Блог

Не курсами єдиними: де можна практикувати англійську онлайн

Головна умова при вивченні мови — постійна практика. Навіть найкращі курси з топовими викладачами і розмовними клубами від носіїв мови не зроблять магії, якщо ви будете займатися два рази на тиждень, а решту часу забувати про практику.

Сучасні люди, які хочуть вивчити англійську, — наче діти в кондитерській крамниці. Вони можуть вибрати всілякі методики, відео від українських і зарубіжних викладачів, підручники для будь-якого рівня і мети навчання. Але в питаннях вибору є дві проблеми: коли його немає і коли його занадто багато. У цій статті ми розберемо де можна практикувати англійську мову крім курсів, чому комунікативна методика є ефективною і як легко поєднати приємне з корисним.

Поїхали!

Бажання і можливості

Хочу: прийти на курси англійської з рівнем ‘My name is …’ і через пару місяців піти з рівнем «Розумію про що співає Eminem з першого разу».

Можу: прийти на курси англійської та залишитися там надовго.

Чому так відбувається?

Тут потрібно згадати теорію про те, що для вивчення будь-якої мови потрібно 1000 годин. За найбільш приблизними підрахунками, щоб прокачати мову з нуля до впевненого Upper-Intermediate вам знадобиться близько 5 років — цифра просто колосальна, особливо якщо врахувати, що вивчити англійську завжди потрібно якомога швидше.

Багато мовних курсів гарантують, що ви вивчите мову за 6-8 місяців. Однак викладачі не можуть навчити вас говорити як королева Єлизавета за 4-6 годин на тиждень. Отже, щоб високий рівень англійської не залишався примарною мрією, потрібно брати справу в свої руки.

Наші поради з практики англійської мови онлайн

Порада перша. Змініть розкладку свого телефону на англійську. Це не навчить вас говорити, зате ви поповните словниковий запас популярними словами і звикнете до того, що тепер англійська серйозно увійшла у ваше життя.

Порада друга. Налаштуйтеся на довгострокову і обов’язкову роботу. Посидіти пару годин на занятті та й піти додому, чекаючи, що одного разу ви чарівним чином почнете говорити англійською без помилок — не наш варіант. Раптові перевтілення бувають тільки в підліткових фільмах. У реальному житті потрібно докласти зусиль, щоб отримати результат.

Порада третя. Приділяйте англійській хоча б 20 хвилин на день. Це може бути що завгодно: перегляд відео, робота в онлайн- або офлайн-застосунку, прослуховування подкастів або аудіокниги. Головне — постійність.

Порада четверта. Віддавайте перевагу комунікативній методиці навчання. Тут акцент зміщений саме на прокачку розмовних навичок, а не на читання речень по черзі з подальшим перекладом. Комунікативні методики на кшталт Callan з перших занять занурюють студентів в англомовне середовище, повністю відмовившись від використання рідної мови на уроках. Як результат — ви зможете заговорити англійською набагато швидше, адже звикнете відразу думати і будувати речення ін інгліш.

Порада п’ята. Підберіть саме ті види діяльності, якими вам цікаво займатися і без англійської. Навчання у вільний час — явно не фаворит для багатьох із нас. Тому будемо хитрішими і об’єднаємо англійську з тим, що вам подобається. Нижче ми описали кілька варіантів, як це може виглядати.

Розмовні клуби онлайн

З появою карантину в нашому житті все мігрувало в режим онлайн — і Speaking Club не виняток.

Загалом, розмовний клуб в дистанційному форматі — це онлайн-конференція на платформі типу Zoom, де кожен може висловити свою думку на певну тему. Викладач стає ведучим дискусії, ставлячи питання, направляючи учасників і допомагаючи їм висловити свої думки. 

Основна мета розмовних клубів — практика англійської. Тут ви навряд чи вивчите нові слова чи граматичні конструкції, але точно зможете відточити те, що вже знаєте. У зв’язку з цим, ми рекомендуємо брати участь в розмовних клубах людям з рівнем англійської не нижче Pre-Intermediate.

Як правило, в одній групі Speaking Club рівень учасників плюс-мінус однаковий. Якщо ваш рівень ще недостатньо високий, ви навряд чи потрапите в одну групу з Proficient users. А ось з Intermediate — легко.

Розмовні клуби проводять багато шкіл англійської мови, тож ви можете підібрати ту, яка вас влаштує за вайбом або графіком. Наприклад, Smile School проводить розмовні клуби по суботах, для низьких і більш високих рівнів.

Мобільні застосунки для практики англійської

Тут є де розгулятися.

Можна знайти застосунок для практики граматики. Можна знайти застосунок для вивчення англійської з носієм. Можна знайти застосунок для поповнення словникового запасу.

Деякі з них розроблені в форматі гри. 

Тож незалежно від того, скільки вам років, ви можете підібрати застосунок для себе і вивчати англійську через яскраві та захоплюючі квести. Зрештою, дорослі — трошки діти, і пограти люблять всі.

Серед найбільш популярних застосунків ми виокремили наступні:

  1. Duolingo

Безкоштовна платформа для вивчення мови. Згідно Вікіпедії, 34 години на Дуолінго дають стільки ж навичок читання і письма, скільки дає початковий семестровий курс в американському вищому навчальному закладі, а це — близько 130 годин. Вивчати англійську допомагає здорове суперництво з іншими користувачами, а на кожному занятті проходить змагання за бали, практика розмовної мови, а також навичок аудіювання, перекладу і читання текстів. Застосунок вказує на ваші помилки і радить як поліпшити результати.

