Блог

Яку мову слід вивчати після англійської

Коли мова заходить про вивчення мов, майже всі люди за замовчуванням вибирають англійську. Причин тому безліч. Як мінімум, це інтернаціональна мова, без якої не обійтися в подорожах, навчанні та роботі.

Але що як після курсів англійської вам хочеться чогось більш екзотичного і незвичайного?

Англійська залишається незмінною класикою — ми ж спробуємо додати трохи рок-н-ролу.
У цій статті ми розберемо, яку мову можна почати вчити після англійської, скільки це коштує і скільки часу вам доведеться присвятити навчанню.

Поїхали!

Що в теорії

Як ми вже казали раніше, люди вчать англійську по роботі або для комфортної комунікації в поїздках. Другу іноземну мову все ж таки вибирають саме для душі. І тут вже справа смаку: хтось мріє заговорити італійською як Челентано, а хтось кидає собі виклик і починає вивчати японську або китайську.

Поки задум не йде далі планів, все прекрасно. Ми починаємо уявляти, як скоро вивчимо ще одну іноземну мову, приїдемо до країни, де нею говорять і проникнемо в саме серце культури її носіїв. Адже щоб не загубитися в іншій країні, потрібно знати англійську, але щоб відчути цю країну, потрібно говорити на мові місцевих жителів.

Позиція така: ми вибираємо мову, ґрунтуючись тільки на власних перевагах і не думаючи про майбутні труднощі. Тим паче, ми вже трохи загартовані — рік-два-три вивчення англійської. Чого нам варто вивчити ще одну мову!

Що на практиці

Як і слід було очікувати, реалії виявляються не настільки безхмарними.

Зазвичай ми починаємо замислюватися про вивчення другої мови на тому етапі, коли починаємо робити успіхи в англійській — наприклад, нарешті вийшли на рівень Intermediate або вище. Нас не зупиняє навіть те, що ми можемо навіть й не бути впевненими користувачами. Ми готові до нових випробувань і починаємо підбирати другу іноземну мову для вивчення.

Тепер хвилинка теорії.

Всі мови відносяться до різних мовних груп. Так, англійська належить до германської групи, італійська — до романської, українська — до слов’янської. Якщо мови належать одній групі, вони мають багато спільних рис, і відповідно, їх набагато легше вчити. При вивченні мови іншої групи можуть виникнути проблеми: наприклад, складніше запам’ятати нові слова чи граматичні правила.

Щоб мінімізувати труднощі, лінгвісти радять вибрати другу іноземну мову з німецької або романської групи, адже у них є спільний прабатько — латина. 

Наприклад, після англійської ви можете розпочати вивчення німецької. В обох мовах є артиклі, модальні дієслова, ступені порівняння прикметників, вживання дієслова ‘sein’ (to be). Крім цього, лексика звучить досить схоже, тож ви зможете скоротити час, необхідний для вивчення нових слів. Порівняйте самі:

  • to learn — lernen (вчити)
  • to find — finden (знаходити)
  • to wash — washen (мити)

Якщо вам до душі більш мелодійні мови, вибирайте італійську, іспанську або французьку. Наприклад, в іспанській так само, як і в англійській, множина іменників формується за допомогою закінчення ‘s’ / ‘es’ та є іменники, що вживаються тільки в однині або множині — на кшталт childhood або trousers.

Складніші справи зі східними мовами — японською, китайською, корейською. Вам доведеться вивчити безліч символів і чітко знати різницю між інтонаціями, щоб ненароком не сказати щось надзвичайне. До того ж, запам’ятати лексику в східних мовах важко, адже неможливо побудувати аналогії або побачити схоже слово, як в німецькій, французькій або інших мовах германської та романської групи. Зате для багатьох роботодавців, які співпрацюють з прогресивними східними компаніями, ви станете бажаним кандидатом: дуже невеликий відсоток українських фахівців говорить китайською або японською.

Найперспективнішими мовами вважаються китайська, німецька та іспанська. Німецька — одна з головних мов ЄС. Знання китайської дозволить вам переїхати в одну з розвинених східних країн або спокійно вести бізнес-комунікацію з партнерами. Іспанська досить легка у вивченні і дуже поширена в світі: число носіїв — більш 477 млн, а в штатах цією мовою говорить більш 34,5 млн жителів.

Вибір за вами!

Ціна питання

Як і у випадку з англійською, ціна курсів іспанської, німецької, французької або будь-якої іншої мови залежить від таких факторів:

  • рівень школи
  • формат курсу — стандарт, бізнес або інтенсив
  • час занять
  • кількість занять на тиждень
  • навчання в групі або індивідуально

В цій статті ми наведемо лише приблизні ціни курсів.

