Блог

Рівень англійської А1: новачки йдуть у бій

Кожен професійний танцюрист починав із простого пліє, кухар — із яєчні, а художник — зі скетчей. Без доведення базових елементів до автоматизму не можна рухатись далі. Це все одно, що намагатися побудувати будинок без фундаменту: довго він не простоїть, та й до того ж виглядатиме дивно.

Все починається з основ, і, при належному зусиллі, перетворюється на відточену навичку, гідну захоплення.

Кожен, хто починав вивчати іноземну мову, стикався з особливим позначенням рівнів: замість “середненько” – B1, замість “як нейтив” – C2 і так далі.

Сьогодні ми обговоримо рівень Beginner (початківець), він же рівень А1 англійської, розберемо необхідну граматику і лексику, а також сформуємо загальні вимоги для статусу Beginner.

Поїхали!

Граматика А1

Так само, як не можна вимагати від початківця гімнасту виконати петлю Корбут, не можна очікувати від студента-початківця зрозуміти 3-d conditional, інверсію або модальні дієслова для вираження впевненості.

Рівень англійської мови А1 – це точка відліку, де формується міцна база знань. Він часто визначає, як складуться ваші справи далі, наскільки англійська вам «зайде» або «не зайде».

Ще не настав час громіздких і витончених конструкцій – в А1 ви знайомитеся з найпростішою граматикою і відточуєте її використання до автоматизму.

Насамперед студенти знайомляться з Present Continuous та Present Simple. Вони навчаються відчувати різницю між дією, яка виконується прямо зараз, і дією, яка є частиною повсякденної рутини.

Наприклад, I am sitting on the chair now (Я сиджу на стільці зараз) і I sit on the chair in the lessons (Я сиджу на стільці під час занять, тобто кожного разу, коли приходжу на урок).

Незмінною частиною Present Continuous є дієслово to be (бути, виявлятися). Вивчаючи рівень А1 англійської, студенти знайомляться з різними формами цього дієслова. Так як він видозмінюється в залежності від іменника, до якого він прив’язаний, важливо зазубрити всі його форми.

Наприклад, I am a teacher. – Я (є) вчитель.

You are a student. – Ти (є) студент.

He is a doctor. – Він (є) лікар.

У всіх трьох реченнях ми використовували дієслово to be, але скрізь воно представлене різними формами — am, is, are.

Наступний пункт – обчислювані і незліченні іменники. Щоб успішно закінчити рівень англійської А1, необхідно розуміти, що, наприклад, water (воду) не можна порахувати, а ось glasses of water (склянки води) можна.

Модальні дієслова також є у програмі, проте на початковому етапі їм не приділяється багато часу. Вони поступово додаються — наприклад, студенти запам’ятовують, що є can (може) і must (повинен), і що після них не ставиться частка to.

Крім цього, програма А1 включає знайомство з займенниками, Possessive adjectives (присвійними прикметниками) і Possessive pronouns (присвійними займенниками).

Самостійно та правильно вивчити такий пласт важливої граматики складно, тому найкраще розпочати знайомство з англійською на курсах іноземних мов.

Лексика А1

Активний словниковий запас на початковому рівні вивчення англійської становить приблизно 700 слів, а пасивний — вдвічі більше, близько 1400. Визначити точну кількість складно, та й, якщо так замислитись, не потрібно. Зрештою, можна знати напам’ять весь словник, і навіть не вміти правильно використовувати лексику.

Тому ми пропонуємо зосередитись на темах, які включені до рівня англійської А1:

 • Вітання. Студенти навчаються представляти себе співрозмовнику та запам’ятовують стандартні прості фрази для підтримки діалогу при знайомстві.
 • Про себе. Звідки родом, місце проживання, захоплення, переваги у їжі тощо.
 • Сім’я. Склад сім’ї, опис їхньої зовнішності загалом.
 • Погода. Короткий опис погодних умов.
 • Предмети гардеробу. Базовий одяг.
 • Замовлення їжі. Назви деяких страв, що дозволяє зробити замовлення у ресторані.

Студенти спілкуються короткими пропозиціями. Головна мета на даному етапі – правильно донести свою думку, без зайвих деталей. Англійська для початківців відразу привчає новачків до розмов. Багато шкіл зосереджують свою увагу саме на говорінні. Якщо раніше 90% занять найчастіше проходило в режимі «сказати рідною мовою — перекласти — завчити», то зараз студенти занурюються в англомовне середовище з першого уроку. Такий підхід у рази ефективніший: вже після перших кількох занять, студенти можуть підтримати простий діалог англійською.

І без усякого зубріння!

Що дає А1 рівень англійської

Beginner – це вступний курс. Закінчивши його, ще зарано замислюватися про бізнес-курси, підготовку до вступу до закордонного ВНЗ або пошук роботи в іноземній компанії.

Ви повинні усвідомлювати, що зараз відбувається закладення фундаменту. Від того, наскільки він буде міцним, залежить ваш розвиток в англійській. Погодьтеся, незручно вийде, якщо ви знатимете найскладніші вирази з фразовими дієсловами та ідіоми, але при цьому робитимете купу помилок у Present Simple або модальних конструкціях.

Після А1 ви можете продовжити вивчати англійську онлайн. Попереду ще багато цікавого, а наступним етапом для вас буде рівень А2 англійської. Тут ви вивчите минулий час Past Simple і минулі форми дієслова to be, навчитеся порівнювати прикметники (easy – easier – the easiest (легкий – легше – найлегший) і багато іншого.

