Блог

Як швидко вивчити англійську: на старт, увага, марш!

Бажання новачка швидко вивчити англійську рівносильно бажанню підготуватися до марафону за місяць, враховуючи, що раніше ви бігали хіба що у школі. Освоєння нової навички – це завжди далека дистанція, що вимагає від вас часу та зусиль. Втім, є кілька лайфхаків, якомога трохи прискорити цей процес — ефективно і безболісно.

Ми підготували невелику статтю, де поділилися своїми спостереженнями та порадами, що можна зробити, щоб вивчити англійську трішки швидше.

Поїхали.

Мотивація – ключ до успіху

Щоб дати відповідь на запитання «Як швидко вивчити англійську», потрібно в першу чергу зрозуміти, навіщо це вам взагалі потрібно. Це той момент, коли спотикається більшість студентів. Навчання передбачає постійну роботу над собою, труднощі з розумінням граматичних правил та додаткові вправи вдома замість звичного перегляду розважальних відео на YouTube. Тому без чіткої мотивації вас вистачить на місяць-другий, а далі почнуть закрадатися на кшталт думки «Мови — це не моє», «Не час вчитися» і «Обійдуся Google-перекладачем». Для повноти картини згадайте школу: коли ви вчили той чи інший предмет «під палиці», щоб отримати заповітну четвірку або п’ятірку за підсумкову контрольну. Як багато ви зможете зараз згадати зі шкільної програми – питання. Так що робимо висновок: стресове вивчення предмета працює тільки в короткостроковій перспективі.

У свою чергу, чітка мотивація дозволяє як швидко заговорити англійською, так і піднятися до високого рівня на зразок B2 без зайвих зусиль. Як мотивацію можна вибрати різні речі, але найпоширеніші — це робота, навчання та туризм.

У кар’єрному плані знання мов майже завжди означає вищий прайс на ваші послуги. Ви зможете спілкуватися з іноземними партнерами, охоплювати ширшу аудиторію та переймати досвід своїх колег за кордоном. Популярним стимулом вивчати мову часто виступає швидке відрядження, через що люди починають вивчати англійську інтенсивно онлайн або офлайн.

Вступ до іноземного ВНЗ – також досить популярна тема. У багатьох зарубіжних університетах заняття проводяться англійською, тобто студенти занурені в мовне середовище більшу частину свого часу. Щоб розуміти все, про що говорить викладач, виконувати завдання та успішно складати іспити, необхідно мати за плечима базу англійської. На курсах студенти стикаються з англомовним середовищем у «тепличних умовах», що допомагає мінімізувати стрес при попаданні в іноземний університет.

Туризм — ще один привід задуматися, як швидко вивчити англійську. Звісно, майже всі мандрівники знають мову на мінімальному рівні. Однак у поїздках не завжди виходить сказати одну фразу англійською — і відразу отримати бажаний результат. Часто люди вступають у діалог із вами, задають уточнюючі питання чи допомагають вирішити проблему. Тому ви можете впасти у ступор, навіть банально купуючи квиток на автобус.

Але якщо у випадку з періодичними поїздками можна просто вивчити найпоширеніші фрази або користуватися перекладачем, то переїзд в іншу країну — набагато складніший задум. Іноді людям доводиться вивчати англійську з нуля, вже перебуваючи за кордоном. Отже, адаптація може зайняти більше часу, ніж якби іммігрант попередньо повчив якісь основи мови. Це дуже стресова ситуація, яка сильно тисне на психіку: ви начебто перебуваєте в повній ізоляції, незважаючи на те, що вас оточують люди. І для іммігрантів питання, як вивчити англійську мову швидко — не просто примха, а життєво необхідне завдання.

Ми радимо поставитись до питання мотивації дуже серйозно. Наведемо приклад.

Жінка емігрувала до Штатів і там записалася на мовні курси, щоб надалі знайти хорошу роботу. Навчання давалося їй не дуже легко, але воно не здавалося. Паралельно з цим жінка влаштувалася на роботу, щоб отримувати мінімальну зарплату на проживання. За кілька місяців, волею випадку їй довелося працювати в закладі — McDonalds. І не просто у McDonalds — у самому McDrive, де величезний потік клієнтів, а замовлення доводиться приймати через гучномовець. На адаптацію нашої героїні пішов місяць. Сказати, що було тяжко — нічого не сказати. Однак таке стресове занурення у мовне середовище дало свої плоди: місяць роботи дав у рази більше ніж кілька місяців на курсах.

Мораль – ваша мотивація дає вам зрозуміти, що шляху назад немає, і потрібно рухатися тільки вперед, наполегливо вивчати мову. Або не вивчати взагалі.

Choose your fighter.

