Блог

Подкасти для вивчення англійської: ненудно, пізнавально, з вогником

Викладачі воліють відходити від запорошених підручників зі штучними діалогами та однотипними вправами. У програмі шкіл іноземних мов з’являються продукти HBO та Universal Pictures, твори Кінга та Фаулза, пісні популярних гуртів XXI століття. Справді, черпати нові слова з Sex and the City або пісень Arctic Monkeys набагато цікавіше та корисніше, ніж читати про чергового неіснуючого Джона та його покупки.

Але якщо ви думали, що здивувати вас більше нема чим — як би не так. Є ще один козир у рукаві.

Подкасти для вивчення англійської – це native speakers біля керма, цікаві тим і відсутність заїждженої лексики. Все це виглядає досить привабливо, але як справи насправді?

У цій статті ми розберемо, в чому суть подкастів, який від них толк і де шукати придатні трансляції.

Поїхали!

Що це?

Суть закладена у самому понятті, яке сформувалося зі слів iPod та broadcast (трансляція). Грубо кажучи, це такі собі радіопередачі, які вийшли за межі девайсів Apple.

З’явилися вони дуже до речі. Часто ми знаходимося в дорозі — на роботу, навчання, відрядження. Доросле життя – не цукор. Ми щодня зайняті вирішенням робочих питань, домашньою рутиною або просто занадто втомлені для того, щоб відкрити підручник і пройти пару-трійку блоків. Тому аудіо-формат – незамінний помічник студентів, оскільки не потребує особливого залучення. Вони грають у плейлисті замість музики, коли ви їдете в метро або стоїте у пробці, займаєтеся спортом або готуєте їсти. Начебто присутні на лекції або інтерв’ю з селебріті.

За секретом: якщо слухати подкасти, англійська стане практично рідною.

Чому варто звернути увагу?

Як би ви не намагалися підсолодити пігулку, гірка суть все одно залишається. Подивитися новий епізод серіалу, прочитати розділ книги або чекнути останні новини на The Wall Street Journal звучить як неприємна домашка. Адже треба викинути турботи з голови, сісти та зосередитись на діяльності — здається, простіше перенести це на завтра, адже сьогодні й так багато треба встигнути.

Але завтра все не приходить.

Подкасти — хитріший спосіб вивчити іноземну мову. Завдяки йому, ви:

  • Займаєтесь у фоновому режимі, гармонійно доповнюючи будь-яку діяльність. Навіть перекур чи релакс у ванній;
  • Починаєте розуміти акценти та манери мови – для різноманітності радимо вибирати різні подкасти – американську англійську, британську, австралійську. У вас не буде багато часу на переклад та обмірковування відповіді, тому потрібно навчитися схоплювати суть за лічені секунди;
  • Покращуєте listening skills – ніякі аудіювання вам не будуть страшні. Ви вирішите одну з головних проблем і перестанете впадати в ступор, почувши звернення англійською;
  • Поповнюєте ваш словниковий запас — ви відразу знатимете, як слово пишеться, вимовляється і що означає. Часто ми запам’ятовуємо слова, побачивши їх десь на сайті чи вивісці, але ми не знаємо, як вони звучать. Через це спливають забавні «дисАпер‎» замість /ˌdɪsəˈpɪə/ або «гоїл‎» замість /ɡəʊl/. Причому таке може статися на будь-якому рівні — навіть Upper Intermediate;
  • Слухаєте міркування на близьку вам тематику – а якщо це ще й подкасти про англійську мову, то взагалі подвійний плюс. Ви почерпнете поради з першоджерела — тобто, закордонних викладачів, зверніть увагу на деталі, які раніше проходили повз вас, а також розкриєте тонкощі, про які ви ніколи не почули б від українських викладачів.

Найбільший плюс – ваша вимова вийде на новий рівень. У вас є приклад наслідування, ви чуєте, як звучать ті чи інші звуки. Якщо ви не знаходитесь в англомовному середовищі, цілком природно, що ви говоритимете з яскраво вираженим акцентом. Щоб наблизитись до рівня носія, потрібно повторювати за спікером, імітувати його вимову, стежити за тим, чи правильно ви говорите особливо складні звуки на кшталт ð або θ. Цей момент схожий на Callan Method, де також потрібно швидко та правильно промовляти фрази та цілі пропозиції. Записуйте свій голос на диктофон, переслуховуйте, знаходите та усуваєте помилки. Додайте до свого щоденного списку справ 10-хвилинну розминку, і вже за місяць ви побачите результат.