До того ж, А1 є надихаючим рівнем. Тут англійська ще не кидає вам виклик і не заплутує різними відтінками одного й того самого слова. Натомість ви починаєте говорити іншою мовою і почуваєтесь впевненіше — у житті, поїздках та роботі.

Як дізнатися свій рівень

Найточніший варіант – тестування. Ви можете пройти онлайн тест на рівень англійської або записатися на свого роду співбесіду в мовній школі. Зверніть увагу, що другий варіант є більш надійним, оскільки онлайн-тести часто не здатні оцінити ваш розмовний рівень.

Якщо ви ніколи раніше не стикалися з англійською, вам не потрібно проходити тестування перед записом на курси – ви автоматично потрапляєте під програму Англійська з нуля.

Можливо інша історія. Наприклад, ви давно вчили англійську в школі, проте 99% інформації вже забули і хочете ще раз все повторити, щоб заповнити прогалини. Тут вам підійде програма з нуля.

Закінчивши курс, ви складаєте тестування, щоб отримати офіційне підтвердження рівня. Однак навіть без офіційної перевірки ваш рівень англійської — А1, якщо:

 • Ви сприймаєте англійську мову на слух і розумієте загальну суть сказаного, за умови, що спікер говорить повільно.
 • Ви розумієте прості пропозиції реклами, газетах, на постерах.
 • Ви можете підтримувати елементарні діалоги, наприклад, у магазині чи кафе.
 • Ви вмієте ставити прості питання про захоплення та уподобання інших людей.
 • Ви знаєте, як запитати, звідки людина, ким вона працює і який у неї сімейний стан.
 • Ви можете скласти просту розповідь про себе: хто ви, звідки ви де ви живете, що вам подобається/не подобається і т.д.
 • Ви можете заповнити інформацію про себе (наприклад, форма у готелі).
 • Вам не складно написати просте вітання.

Шлях до рівня А1 займає в рази менше часу, ніж до більш «дорослих» рівнів. В середньому вам знадобиться 60-80 годин навчання. У Callan-методі А1 — це перші два стейджі, тобто 24 уроки. Однак, враховуйте, що для кращого засвоєння матеріалу на один урок книги може піти 2-3 заняття в класі.

Рівень англійської А1: що потрібно знати

Підсумуємо все у таблицях.

Граматика

КонструкціяПриклад
Present Continuous (ствердження-запитання-заперечення)I am writing. – Я пишу.Am I writing? – Я пишу?I am not writing. – Я не пишу.
Susan is speaking. – Сьюзен розмовляє.Is Susan speaking? – Сьюзен розмовляє?Susan is not speaking. – Сьюзен не розмовляє.
Present Simple (ствердження-запитання-заперечення)You like coffee. – Ти любиш каву.Do you like coffee? – Ти любиш каву?You don’t like coffee. – Ти не любиш кави.
Peter reads a lot. – Пітер багато читає.Does Peter read a lot? – Пітер багато читає?Peter doesn’t read a lot. — Пітер не багато читає.
Модальні дієсловаI can swim. — Я вмію плавати.We must study. — Ми повинні вчитися.
Possessive Adjective + Possessive PronounThis is her bag. — Це її сумка.This bag is hers. — Ця сумка — її.
Форми to beI am — Я є.You are — Ти є.He/She/It is — Він/Вона/Воно є.We are — Ми є.You are — Ви є.They are — Вони є.
Обчислювані/незліченні іменникиI read many books. — Я читаю багато книг.He doesn’t drink much coffee. — Він не п’є багато кави.

Лексика

ТемаПриклад
Про себеMy name is Kate. I’m 24 years old. I am a manager. I like walking and reading.
ВітанняHello Kate! Nice to meet you!How are you today?
Сім’яMr Brown has got a wife and two children — a son and a daughter.
ПогодаThe weather is cold today.It is sunny.
Предмети гардеробуThis is a coat.The hat is red.The shirt is big.
Замовлення їжіI want to have some pizza.Give me some bread please.

Smile School рекомендує

Ми сподіваємося, що А1 рівень англійської зарядить вас на подальше вивчення та вселить впевненість у своїх силах. Кожна людина може заговорити іншою мовою – хтось раніше, хтось пізніше. Те, скільки ви залишатиметеся новачками, залежить від вашої мотивації та готовності працювати.

Документальні фільми на Netflix, романи Стівена Кінга та розуміння тонких жартів в оригіналі ще попереду. А поки що працюємо над міцним фундаментом.

Ось що ви можете зробити:

 • Встановіть собі програму. По дорозі на роботу, в обідню перерву або ввечері у вільний час не дивіться чергове відео на YouTube. Натомість відкрийте той же DuoLingo або платформу Callan і закріпіть пройдений матеріал.
 • Більше читайте. Існує ціла серія книг, розрахована на студентів початкового рівня. Ви можете читати спрощену версію улюблених романів, принагідно вивчаючи нові слова та конструкції.
 • Не бійтеся зробити помилку. Помилки – частина процесу. Більше кажіть, помиляйтеся, виправляйтеся. Мовчання не наблизить ваш прогрес.

Робіть більше вправ на граматику. Ваше головне завдання в А1 – засвоїти граматичні конструкції. Тому якщо ви щось не зрозуміли на занятті, рекомендуємо перепитувати в класі і робити тематичні вправи вдома.

Автор Oksana
Oksana
Статті
Читайте також