Блог

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської: вибрати не можна прогадати

Робота в одній компанії протягом багатьох років поступово стає рідким явищем. Для мілленіалів і зумерів не змінювати робоче місце більше 3-х років — це щось на грані фантастики. І це зрозуміло: можливостей зараз багато, часу на все мало, а спробувати себе в різних ролях хочеться.

Молоде покоління більш гнучке в питанні зміни роботи. Для старших людей складніше зважитися на зміни. Однак є умови, які, хоча б на декілька хвилин, змушують задуматися про пошук роботи в іноземній компанії. Як мінімум — це більш висока ставка, як максимум — переїзд в іншу країну.

Виникає дилема: залишитися і будувати кар’єру в українській компанії або наважитися на співпрацю з іноземцями?

Давайте розбиратися.

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської

Улюблене питання деяких рекрутерів — «Ким ви бачите себе через 5-10-20 років?» Це допомагає їм оцінити ваші амбіції та прикинути, наскільки довго ви плануєте залишатися в їх компанії. Адже замість того, щоб постійно займатися виснажливим пошуком кандидата на одну і ту ж посаду, компанії вигідно втримати вже працюючого в них фахівця.

З цієї причини хороші компанії забезпечують професійний розвиток своїх співробітників: курси, тренінги, завдання, які кидають виклик. Все це не дозволяє потонути в рутині і задуматися про звільнення. Але іноді співробітник може «перерости» свою посаду. Йому стає тісно в рамках старої компанії, хочеться якихось випробувань для професійного розвитку. Доводиться робити вибір: кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської. Іншими словами, залишатися в зоні комфорту або брати себе в руки і рухатися далі, до нових вершин. Наприклад, першою вершиною може стати ділова англійська, вивчення якої точно стане в нагоді у бізнес-середовищі.

Буває і так: іноземні компанії можуть запримітити хороших фахівців і спробувати їх переманити. Найчастіше подібні історії трапляються в сфері IT, але це актуально і для інших професій. Однак перехід в зарубіжну компанію тягне за собою ряд труднощів, з якими не всі можуть впоратися. Крім знання мови, потрібно враховувати різницю менталітетів, чітку і структуровану організацію робочого процесу, необхідність вчитися кожен день.

Хоча переход на кращу роботу зі знанням англійської — це стрес, новий досвід може кардинально поміняти бачення подальшої кар’єри і значно збільшити список можливостей. Тож якщо ви ще міркуєте, що краще — кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — подумайте про те, що робота з іноземними компаніями дає можливість отримати зовсім інший досвід, оцінити інші умови і розширити свій кругозір. І ще — дістається ця можливість не всім.

Переваги нової роботи в іноземній компанії

Припустимо, ви отримали оффер з іноземної компанії та вирішили погодитися на роботу. Що ж ви отримуєте?

По-перше, якщо ви влаштовуєтеся в міжнародну компанію, у вас буде офіційна стабільна зарплата з приємним бонусом — прив’язкою до долара. Якщо говорити про фріланс, доведеться опустити момент зі стабільністю та офіційним працевлаштуванням. Однак тут є інший бонус: ви самі оцінюєте свою роботу і час.

По-друге, іноземні компанії піклуються про комфорт своїх співробітників. У вас буде страховка, гарантована оплачувана відпустка, лікарняні. З одним «але»: ви повинні дотримуватися всіх вимог корпоративної культури і успішно виконувати робочі завдання. Піти на 2-годинний обід, відпроситися на годину раніше або безкарно зробити завдання пізніше дедлайну не вийде.

По-третє, у вас буде потенціал для кар’єрного зростання. Кожен співробітник іноземної компанії повинен зробити себе самостійно, без допомоги родичів або друзів. Тому якщо ви хочете просунутися по службі, доведеться показати, чого ви варті та які корисні ідеї можете запропонувати. Однак є і неприємна новина: у мігрантів рідко виходить отримати ключову керівну посаду, оскільки найчастіше керівництво складається безпосередньо з корінних жителів країни.