Мінімальна ціна за курси іспанської стартує від 1300 грн/місяць. Ціна за курси німецької в Києві приблизно така ж сама — 1200 грн/місяць. Курси французької вам обійдуться в 1600 грн/місяць. За таку ж ціну реально знайти курси китайської мови. Трохи дорожчими будуть курси японської — 1680 грн/місяць.

Рідкісні мови на зразок норвезької, португальської, чеської чи шведської коштуватимуть близько 2800 грн/місяць.

Індивідуальні заняття вам обійдуться приблизно в 350-500 грн/урок, в залежності від популярності мови. Деякі школи встановлюють оплату відразу за семестр, який в середньому триває 2-4 місяці. Бонусом ви можете отримати допуск до розмовних клубів, вартість яких іноді буває включена у вартість курсу.

За який час реально вивчити другу мову

Існує теорія, що для того, щоб освоїти мову, потрібно витратити 1000 годин на її вивчення. Приймаємо це за правду, щоб вдатися до простих математичних підрахунків.

Приділяючи вивченню мови 1 годину на день, ви зможете вивчити її за 1000 днів, тобто, приблизно за 3 роки. Додамо сюди лінь, банальне небажання щось вчити або особливі обставини на кшталт хворої голови після корпоративу — і терміни вивчення мови збільшуються вдвічі.

Займаючись стабільно 3-4 години на тиждень, ви зможете закінчити початкові рівні А1-А2 за пару місяців. Починаючи з середнього рівня може знадобитися трохи більше часу — до півроку. Зрозуміло, що чим більш інтенсивне у вас навантаження, тим швидше ви вивчите мову. Це особливо актуально для людей, яким терміново потрібно підняти свій рівень перед відрядженням, вступом до університету або важливою поїздкою за кордон. Неймовірно, але факт: займаючись по 10-12 годин на день, реально вивчити будь-яку мову всього за 3 місяці. Але до такого навантаження готові одиниці.

Більшість людей вважають за краще вчити мови в розслабленому темпі. Стандартний графік курсів — 2-3 заняття на тиждень по 1,5-2 години. З таким графіком цілком реально вивчити мову з нуля до середнього рівня В1 приблизно за 6-8 місяців.

Не всі люди однаково легко можуть впоратися із вивченням мов. Матеріал, який хтось засвоює за одне заняття, потребує більше часу для іншого студента.
Але є рекомендація, яка актуальна для всіх: не намагайтеся бездумно зазубрити правила і лексику. Намагайтеся проводити аналогії, шукати логічні взаємозв’язки і приділяти багато часу практиці — включаючи прослуховування подкастів або перегляд відео тією мовою, яку ви вчите. Це позбавить вас від необхідності позбутися неправильної вимови або забути застарілі вирази. Віддавайте перевагу комунікативним методикам — тобто, тим, що спрямовані саме на розмовну практику.
Відразу вчіться говорити без перекладу з рідної мови. Так ви заощадите багато часу і нервів — і це факт.

Наша думка

«Дитячі» методи вивчення — тобто, ті, де ви навчаєтесь говорити іноземною мовою, не замислюючись і не зазубрюючи правила — за правом вважаються одними з найбільш ефективних. Ми розповімо про один з таких методів — Callan.

Вивчення мови за методом Callan — це постійне повторення пройденого матеріалу з нашаруванням нового за принципом снігової кулі. Заняття проходять у форматі «запитання-відповідь»: викладач двічі ставить запитання і допомагає студенту дати повну відповідь. Однак, незважаючи на повторення, Callan-заняття не можна назвати нудними і монотонними. Викладач завжди говорить швидко, як носії, пояснює матеріал тільки на мові, що вивчається і не переходить на рідну мову студентів. Все це забезпечує повне занурення студентів в мовне середовище і, як наслідок, подолання мовного бар’єру і більш швидкий прогрес у навчанні.

Smile School — перша сертифікована Callan-школа в Україні. Крім англійської, в Smile School є лінійка іспанської мови за методом Callan. Багато студентів школи записуються на курси іспанської паралельно або відразу ж після закінчення курсу англійської. Єдина відмінність Callan Español — менша кількість рівнів. Якщо на курсах англійської студенти проходять 12 рівнів — з нуля і до С2, то на курсах іспанської за методом Callan студенти проходять 6 — з нуля і до В1.
Заняття проводять носії мови.

Вивчаючи іспанську в Smile School, ви набагато швидше опановуєте мову і позбуваєтесь звички переносити структуру речення з рідної мови. Але найголовніше, що дає вам Callan-метод — це можливість розговоритися і навчитися думати як носій.

Статті
Читайте також