Як вивчати англійську із задоволенням

Вище ми привели хоч і дієвий, але все ж таки не дуже приємний варіант освоєння іноземної мови. На щастя, можна створити куди комфортніші умови для вивчення, які не поступатимуться в ефективності.

Перше і найголовніше правило — додати більше… ні, БІЛЬШ англійської у свою щоденну рутину. Ніхто не вчився говорити рідною мовою, зазубрюючи слова та граматичні правила. Люди з дитинства перебувають у визначеноному середовищі, думають і говорять конкретною мовою. Вони дивляться відео, читають книги, спілкуються з батьками та між собою. Тож якщо хочете прискорити процес — оточіть себе англійською. Змініть мову телефону, прислухайтеся до тексту пісень, читайте новини, підпишіться на англомовних знаменитостей у соцмережах — відчуйте себе справжнім британцем чи американцем!

За цим же принципом можна вивчити англійську швидко за суперметодом Каллан. Вже з першого заняття ви говоритимете тільки англійською і вчитиметеся думати цією мовою (а не подумки перекладати пропозиції з рідної мови). Швидкість промови викладача максимально наближена до природної швидкості носіїв, щоб студенти якнайшвидше перебороли мовний бар’єр.

З чого почати вивчати англійську? Наприклад, з навчальних відео на YouTube. Зараз у відкритому доступі дуже багато уроків, де викладачі чи носії мови буквально до дрібниць розжовують правила та пояснюють структури, наводячи яскраві аналогії, щоб студентам було легше все запам’ятати. Також радимо щодня дивитися короткі відео у TikTok або reels у Instagram, присвячені темі вивчення мови. Згодом ви зможете дивитися повністю англомовний контент — не лише освітній, а й розважальний.

Ще одна популярна опція – курси іноземних мов. На відміну від самостійного навчання, поряд завжди буде викладач, який готовий пояснити всі незрозумілі моменти і миттєво виправити ваші помилки. Це в рази спрощує та прискорює процес, а також знижує ризик того, що якесь правило чи слово ви завчили неправильно. До того ж курси — це завжди здорова конкуренція. Чим не стимул вчитися?

Щоб був прогрес студентам важливо позбутися рамок та страхів у своїй голові. «Англійську треба було вчити в дитинстві», «А що, якщо я скажу пропозицію неправильно?», «Зроблю помилку, виставлю себе в безглуздому світлі» і багато інших нав’язливих ідей тільки створюють додаткові перешкоди на шляху до заповітної мети. У нашій практиці були студенти, які і в 60 років змогли вивчити мову з нуля до рівня B2. Як швидко вивчити англійську? Прибрати затискачі і перестати себе докоряти за зроблену помилку. Зрештою, не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Корисні ресурси

Щоб ще більше прискорити процес, ми зробили невелику добірку, яку можна почитати/подивитися для покращення англійської.

  1. Відео серії TED Talks. Різні теми, різні спікери, жива англійська — все, що вам потрібне. Вибирайте відео, яке вам найбільше подобається за тривалістю/тематикою/харизмою/рівнем і щодня прокачуйте свою англійську.
  2. Газети та журнали. The New Yorker, BBC, Vogue, Vanity Fair — про політику, моду, культуру та про все, що відбувається у світі.
  3. Адаптована література. Зараз у магазинах можна знайти багато популярних книг спрощеною англійською, відсортованих за рівнями. Також є книги з паралельним текстом – на одній сторінці текст в оригіналі, на сусідній сторінці – переклад на українську чи російську. Прочитайте світову класику мовою оригіналу!
  4. Подкасти та записи новин. Великий список подкастів ми вже давали у попередніх статтях. А новини можна послухати на ресурсах BBC та CNN. Так ви зможете покращити своє сприйняття мови на слух.
  5. Фільми і серіали. The Simpsons, The Lion King, Up, The Holiday, Shrek, Cast Away, The Matrix – на будь-який смак та рівень.

Підсумуємо

Щоб зрозуміти, як швидко вивчити англійську, потрібно перш за все чесно відповісти, чи готові ви працювати заради цього. На жаль, вивчити мову уві сні можна лише у казках. У реальному житті доводиться добре постаратися. Для досягнення результату важлива не стільки кількість, скільки якість витраченого часу. Десять хвилин усвідомленого перегляду навчального відео в рази корисніше години прослуховування уроку на фоні.

Не бійтеся робити помилки – чим швидше ви виправитеся, тим швидше ви вдосконалите свою англійську.

І найголовніша порада – заповніть 70% вашої щоденної рутини англійською. Слухайте новини (ось їх можна слухати навіть у фоновому режимі), заведіть собі друзів за листуванням (наприклад, тут), ведіть соцмережі та спілкуйтеся з колегами англійською. І так крок за кроком ви станете ближче до заповітного високого рівня.

Автор Iryna
Iryna
Статті
Читайте також