Блог

Подорожі зі знанням англійської мови та без нього

Уявити щасливе і насичене життя без подорожей майже неможливо. Карантин трохи стер з пам’яті це хвилююче передчуття поїздки та метушню під час зборів. Хай там як — ми все ще ніжно любимо їздити за кордон і відкривати для себе нові місця.

Зараз ситуація трохи покращилася, і поїздки за кордон поступово повертаються в наше життя. Хтось не може довго всидіти на місці і прагне подорожувати якомога частіше. Для когось поїздки — це частина ділової рутини. І в тому, і в іншому випадку знати англійську просто необхідно.

У цій статті ми розберемо, чому ваші подорожі зі знанням англійської мови стануть значно продуктивніше і яскравіше, а також поділимося порадами, як можна поліпшити свій рівень.

Поїхали!

Занурення в культуру

Щоб краще зрозуміти всю картину, давайте віддзеркалимо ситуацію.

Англієць Джон планує приїхати до Києва, щоб дізнатись більше про українську культуру. Він звертається в турагентство, бронює квитки і наймає англомовного гіда. А гід, швидше за все, покаже Джону найбільш банальні місця, які давно вже стали меккою туристів. В цій ситуації наш англієць навряд чи зможе глибоко зануритися в атмосферу міста, познайомитися з жителями столиці і на кілька днів відчути себе справжнім українцем.

Подорожі зі знанням англійської мови відкривають нереальні можливості перед вами як туристом. Вам не потрібен перекладач, щоб показати і розказати про знакові місця міста. Ви не залежите від думки і програми гіда і можете відправитися в будь-який заклад, музей, театр чи парк.

Крім цього, ви можете познайомитися з кимось із місцевих і послухати їхні розповіді, яких точно не буде в програмі екскурсій. Знання англійської допомагає зануритися в колорит і культуру країни з головою, а це — класний досвід, який формує особистість.

Крім класичних розваг, подорожі зі знанням англійської мови дозволяють краще пізнати корінних жителів міста. А вони, в свою чергу, можуть розповісти вам про секретні пам’ятки, які недоступні звичайному туристу.

Свобода планування зі знанням англійської

Володіючи англійською мовою, ви можете серйозно економити на послугах турагентства. Звісно, вам доведеться виконати більше роботи: знайти готель, забронювати номер, побудувати маршрут, дізнатися про те, як краще переміщатися по місту. Але ж ви своїми руками створюєте подорож з урахуванням всіх деталей. 

Подорожі зі знанням англійської мови надають унікальну можливість: замість броні номера в якомусь готелі чи хостелі ви можете орендувати кімнату або квартиру безпосередньо у місцевого жителя. Це набагато дешевше і більш пізнавально, ніж безлика кімната готелю. Деякі місцеві готові поселити туристів у своїй домівці взагалі безкоштовно. Так ви не тільки серйозно економите, але й повноцінно занурюєтеся в життя в іноземному місті. Місцеві можуть розповісти вам багато цікавого, пригостити національними стравами і прокачати ваш рівень володіння англійською мовою. Погодьтеся, в готелях такого точно не дочекаєшся 🙂

Якщо ви відправляєтеся в поїздку самостійно, вам доведеться ретельно продумати маршрут. Особливо це стосується тих туристів, які їдуть в іншу країну на кілька днів. У разі якщо ви не переслідуєте мету просто валятися в кімнаті або на пляжі і нічого не робити, вам потрібно побудувати маршрут так, щоб встигнути побачити всі визначні пам’ятки за короткий термін. Подумайте, як ви будете їхати, які види транспорту будете використовувати, які відстані між усіма місцями, що ви хочете відвідати. Щоб спростити собі життя, можете використовувати програми на кшталт Wanderlog Trip Planner, де можна на мапі відзначити всі крапки і побудувати найкоротший маршрут. Подорожі зі знанням англійської мови — це шанс подивитися ті пам’ятки, які цікаві саме вам.

Знання англійської також значно полегшить походи в кафе і магазини. Ви без проблем зможете зробити собі замовлення, запитати поради в офіціанта або продавця-консультанта, не боячись, що вам продадуть щось не те.

І наостанок — ви позбавляєтесь страху загубитися в незнайомому місті. Знаючи англійську, ви завжди можете звернутися до перехожих і запитати як дістатися до потрібної вам локації.

Який рівень англійської необхідний

Щоб подорожувати без гіда і турагентства, ваша англійська повинна бути як мінімум на рівні міцного середнячка — Intermediate (B1). У реальному житті іноземці часто не використовують складні конструкції та часи. Однак є інша складність — занадто швидкий темп мовлення. Вам потрібно не просто встигати за ходом їх думок, а й розуміти більшу частину виразів, які вживають носії. 

Щоб бути завжди у формі, ми радимо взяти собі за звичку слухати подкасти або дивитися серіали/фільми англійською. Так ви потренуєте своє сприйняття мови на слух, звикнете до швидкого мовлення і зможете спокійніше сприймати все, що вам говорять англомовні співрозмовники. Крім цього, ви можете встановити собі додаток з вивчення англійської та присвячувати хоча б 10-15 хвилин практиці мови. Наприклад, додаток Callan Method містить вправи на запам’ятовування слів і граматичних конструкцій, дозволяє працювати над вимовою і слухати аудіоверсії підручників.

Якщо ж ви переслідуєте мету вивчити культуру чи історію міста, зблизитися з місцевими жителями і зануритися в їхнє повсякденне життя, вам не обійтися без рівня В2 — вище середнього. Так ви зможете бути з місцевими практично на одній хвилі, з комфортом брати участь в їхніх заходах і відчути себе справжнім жителем цього міста.

Ми рекомендуємо

Щоб подорожі зі знанням англійської мови були комфортними, ваш English завжди повинен бути в тонусі. Додаткова практика мови повинна стати частиною вашої повсякденної рутини. А підвищити рівень вам допоможуть курси англійської мови.

Ми радимо віддавати перевагу курсам, які викладають за комунікативною методикою. Так ви швидше зможете «розговоритися»‎, побороти мовний бар’єр.

Smile School — перша сертифікована школа, яка викладає за методом Callan. Цей інтенсивний розмовний метод дозволяє прискорити прогрес у вивченні мови завдяки повному зануренню в мовне середовище. Уже з першого заняття студенти говорять тільки англійською, навіть якщо до цього ніколи її не вчили. Викладач презентує фрази і конструкції англійською, а потім допомагає студентам застосовувати їх в реальній розмові.

В Smile School ви знайдете ранкові, денні і вечірні курси. Для тих, хто не може приїжджати в наш офіс, ми пропонуємо вивчення англійської онлайн.

Стандартний курс, інтенсив або бізнес-англійська — з Callan Method ви вивчите мову в два рази швидше в порівнянні з класичною методикою.

Learn English and travel with joy!

Статті
Читайте також