Для професійного розвитку своїх співробітників компанії забезпечують різні навчальні заходи, що дозволяє триматись в тонусі і бути в курсі останніх трендів своєї професії.

Ну і, звичайно, не можна промовчати про перспективу відвідати іншу країну, а може, і переїхати туди назавжди. Цей пункт, мабуть, найбажаніший для багатьох кандидатів.

Переваги роботи і зростання у вітчизняній компанії

Українські компанії намагаються не поступатися закордонним. Багато з них, особливо молоді, переймають цінності і способи організації робочого процесу в іноземних компаній. Так, українські компанії надають можливість зростати і розвиватися в професійному плані, проводячи тренінги, семінари та конференції. У багатьох компаніях є внутрішні курси, де співробітники можуть, наприклад, безкоштовно вивчати англійську. Деякі організовують індивідуальні уроки англійської для керуючих посад.

Безперечною перевагою роботи у вітчизняній компанії є менталітет. Тут все знайоме, рідне і зрозуміле. Корпоративні правила практично ніколи не викликають здивування. При гострій необхідності ви можете відпроситися у керівника ненадовго відлучитися з роботи або піти трохи раніше. Ви можете без проблем відмовитися від участі в корпоративному заході, якщо вам не хочеться туди йти.

Офіційне працевлаштування в українській компанії забезпечує вам стабільну зарплату двічі на місяць. Ви отримуєте робочий стаж, а значить, забезпечуєте собі пенсію. Втім, з огляду на її розмір, для багатьох людей це такий собі плюс.

У більшості випадків українські компанії не заважають просуванню кар’єрними сходами. Дійсно хороший фахівець може пробитися на керівні посади. Так, подекуди працює правило скляної стелі або просування через родичів, але це зовсім інша історія.

Працюючи в українській компанії, ви можете повністю зосередитися на роботі, не переживаючи за свій рівень володіння англійською мовою. Так як документація і робочий процес повністю на рідній мові, час на оформлення звітів менше, а ризик зробити помилку значно знижується.

Який рівень англійської необхідний для роботи в іноземній компанії

Якщо при виборі «Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської» ви переживаєте, що вам не вистачить рівня для другого варіанту, можемо вас заспокоїти. Знайти роботу в закордонній компанії можна і з рівнем Elementary. Деякі іноземні роботодавці готові співпрацювати з фахівцями вузької галузі, навіть якщо їхні знання англійської обмежуються парою фраз. До таких фахівців відносяться розробники, тестувальники, бухгалтери, аналітики.

Середній рівень Intermediate вимагається від фахівців, які збирають інформацію в Інтернеті, працюють з технічною документацією, складають прості тексти для звітів або в рамках інших завдань. Це інженери, верстальники, системні адміністратори, менеджери, маркетологи, SEO-фахівці.

Високий рівень володіння англійською мовою (Upper-Intermediate та Advanced) — велика перевага, завдяки якій деякі роботодавці можуть закрити очі на брак досвіду в певній сфері. Вільне володіння англійською необхідно для людей, що спілкуються з клієнтами, ведуть переговори, створюють професійні тексти, керують робочими процесами. Це вчителі, менеджери з продажу, керівники відділу маркетингу, копірайтери, SMM-спеціалісти, перекладачі, піарники, менеджери проектів.

Якщо ваша кандидатура сподобалася, і у вас запланована співбесіда, потрібно підготуватися, щоб вразити рекрутера. Підвищити рівень в максимально стислі терміни допоможе інтенсивне вивчення англійської. Ви зможете освіжити в пам’яті все, що знали, заповнити прогалини і вивчити нові слова і конструкції для більш впевненої презентації.

Висновки

Кар’єрне зростання або робота зі знанням англійської — складне питання, особливо якщо ви не дуже полюбляєте зміни. Залишати зону комфорту заради абстрактних досягнень завжди складно. Однак фахівець залишається хорошим тільки до тих пір, поки йому є куди рости. І перехід в іноземну компанію може стати логічним витком вашої кар’єри.

Статті
Читайте також