Спокійно підтримати розмову з англомовним співрозмовником через місяці та роки навчання – особливий вид задоволення. У пориві крутості так і хочеться надягати темні окуляри, пошелестіти плащем і мовчки злетіти вгору, до нових вершин, як це зробив Кіану Рівз у відомому фільмі. Що ж, Нео, ти вже не тікаєш від Агентів, але все ще недостатньо сильний, щоб з ними впоратися.
Upper Intermediate – це рівень англійської, перед яким відкриваються двері закордонних ВНЗ та компаній. З ним ви можете комфортно подорожувати, спілкуватися з носіями мови, але при цьому для цього рівня нормально відчувати невеликий дискомфорт: часто студентам не вистачає словникового запасу, знання сленгових виразів або досвіду швидкої побудови складних граматичних конструкцій.
Що потрібно знати для рівня англійської B2, а також, що він дає — розповідаємо нижче.
Граматика В2 English

Щоб гордо говорити “Мій рівень англійської – Upper-Intermediate”, потрібно знати і вміти використовувати в розмові наступні граматичні теми:
Всі часи англійської, а саме:
- Present, Past, Future Simple
- Present, Past, Future Continuous
- Present, Past, Future Perfect
- Present, Past, Future Perfect Continuous
Якісь часи використовуються частіше, якісь рідше, але суть одна — вам потрібно навчитися доречно використовувати їх у повсякденному мовленні.
- Passive Voice. Книга написана, урок вивчений, рівень пройдено та інші конструкції у різних варіаціях, а не тільки в теперішньому та минулому часах – наприклад, The breakfast has been eaten або The lesson will be learnt
- Conditionals. Якщо ви знаєте англійську на рівні Upper Intermediate, ви без проблем визначите, що ми тільки-но використовували 1st Conditional. Крім першого типу умовних пропозицій ви також повинні знати нульовий, другий та третій, а також більш просунуті mixed conditionals
- Модальні дієслова. Всі 10: can, could, shall, should, will, would, may, might, must, ought to
- Різниця між used to/to be used to/to get used to. Звичка у минулому, теперішньому чи майбутньому
- Герундія. Ви вже знаєте, що вивчити англійську мову може бути визнанням і школярством. Але це вас ні краплі не зупиняє
- Direct/Indirect Speech. Ви можете передати точну цитату іншої людини або передати зміст повідомлення.
- Різні способи вираження майбутнього часу – I will go, I am going to go, I am doing
- Конструкції I wish, if only, I prefer, I would rather
- Розуміння різниці між формальною та неформальною англійською
Якщо ви відчуваєте, що не все з цього списку вам знайоме чи не в кожній темі ви почуваєтеся впевнено, вам слід прокачати свої навички на курсах іноземних мов.
Лексика В2 English
Багато онлайн-джерела часто пишуть, що необхідний словниковий запас для рівня Upper Intermediate – 3000-4000 слів та виразів.
Ми не будемо проводити підрахунок вивчених слів, натомість пройдемося за темами, ключовими виразами та поділимось загальним враженням від розмови зі студентом, чий рівень англійської В2.
Тематика курсу стосується тих, з якими доводиться мати справу щодня:

- Здоров’я (Health)
- Робота (Work)
- Фінанси (Finance)
- Політика (Politics)
- Мистецтво (Art)
- Подорожі (Travel)
- Бізнес (Business)
- Навколишнє середовище (Environment)
- Злочини (Crime)
- Технології (Technologies)
- ЗМІ (Mass Media)
- Реклама (Advertisement)
- Мода (Fashion and Style)
В2 англійська – це впевнене використання фразеологізмів, фразових дієслів і складнішої лексики, що дозволяє зробити мову більш насиченою та інформативною. Студенти використовують у розмові ідіоми на кшталт give the green light (дати зелене світло, схвалити щось), earn a living (заробляти на життя) або on the house (за рахунок закладу). Крім того, B2 Level of English має на увазі використання фразових дієслів на зразок take off, let smb down, break down або cheer up.
Щодо спілкування, студент з рівнем Upper Intermediate спокійно підтримує розмову на будь-яку повсякденну тему з англомовним співрозмовником без особливого дискомфорту. Для цього рівня все ще припустима наявність помилок, проте в основному студент сам розуміє, де він зробив помилку і може самостійно виправитися. Рівень англійської В2 дозволяє вигадати монолог на кілька хвилин з докладним описом своїх думок. Мова студента при цьому зв’язкова, без довгих пауз та запинень.
Буває, що студент має багатий вокабуляр, але при цьому йому складно спілкуватися з носіями англійської мови. У такому разі розговоритися допоможуть Speaking clubs та заняття у школі. Ціна курсів англійської залежить від частоти занять, програми та тривалості уроку.
Що дає рівень англійської В2