  1. LinguaLeo

Ігрова механіка у вивченні мови. Користувачі вивчають англійську за аудіокнигами, відео TED, піснями і різними текстами. Основний підхід застосунку полягає в роботі з живою мовою, усвідомленому навчанні, задоволенні від процесу вивчення англійської, а також в імітації носіїв мови. Всі навички доводяться до автоматизму за рахунок зорової, слухової та моторної пам’яті.

  1. Busuu

Вивчення лексики за допомогою словника і вправ на закріплення. Застосунок дозволяє прослуховувати діалоги і проходити інтерактивні тести в кінці невеликих рівнів. Крім цього, програма дозволяє спілкуватися з іншими користувачами і обмінюватися досвідом вивчення мови.

  1. Додаток Callan Method

Інтерактивна платформа для вивчення англійської за методом Callan. Застосунок допомагає закріпити вивчений матеріал, отримати додаткову практику, поліпшити вимову і попрацювати над інтерактивними вправами для прискорення прогресу в навчанні. Доступні 4 Callan-курсу з доступом до платформи: розмовна англійська, бізнес-англійська, англійська для дітей, розмовна іспанська.

YouTube-блогери: хобі та інтереси ін інгліш

Гармонійно поєднати хобі з навчанням — що може бути приємнішим?

Вам не доведеться змушувати себе вчити англійську, якщо вона буде вам в кайф. Зарубіжні блогери можуть розповісти багато нового про сферу ваших інтересів. Наприклад, якщо ви шаленієте від кіно, то завдяки англомовним блогерам ви будете в курсі всіх новинок ще до того, як вони дійдуть до вашої країни.

На YouTube можна знайти англомовні канали на будь-який смак: про риболовлю, полювання, виховання дітей, автомобілі, в’язання, книги та подорожі. Ви можете дивитися футбольні матчі, церемонію Оскар або відеорецепти. Можна знайти канал про моду, історію або культуру.

Та й взагалі, завжди цікаво послухати точку зору людини, яка виросла і живе в іншій країні. Це значно розширює горизонти і може навіть поміняти світогляд.

Ось наша міні-добірка:

  1. Сasey Neistat: влоги про життя і на побутові теми.
  2. Zoella: шопінг, організація затишного домашнього простору і просто small girl talk 🙂
  3. Bo Burnham: для шанувальників стендапу, музики і гумору (іноді на грані).
  4. Channel Awesome: Ностальгуючий Критик і його відео про кіно — хороше і не дуже.

Соцмережі і сайти знайомств

Познайомитись з кимось в соцмережах — мало не поганий тон, особливо якщо згадати безглузді загравання і намагання завести розмову з незнайомою людиною за допомогою фрази “What’s new?” 

Однак зав’язати знайомство на основі спільних інтересів — дуже навіть перспективний захід. В мережі є маса пабліків, фан-сторінок і форумів, де можна знайти англомовного співрозмовника, з яким у вас вже буде щось спільне. Таким чином, ви вб’єте відразу декількох зайців: познайомитеся з новими людьми, попрактикуєте англійську і обговорите теми, які вас цікавлять.

Що стосується сайтів знайомств, то на перший погляд, в контексті вивчення мови, вони викликають відторгнення. В голову відразу закрадаються думки певного роду — «Знаємо ми, навіщо люди йдуть на сайти знайомств, там точно не до англійської». Але насправді на сайтах знайомств можна знайти цікавих співрозмовників, адже не всі прийшли туди тільки за покликом гормонів. Деяким людям банально не вистачає спілкування або цікаво знайти друзів в різних куточках світу. Вам не потрібно спілкуватися з усіма підряд: строго фільтруйте тих, хто вам пише і відразу обговорюйте свої цілі перебування на сайті. 

Безкоштовні розмовні заходи

Теж досить популярна практика, яка через коронавірус трохи пішла на спад. Так, безкоштовно попрактикувати англійську з носіями можна в American English Center

Ще один варіант — американська бібліотека НаУКМА. Ви можете відвідувати розмовні і кіноклуби, дивитися фільми з субтитрами і обговорювати їх з іншими учасниками. Правда, для участі вам доведеться оформити читацький квиток (ціна — близько 50 грн). Бібліотека знаходиться за адресою: вул. Волоська, 8/5, корп.4, оф. 116.

Language Exchange Club Kyiv — розмовні клуби, які часто проводять носії мови. На їх сторінці Facebook ви можете подивитися розклад і уточнити теми дискусій.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, уточнюйте графік роботи безкоштовних клубів заздалегідь.

Думка SMILE SCHOOL

Ні дня без англійської — ось ваш новий девіз з тих пір як ви прийняли рішення вивчати мову. 

Англійська, як і будь-яка інша мова, — дуже динамічна річ, і багато тут застаріває досить швидко. Те, чому навчали в школі в 90 і навіть 2000, в сучасній англійській звучить дико. 

Щоб ваша англійська не покрилася шаллю, яку поїла моль і від якої пахне нафталіном, вам доведеться приділяти увагу практиці поза уроками. Застосунки, YouTube-блоги, серіали, подкасти — обирайте свій ідеальний варіант. Не залишайте англійську в рамках занять з викладачем. Вивчення мови, точно прошивка телефону, вимагає постійних оновлень. І пропускати їх ні в якому разі не можна.

Перефразовуючи персонажа знаменитого фільму, «Знати мову і розмовляти нею — це не одне і те ж саме». Англійська — це не нудні уроки з викладачем. Англійська — це нова невід’ємна частина вашого життя.

Статті
Читайте також