Smile School рекомендує

Онлайн-вивчення та практика англійської мови будуть ще ефективнішими, якщо додати трохи матеріалу від native speakers. Як ми вже зазначили вище, подкасти для вивчення англійської стануть ідеальним філером між відвідуваннями уроків. Всі учні мріють про вільне володіння мовою в стислі терміни. На жаль, так не буває. Проведемо класичну аналогію зі спортом: ви мрієте скинути вагу та накачати кубики преса. Але заняття у спортзалі по два рази на тиждень не наблизять вас до мрії, якщо ви не робите жодних додаткових зусиль — наприклад, не перестали їсти на ніч або не даєте собі якісного фізичного навантаження у перервах між тренуваннями.

Так само й тут.

Поставити заповітну галочку у списку досягнень і дописати рядок  в резюме виходить не раніше, ніж через рік-півтора. Однак у наших силах скоротити цей термін. Почніть з Elementary, закінчіть Advanced: нижче ми склали список джерел для різних учнів.

Вибирайте свій.

  • Elementary Podcasts by the British Council. Найкращі подкасти для вивчення англійської для початківців тут. Цей ресурс може стати альтернативою серіалу: приблизно 25 хвилин ви слухаєте діалог людей на повсякденні теми, а якщо вирішите зробити паузу, то наступного разу зможете продовжити з того місця, де зупинилися. Короткі ненав’язливі історії добре підійдуть людям, які ще не пірнули в безодню подкастів, а тільки хлюпаються на березі.
  • Better at English. Тут носії мови говорять про серйозне та кумедне. Уявіть, що ви їдете в метро десь у Лондоні і краєм вуха чуєте розмову двох друзів. І так кожного дня. Не в наших силах відправити вас до Лондона прямо зараз, але ми пропонуємо звернути увагу на своєрідну онлайн-заміну. Слухаючи аудіо, ви звикаєте до швидкого темпу англійської, дізнаєтеся про нові вирази та ідіоми. А щоб вам було простіше, ці подкасти для вивчення англійської йдуть у супроводі субтитрів.
  • Six Minute English. 6 хвилин динамічних розмов ведучих, які проводять гострі соціальні розмови. Продукт британського BBC для дуже зайнятих студентів, які мають день розписаний по годинах і на відпочинок виділено всього декілька хвилин. Факти, статистика та офіційний тон — що ще потрібно для ґрунтовної підготовки до дискусії?
  • All Ears English. Чи збираєтеся незабаром здавати IELTS? Вам сюди. Цей американський ресурс створено двома викладачками, які спеціалізуються на підготовці студентів до іспиту. Дуже радимо прослухати з десяток епізодів. Культура Америки, повсякденні теми, біль американського населення, а також заплутані висловлювання – легко, якісно, ​​з гумором 😉
  • Comedy Bang Bang. My baby shot me down — своїм іскрометним жартом. Ця частина харизми – показник не лише високого інтелекту, а й рівня мови. Розумієте місцевий гумор і можете пожартувати у відповідь — вважайте, що ви стали «своїм». Зазвичай цьому вчать ситкоми на кшталт Friends або How I Met Your Mother. Але ми пропонуємо альтернативу: раптом вам хочеться посміятися з чогось новенького. Comedy Bang Bang – це інтерв’ю з зірками, що плавно перетікає в конкурси, смішні етюди та імпровізацію. У найкращих традиціях Saturday Night Live.
  • The English We Speak. Завершує нашу вибірку найпотужніший допоміжний інструмент у вивченні мови. Також є продукт всесвітньо відомого британського BBC Radio. У цій скриньці приховані сленгові слівця, актуальні фрази та конструкції. Усі аудіо досить короткі (2-4 хвилини), що робить ресурс ненав’язливим доповненням до основного курсу англійської мови.

Висновки

Прокачати навички аудіювання, поповнити вокабуляр, розширити кругозір, підняти вимову на рівень amazing, а самооцінку на рівень well-done – це неповний перелік того, що ви отримуєте від онлайн-трансляцій. Але попереджаємо: часте прослуховування подкастів для вивчення англійської призводить до невідворотного підвищення вашого рівня знання мови. Пам’ятайте, що це не заміна повноцінного курсу, адже щоб заговорити на рівних із носіями, потрібна комплексна практика. Дізнайтесь вартість вивчення англійської мови, виберіть оптимальний курс і почніть працювати над покращенням знань вже зараз.
Якщо ви вже студент — послухайте кілька подкастів, поки ви чекаєте наступного заняття розмовної англійської онлайн. Тільки потім обов’язково поділіться, про що йшлося, окей? 😉

Автор Oksana
Oksana
Статті
Читайте також