Як ми заявили на початку статті, В2 – мінімальний рівень, який іноземні компанії хочуть бачити у своїх співробітників. Якщо хочете відчути себе впевненіше перед співбесідою, радимо придивитися до курсів ділової англійської. Також це рівень, який дозволяє вступити до англомовного університету та комфортно проходити навчання. Багато організацій просять офіційне підтвердження рівня, так що якщо ви плануєте перебиратися за кордон, можливо, вам потрібно буде скласти тест IELTS або TOEFL.
Upper Intermediate дає розуміння перспектив та необхідної кількості ресурсів, які потрібні для того, щоб вільно заговорити англійською. З В2 ви вже досвідчений студент і можете оцінити свій результат у дії – ви бачите реальні результати свого навчання, розуміючи свого співрозмовника та доносячи йому свої думки англійською. А це, своєю чергою, дає мотивацію йти далі — до рівня Advanced.
Як дізнатися свій рівень

Найпростіший спосіб – пройти онлайн-тест на визначення рівня. Однак враховуйте, що часто онлайн-тестування не в змозі дати об’єктивну оцінку вашим знанням, оскільки Speaking Test відсутній. Студент може знати англійську на рівні Upper-Intermediate — якщо справа стосується читання, вибору правильних варіантів відповіді чи аудіювання. Однак у розмові студент зазнає складнощів.
Більш об’єктивну оцінку вашого рівня може надати школа іноземних мов. Тестування проводить викладач чи офіс-менеджер. Вони запитують, просять студента розповісти про себе чи висловитися на задану тему, оцінюючи словниковий запас, знання граматики та правильне використання різних структур. На відміну від онлайн-тестів, фахівці точніше можуть сказати, чи дійсно ваш рівень англійської В2.
Скільки потрібно уроків, щоб досягти рівня B2

Як завжди — ми не беремо до уваги надто bright чи надто slow students. Середньостатистичного студента потребує близько 4-5 місяців, щоб із середнього рівня Intermediate піднятися на сходинку вище – до Upper-Intermediate. Розклад у такому разі – 3 заняття на тиждень по 1-1,5 години.
Якщо ви займаєтеся двічі на тиждень, термін збільшується приблизно на місяць. І навпаки — за інтенсивного курсу англійської ви можете скоротити вдосконалення свого інглиша до 3-х місяців і менше (залежно від того, наскільки добре ви засвоюєте матеріал). Якщо ви готуєтеся до вступу або всерйоз плануєте шукати роботу за кордоном, радимо брати уроки англійської десь за півроку до події. При цьому неважливо, чи ви навчаєте англійську онлайн або офлайн.
Найголовніше, що треба засвоїти: англійська – це не гонка, а Upper-Intermediate – не фінал. Зосередьтеся на якості, щодня приділяйте час вивченню англійської, і ви помітите, як процес вивчення зміниться на краще.
Smile School рекомендує

Пара порад, що можна зробити для покращення рівня англійської та наближення до бажаної B2 англійської:
- Читайте книги та журнали. Зверніть увагу на більш сучасних авторів – Гілліан Флінн, Джоді Піколт, Ніл Гейман. Статті в журналах на кшталт Vogue, Vanity Fair, Digital Photographer або Time також позитивно позначиться на вашому рівні англійської;
- DuoLingo. Радимо зробити додатки для вивчення мов частиною своєї повсякденної рутини. Додайте трохи англійської в перерву на роботі або в громадському транспорті. Регулярні 5-10 хвилин занять у додатку допоможуть вам запам’ятати нову лексику чи конструкцію;
- Соціальні мережі. Підпишіться на улюблені бренди та знаменитостей у Instagram або Twitter, стежте за їх постами та черпайте з них розмовну лексику;
- Оформіть передплату на онлайн-ресурс. Наприклад, Daily Mail – британську газету-таблоїд. Читайте, поповнюйте словниковий запас, але не завжди вірте в те, що там пишуть 😉