, ви можете знайти ресурс для учнів та слухати подкасти рівня B1. Також дуже допомагає перегляд серіалів та фільмів англійською — з ними ви не тільки чуєте реальні голоси улюблених героїв та серйозно поповнюєте вокабуляр, а й навчаєтесь сприймати англійську мову на слух. B1 — рівень англійської мови, коли важливо навчитися бути присутнім у розмові з носієм мови, щоб не чути білий шум замість його мовлення. 

По-друге, є розмовні курси, які дають студентам достатньо практики на заняттях, що дозволяє спокійно обходитися без домашніх завдань. Наприклад, онлайн-школа англійської мови Smile проводить навчання за методом Callan, наголошуючи увагу на розмовній англійській та веденню діалогів. За час заняття студенти встигають потренувати всі 4 важливі аспекти: усне мовлення, письмо, читання та аудіювання. Кожне наступне заняття починається з повтору вже пройденого матеріалу, а отже, ризик, що ви щось пропустите і не запам’ятаєте знижується практично до нуля.

Так що B1 англійська без домашніх завдань — цілком реальна мета.

Позакласні заняття

Для прискорення процесу навчання потрібні додаткові вправи, наприклад, різні додатки для практикування англійської щодня. Можна обійтися і без них, задовольняючись лише заняттями з викладачем. Але врахуйте, що в цьому випадку наближення до бажаного Intermediate може трохи затягнутися. Скажімо, якщо ви займаєтеся за графіком понеділок-четвер, то перерва між заняттями може помітно вплинути на ваш прогрес. Щоб цього не допустити, приділяйте англійській хоча б 15-20 хвилин на день. Слухайте подкасти, дивіться YouTube-відео, читайте статті чи книги, повторюйте пройдений матеріал за підручником. Необов’язково робити по 20 однотипних завдань на граматику, але переконайтеся, що англійська є стабільно присутньою у вашому житті.

Щоб навчитись вільно розмовляти і трішки наблизитись до B1, спробуйте спілкуватися зі своїм другом, колегою або одногрупником тільки англійською — хоча б по 30 хвилин на день. Не хвилюйтеся, якщо спочатку ви говорите повільно, підшукуючи правильне слово. Стабільна щоденна практика допоможе вам відчути себе впевненіше та вийти за рамки письмової англійської чи повторення за викладачем.

Ефективна самостійна робота

Що можна робити у перервах між заняттями з викладачем?
Work on your Intermediate, звичайно.

Як ми вже сказали, YouTube може стати хорошим помічником у вивченні мови. Тут ви почуєте живу мову носіїв, почерпнете для себе корисні слова та фрази і перестанете впадати у ступор, намагаючись розібрати, що каже ваш співрозмовник. Добірку корисних ресурсів ми вже робили ось тут.

Послухали про що говорять блогери? Час поговорити і самим.
У цьому вам допоможуть Speaking Club’и та конференції англійською. Рівень англійської Intermediate — ідеальний рівень, з якого можна починати практикувати такі види діяльності. Не соромтеся брати участь, кажіть, робіть помилки, прислухайтеся до виправлень. Зрештою, ви вчите англійську не для того, щоб вас похвалив вчитель, а для того, щоб вас розуміли англомовні люди. Так що повний уперед!

Найсерйозніша самостійна робота — це життя за кордоном. Ви можете поїхати туди у відрядження, навчання, за особистими обставинами. В умовах війни багато українців опинилися за кордоном і оселилися в англомовних сім’ях. Intermediate — рівень для комфортного спілкування у побуті. Якщо ваш рівень нижче, ви можете записатися на курси або день за днем ​​прокачувати свою англійську, спілкуючись із місцевими. Навіть у Німеччині, Польщі чи Чехії багато людей знають англійську, що дозволить вам отримати хорошу практику.

English Intermediate: це взагалі реально?

Будь-яку мету реально досягти, якщо все правильно спланувати і що немало важливо — дотримуватися плану.

Ми підготували невеликий план вивчення, завдяки якому ви зможете підняти свій рівень англійської до Intermediate за 7 місяців:

  1. Визначитись, як ви вчитимете англійську. На початковому етапі ще рано говорити про самонавчання, тому що у вас часто виникатимуть питання, а вашу вимову і правильність мовлення повинен хтось контролювати. Ви можете записатися на курси або індивідуальні заняття з викладачем, українським фахівцем або носієм мови, у вашому місті або навіть за кордоном;
  2. Підібрати правильну програму навчання. Визначтеся, скільки часу ви реально готові витрачати навчання. Не можна прогулювати заняття, а потім вивчити мову за одну мить. Тому одразу визначтеся, чи готові ви тричі на тиждень приходити на заняття та зосереджуватися на навчанні по півтори-дві години. До того ж сходіть на пробні заняття і підберіть цікаву для вас програму — розмовну англійську, ділову англійську, вивчення мови за книгами/фільмами, англійську для вступу до ВНЗ та ін.;
  3. Не чекайте на миттєві результати. Якісь теми будуть складними для розуміння, а якісь висловлювання ні за що не схочуть триматися у вашій пам’яті. Не хвилюйтеся, що все ніяк не можете швидко підібрати слово або правильно скласти речення у розмові. Це все прийде у процесі вдосконалення англійської. А поки що — відзначайте маленькі перемоги та підтримуйте інтерес на шляху до рівня Intermediate;
  4. Приділяйте 20-30 хвилин на день практиці англійської. Навіть коли у ваших планах на сьогодні немає уроку, не забувайте про англійську. Що треба робити — ми розповідали вище;
  5. Більше розмовляйте. Ви не запам’ятаєте вивчені слова та конструкції без постійної практики. До того ж, в одного англійського слова може бути кілька різних значень. Щоб не потрапити в незручну ситуацію, перепитуйте, якщо вам щось незрозуміло. Краще вас виправить викладач чи випадковий співрозмовник зараз, ніж іноземний партнер на важливій презентації.

Зміна роботи vs Вивчення англійської

Рівень англійської Intermediate потрібен завжди незалежно від виду діяльності. Роботодавці звертають увагу на англійську, коли наймають офіціантів, менеджерів, водіїв, SMM-фахівців, айтішників. 

З початку війни багато компаній вирішили або припинити свою діяльність, або суттєво скоротити штат. Як результат, люди залишилися без роботи та без чітких планів на майбутнє.

Багато хто, особливо ті, хто був не дуже задоволений своєю компанією, серйозно замислюються про кардинальну зміну виду діяльності. У той же час, Intermediate настільки часто присутній в описі вакансій, що змушує задуматися вже про вивчення мови. По суті ви встаєте перед вибором: додати один паззл, якого бракує, або почати збирати зовсім іншу картину з нуля. З англійською ви будете бажаним співробітником, а ваша ставка буде вищою, ніж у кандидатів без знання мови.

Якщо ви багато років працювали бухгалтером, а зараз вирішили стати менеджером проектів, врахуйте: ви починаєте нову кар’єру в зовсім іншій сфері, а значить, не чекайте на ту зарплатню, до якої ви звикли. Вам доведеться витратити багато часу на вивчення нової сфери, а потім ще багато часу на здобуття досвіду. До того ж може виявитися так, що це просто не ваше, і ви прийшли лише через гучну рекламу про високу зарплатню в тій чи іншій сфері.

Вирішити піти в іншу сферу діяльності складно. З одного боку, це шанс змінити життя на краще. З іншого боку, нова робота може виявитися надто складною або нудною. Ви витратите час, гроші та зусилля на вивчення того, що є актуальним для конкретної професії. А знання англійської актуально завжди.

Статті
Читайте також